Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint aki kér az...

A Biblia szerint aki kér az kap. Mások meg azt mondják, hogy old meg magad. De ha én nem kapok, akkor ne is kérjek, hanem szerezzem meg magamnak amit akarok?

Figyelt kérdés

Azokkal a válaszokkal hagyjatok kérlek, hogy "nem lesz semmi ha csak imádkozol" vagy "ha nem teszel semmit, akkor ne várj semmit"

Nem erről van szó.


Lényegében az a "gondom", hogy nincs barátnőm/ feleségem.

Imádkozok, de Isten mintha nem segítene.

Most akkor imádkozzak tovább, vagy hagyjam az egészet és csajozzak még többet?

Ne is olvassak keresztény dolgokat, ne is járjak keresztény helyre, csak csajozzak amennyit csak tudok?


Ne higyjétek, hogy nem járok emberek közé.

Nem azt akarom, hogy azt higyjétek, hogy bezárkózom otthon és egész nap csak otthon vagyok. Elég sok olyan helyen járok ahol összejöhetnék valakivel, de sehogy nem megy.


Kérdezzetek és akkor válaszolok, kifejtem bővebben.


2019. dec. 30. 16:55
1 2 3
 1/29 anonymousreview60 ***** válasza:
40%
Te tkp. a sült galambot várod, ha imádkozol. Ezt a nők nem szeretik. Csajoznod kell. Ha eddig is tetted, akkor a módszerek változtatnod kell.
2019. dec. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonymousreview60 ***** válasza:
Keresztény lánnyal keresztény helyen ismerkedhetsz meg, de az összejövéshez csajozni kell.
2019. dec. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Imádkozom mert bízom Istenben, hiszem, hogy segít és ez nekem is jó. Ez amolyan plusz löketet ad nekem.

Mint amikor tudod, hogy elég a benzin az utazásra, de azért beteszed a tartalék kannát.


Az egyértelmű számomra, hogy ha keresztény lányt keresek, akkor keresztény helyeken kell ismerkednem. Ez elég logikus. :)

2019. dec. 30. 17:37
 4/29 anonim ***** válasza:
A Bibliának ez az állítása egészen biztosan hamis. Ha barátnőt akarsz, komolyan meg kell dolgoznod érte. Ugyanúgy, ahogy az iskolai bizonyítványokért, vagy a havi fizetésért. Imából ezek egyike sem lesz meg.
2019. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Az lehet, hogy ezekért keményen meg kell dolgozni, de az kizárt, hogy bármelyik része is hamis legyen a Bibliának.

Erre az életemet is feltenném!

2019. dec. 30. 17:50
 6/29 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#6 :D

ertelmezni nem megy ezt, akkor nem megy a vilagi sem, es ha az nem megy akkor komoly gondba leszel, szerencseben bizhatsz persze de miben olyan jobb, kulonb ez a hited mint Istenben? (Isten a jobb mert o felel a "szerencseert" "vetlenert" megadja azoknak akik arra erdemesek, az erdemteleneknek meg nem


nagy ugye hogy meg most sem erted?!:

mivel hogy lehetett az a gonosz ember erdemes, az a jo ember meg erdemzetelen?


Nem kotelez senki ra hogy megertsd ha ennyire magas, se hogy elfogad ha irtozatosnak tartod

2019. dec. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
13%

Segíts magadon és Isten is megsegít, avagy imádkozz de azért kezdeményezz is, ha el akarsz érni valamit.


És ha valami mégsem megy, azt nem kell erőltetni.

2019. dec. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

1Mózes 2/18

És monda az Úr Isten: Nem jó az embernek egyedül lenni; szerzek néki segítő társat, hozzá illőt.


Istennek igen határozott véleménye van arról hogy az embernek nem jó egyedül lenni.Ha imádkoztál egy társért

és ha még nem kaptad meg az nem azt jelenti,hogy a Mennyei Atya elutasított téged,hanem várj türelmesen,és hidd hogy Isten meghallgatja és megválaszolja a hívők imádságait.De sokszor ez a várakozási idő egy nehéz időszak.Mert ilyenkor mint az esetedben is látható,az ember hajlamos arra,hogy azt gondolja,hogy Isten nem hallgatta meg az imádságát,és nem segít.Pedig ez nem igaz.Mert a Biblia azt mondja a Lukács evangélium 11/ 9,10 hogy

Én is mondom néktek: Kérjetek és megadatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

10

Mert aki kér, mind kap; és aki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.


Tehát nem azt mondja,hogy az imáid nem lesznek megválaszolva,hanem aki kér az mind kap.Egy másik helyen azt is mondja hogy És amit könyörgéstekben kértek, mindazt meg is kapjátok, ha hisztek.(Máté evangéliuma 21/22)

2019. dec. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

"Segíts magadon és Isten is megsegít"

Na igen. Ezt már hallottam. De nekem sajnos nem segít.


Azzal meg nem értek egyet, hogy hagyjam az egészet.

Soha nem legyen senkim, csak mert jó idelye már nincs barátnőm? Ez hülyeség.


Ha nincs jó munkahelyed és nem találsz, akkor feladod 2 hónap után? Szerintem nem.

Én is így vagyok azzal, hogy legyen valakim. Csak én sajnos nem pár hónapja szenvedek emiatt.

2019. dec. 30. 18:33
 10/29 anonymousreview60 ***** válasza:

Józsué formális hadüzenet nélkül támadta meg Jerikót, ami háborús bűn. Az ezt követő népirtás pedig emberiesség ellenes bűn. Áttérítésről szó sem volt.

Jákob egyik fia nemi erőszakot követett el. Ott legalább áttérés következett, de csak azért is lezúzták a többi, hülye fiai a várost.

A templombeli pénzváltókat elküldeni sem korbáccsal kell, hanem egyházi rendfenntartókkal. Ja, hogy a főpapok is érdekeltek voltak? Hát, őket már esetleg ütni kellett volna, vagy nyílt vitában legyőzni.

Na de a Biblia humánusságáról ennyit.


A csajozáshoz az imádkozás nem szükséges, ha az Úr akarja, akkor majd összejön neked. De ahhoz, hogy a kapun (jujj, micsoda hasonlat) beengedjenek, ahhoz kopogtatni (csajozni) kell.

Én az exemnél, ha a középső ujjammal kopogtattam, többnyire beengedett, néha a hársó kapun is behívott, miután az elülsőn kiküldött.

2019. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!