Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint aki kér az...

A Biblia szerint aki kér az kap. Mások meg azt mondják, hogy old meg magad. De ha én nem kapok, akkor ne is kérjek, hanem szerezzem meg magamnak amit akarok?

Figyelt kérdés

Azokkal a válaszokkal hagyjatok kérlek, hogy "nem lesz semmi ha csak imádkozol" vagy "ha nem teszel semmit, akkor ne várj semmit"

Nem erről van szó.


Lényegében az a "gondom", hogy nincs barátnőm/ feleségem.

Imádkozok, de Isten mintha nem segítene.

Most akkor imádkozzak tovább, vagy hagyjam az egészet és csajozzak még többet?

Ne is olvassak keresztény dolgokat, ne is járjak keresztény helyre, csak csajozzak amennyit csak tudok?


Ne higyjétek, hogy nem járok emberek közé.

Nem azt akarom, hogy azt higyjétek, hogy bezárkózom otthon és egész nap csak otthon vagyok. Elég sok olyan helyen járok ahol összejöhetnék valakivel, de sehogy nem megy.


Kérdezzetek és akkor válaszolok, kifejtem bővebben.


2019. dec. 30. 16:55
1 2 3
 11/29 anonymousreview60 ***** válasza:
Lehet, hogy te nem kopogtatsz, de azt hiszed, hanem nyivákolsz vagy dörömbölsz.
2019. dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

9-nek

Na igen. Nekem ez az időszak már szinte elviselhetetlen.

Évek óta tart és azt látom, hogy sok régi osztálytársamnak már 2 gyereke is van.


Én nem azt mondom, hogy Isten nem hallgat meg, csak azt hogy nem adja meg amit kérek. Legalábbis ezt tapasztalom.


"Kérjetek és megadatik néktek; keressetek és találtok"

Ez alapján most akkor kérnem kellene vagy keresnem?

Mármint melyik fontosabb? Az én tetteim vagy, hogy bízzak Istenben?

2019. dec. 30. 18:38
 13/29 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Én nem azt írtam, hogy add fel, hanem hogy ne erőltesd és a kettő nem ugyanaz!


A görcsösen akarás és az elengedés, türelem is más eredményre vezet.


Akkor fogsz összejönni az igazival, amikor már nem erőlteted ennyire és megtanulsz egyedül is boldog lenni.

2019. dec. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Hogy legyek boldog egyedül? Azért vagyok boldogtalan mert magányos vagyok!
2019. dec. 30. 18:41
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként Isten nem azt adja neked, amit kérsz, hanem azt, ami a legjobb a számodra az adott időben és van úgy is, hogy jobb, ha nem kapod meg, amit akarsz vagy nem áll összefüggésben az életfeladatoddal, ezért nem kapod meg.


Legyél hálás azért, amit kapsz, legyél nyitott és ha megértél rá, akkor megkapod azt, ami jár neked.

2019. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
59%

"Hogy legyek boldog egyedül?"


Aki hisz Istenben, az hogy lehet egyedül?!


Tehát itt a gond, nem hiszel igazán...!

2019. dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
De az is lehet, hogy túl nagyok az elvárásaid....
2019. dec. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Hiszek benne, de valljuk be más ha imádkozok és hiszek Istenben és más ha egy nőt megölelhetek vagy beszélhetek vele.
2019. dec. 30. 18:46
 19/29 anonim ***** válasza:

Aki hisz, az sosincs egyedül, mert vele van az Úr....


A testiség meg inkább világi vágy és nem is Istentől ered.


Szerintem biztos lett volna már valaki a közeledben, csak lehet te nem vetted észre, mert mondjuk egy Pamela Andersonról álmodozol és túl magasak az igényeid.


Ezt is mérlegeld.

2019. dec. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonymousreview60 ***** válasza:
73%

Kedves női nevű, csajozni szándékozó kérdező!

Kérésednek megfelelően hanyagolom a bronzkori irodalom értékelését.

Fontold meg ugyanakkor:

Nem-boldog ember nem kell senkinek sem párkapcsolatra, mert ők lehúznak, elszívják az energiát. Aki nem képes egyedül boldog lenni, az mit tudna beletenni a párkapcsolatba, főleg, amikor hullámvölgy van? Semmit. Először meg kell tanulni egyedül (azaz párkapcsolaton kívül) boldognak lenni. Ezután jöhet a párkapcsolat, ahol még boldogabb lehet az ember.

A "légy szíves, szeressen valaki" az emberek 99%-nak visszataszító. Ez felismerhető. A kollégám járt így a válása után. Kijavította, azóta új neje van.

2019. dec. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!