Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a templomi naptárra az van...

Ha a templomi naptárra az van kiírva, hogy következő vasárnap gyászszolgáltatás, akkor nem lesz sima mise?

Figyelt kérdés
Még nagyon új templomba járó vagyok. Múlt héten mentem először és nagyon tetszett. Szeretnék jövő héten is menni, de a naptár szerint gyász szertartás lesz. Azaz ekkor nem lesz reggeli ima?

2020. jan. 8. 02:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy kell érteni, hogy az elhunyt üdvéért mondanak misét. Általában évfordulókon(5,10 de sokan évente) szokta kérni a család.

Ugyanolyan mise lesz, csak a canon missae (római kánon) adott részében nem az lesz, hogy "emlékezzél meg szolgáidról...", hanem "emlékezzél meg xy szolgádról".

Minden miseáldozat valamiért/valakiért kerül bemutatásra. A papok általában hirdetik a mise végén, vagy az említett naptárban szokták odaírni.

Leginkább imaközösségek, pro populo ( a népért -hívek szándékára), főpásztor szándékára, vagy évfordulós házasokért. Nagy vonalakban.

Ezek persze nem úgy vannak kiemelve a misén, mint fentebb írtam. A mise rendjét nem változtatják meg különösebben, szóval biztos lesz reggeli ima is.

2020. jan. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Prókátor ***** válasza:
Elvileg ugyan olyan mise lesz, mint bármelyik vasárnapi mise, max bejelenti a pap, hogy kiért van. Imaszándék mindig szokott lenni. Lehet "misét mondatni" élőkért, holtakért, stb. Ha nincs kívülről érkező miseszándék, akkor általában valamilyen célért, vagy csoportért van mondva a mise. Ami valószínűtlen, hogy egy évnél nem régebben eltemetett illetőért mondanának évfordulós misét vasárnapi nagymiseként, mivel az eltér több mindenben is (ruha, igeliturgia, könyörgések, stb)
2020. jan. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!