Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogyan teremtette a...

Isten hogyan teremtette a világot? Milyen cselekményt hajtott végre ehhez? Mit tett?

Figyelt kérdés
ugye a teremtés tág fogalom azért kérdezem, hogy a hívők miként vélekednek erről. :)
2010. júl. 21. 15:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
olvasd szépen el a BIBLIA elejét(mivel ezzel kezdődik..)és utána megkapod a válaszod erre a kérdésre
2010. júl. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
Szerintem ha elolvasod a bibliát az még nem elég hiszen nem kell mindent szó szerint venni belőle. Tudni kell a sorok között olvasni. Olvasd el párszor és gondolkozz azon hogy mit is jelenthet valójában.
2010. júl. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
Előző vagyok. Szerintem nem magát a világot teremtette meg hanem azokat az anyagokat és körülményeket melyek segítségével kialakulhatott.
2010. júl. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk. A Biblia szimbolikus mű, és elsősorban teológiai, filozófiai, morális mondanivalója van. A teremtés története átfogóan , nagy vonalakban vázolja fel a dolgot. A tudósok feladata, hogy utána járjanak és ezt kiderítsék. De nekik meg azért nem fog menni, mert ők szigorúan csak a történéseket kutatják, a mögötte lévő szellemet nem.

Tehát: ha technikára vagy kíváncsi, tudományos könyveket olvass. Ha a teremtés szellemi mondanivalója érdekel: Biblia.

2010. júl. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

azt hiszem nem volt érthető a kérdés amit kiírtam. :)


elsőnek:

Isten pedig teremté eget és földet...

Nem tudjuk meg.

Isten monda legyen ez meg az

Mondásra teremt akkor ezek szerint? de mégis kinek mondja?


Igazából én erre lennék volna kíváncsi. Hogy a vallásosok ezt hogyan látják. Nekem vagy egy elképzelésem. :)


további véleményeket köszönöm előre is.

2010. júl. 21. 15:51
 6/27 anonim ***** válasza:
2010. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

17:30.

köszi a linket de a teremtés mellett az áll, hogy a semmiből létrehozni valamit.

Mi az a cselekmény, amivel erre képes Isten. Mert ha jól tudom, ez általunk megteremtett kifejezés. :P

2010. júl. 21. 18:04
 8/27 anonim ***** válasza:

Ja, ha erre vagy kíváncsi, a szava által. Ez a logosz. A logosz szónak egy szótárra rúgó jelentése van. Mi úgy fordítjuk: az Isten igéje. Azért ige és nem szó mert a logosz egy cselekvő szó, amely a nem létezőket előhívta mint létezőket. "Legyen!" mondotta ő. Amikor Mózes megkérdezte, ki ő, azt felelte: "Én vagyok!" A magyar vagyok aki vagyok fordítás elég hetykén hangzik. A válasz értelme: én vagyok az, aki VAN. A létező.

Jézus Krisztust a Biblia Isten megtestesült igéjének tartja. Ő tehát maga volt Isten teremtő beszéde.

Ilyesmire voltál kíváncsi?

2010. júl. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat kedves Freya. :)


Na de akkor mégis mi a köznyelvi megfelelője ennek az IGE kifejezésnek?

Én azt mondom a Gondolat az. Vagyis Isten gondol egyet és lesz valami. Vagyis inkább folyamatosan gondolja a világot és a tiszta Gondolatával tartja azt fenn. Ha jobban belemélyedsz, akkor beláthatod, hogy a gondolat az ami teremt, tehát IGE = GONDOLAT.


" 1,1 Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.


1,2 Ez kezdetben az Istennél vala.


1,3 Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.


1,4 Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága;


1,5 És a világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be azt. "


itt van velünk a Gondolat és észre sem vesszük mekkora a szerepe. :)

mit gondolsz Freya? :)


üdv.

2010. júl. 21. 19:43
 10/27 anonim ***** válasza:

A Biblia azt mondja, hogy a világot Isten teremtette. Atzt nem mondja, hogyan. Nem foglalkozik geológiával. Csak teológiával. Ég és föld a különbség.

-Istenre vonatkoztatva a "cselekmény" illetve tett értelmezhetetlen.A három nagy monoteista világvallás(judaizmus, kereszténység, iszlám egyhangúlag elutasitja, hogy Istennek antropomorfiz,ust tulajdonitson(idő tér , nemiség, cselekmény, stb.)

2010. júl. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!