Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mindennapokban itt a Földön...

Árokpart kérdése:

A mindennapokban itt a Földön milyen életet kell élni ahhoz, ha egyáltalán "kivitelezhető", hogy az ember halála után közvetlenül a Mennyországba kerüljön?

Figyelt kérdés
A gyakorlatban ez az életvitelt hogyan kell érteni. Mik azok a pozitív tettek és mik a szigorúan kiterjedve lévő tiltások amiket kerülni kell. Köszönöm ha valaki válaszol4
2020. jan. 9. 22:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%

A nullás válaszom:


Isten a szavában nem mondja, hogy embereket szándékozik az égbe vinni.Az embereknek azért alkotta a Földet, mert ez az életközegük. Mint ahogy a hal kopoltyús állatként, nem a szárazföldre lett teremtve, az ember is a Föld alkotó elemeiből ide tartozik.


Az igaz, hogy a későbbiekben úgy döntött, hogy néhány embernek lehetőséget ad a Fiához hasonló életre, és arra, hogy legyenek a Fia társ királyai az ezer év alatt a Földön élők felett. Nekik viszont a létszámuk Fix.


Azok akik meghivást kapnak Istentől erre, annak a Biblia alapján leirt Kritériumoknak kell megfelelni. Ami nem jelenti azt, hogy a Földön maradottaknak kevésbe kell ezeknek megfelelni.

2020. jan. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Igazából az életvitelnél fontosabb a hit. Cselekedetek által nem lehet üdvözülni a Biblia szerint, a hit szükséges az üdvösséghez. Ha van Isten elhívása az életeden, akkor erre az elhívásra válaszul megtérsz a bűneidből Istenhez. Ez egy radikális fordulat lesz az életedben. Találkozás Istennel. Az életviteledet Isten fogja megváltoztatni, gyűlölni fogod a bűnt (azt is, amit addig mindennap csináltál), és szeretni fogod Istent, minden nap fogod olvasni a Bibliát. Ez után érdemes bemerítkezni (megkeresztelkedni). Ezeket Isten munkálja ki a Szent Lélek által, aki elvezet minden igazságra.
2020. jan. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
A jehovás 144000-es hamis tanításokat, és ezekhez hasonlókat pedig érdemes elkerülni.:)
2020. jan. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hittel vagy hit nélkül, de meg kell térned a bűnökből és keresztényként viselkedned embertársaiddal.
2020. jan. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

"Igazából az életvitelnél fontosabb a hit."

Valóban?

(Efézus 4:22–24) 22 Arra tanítottak titeket, hogy vegyétek le a régi egyéniséget, amely a korábbi viselkedésetekkel van összhangban, és amely romlott a megtévesztő kívánságai miatt. 23 Továbbra is újítsátok meg a rátok jellemző gondolkodást, 24 és vegyétek fel az új egyéniséget, amelyet Isten formált az akaratával összhangban, és amely igazi igazságosságon és hűségen alapul.

(Kolosszé 3:7–10) . . .. 8 Most azonban hagyjatok fel az indulattal, haraggal, gonoszsággal, becsmérlő beszéddel, és ne hagyja el a szátokat ocsmány beszéd. 9 Ne hazudjatok egymásnak. Vegyétek le a régi egyéniséget a szokásaival együtt, 10 és vegyétek fel az új egyéniséget, amely pontos ismeret által újjáalakul, hogy olyan legyen, mint az, aki teremtette.

(Jakab 2:14) 14 Mi haszna annak, testvéreim, ha valaki azt mondja, hogy neki van hite, de tettei nincsenek?

(Jakab 2:17) 17 Ugyanígy a hit is, ha nem párosul tettekkel, önmagában halott.

Vagy Jézus szavai:

(Máté 7:19, 20) 19 Minden fát, amely nem terem jó gyümölcsöt, kivágnak és tűzbe vetnek. 20 Úgy bizony, a gyümölcseikről fogjátok felismerni ezeket az embereket.

Az ördögök is hisznek de még is rettegnek. Mert nem úgy élnek.

(Róma 12:1) 12 Kérlellek azért titeket, testvérek, az Isten könyörülete által, hogy mutassátok be testeteket élő, szent, az Isten előtt elfogadható áldozatul; ez értelmi képességetekkel végzett szent szolgálat.

Mit gondolsz, Ezeket falrahányt bórsónak iratta le Isten a számodra? Vagy az emberek számára.

Isten nem üres fecsegését tartalmazza a szava-

2020. jan. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Vajon hogyan mutat be tiszta imádatot valaki Istennek, ha csak elhiszi, hogy van Isten, és hogy egy megváltó meghalt érte?

Ez azt jelentené, hogy az illető azt gondolja, Istennek kötelessége Őt megmenteni. Természetesnek veszi ezt, ezért úgy véli nem kell semmit csinálni.

azonban Jézus és a Biblia irói mást mondtak erről, amit a válaszoló, nem vesz komolyan, vagy valaki becsapta, és elhitette vele, hogy csak higgye el, hogy egy Jézus nevű megváltó meghalt.

2020. jan. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%

A mindennapokban itt a földön olyan életet kell élni, amely a gondolkodási módodnak az átalakításán munkálkodik! Méghozzá nem akármilyen módon, hanem jézusi gondolkodással legyen szinkronban.


Ismered-e Jézust, hogy hogyan gondolkodott?

A saját magad gondolkodását képes vagy-e ehhez igazítanod?

Tudod-e, hogy Jézus mit és miért csinált?

El tudnád-e mondani "fejből" idézni azt, amit Jézus mondott, és érted-e annak rejtett értelmét is?


Na ezek kellenek, a cselekedeteid ehhez képest már másodlagos, mivel úgyis azt cselekszel majd amilyen a gondolkodási módod! :)

Ha mindezt érted és meg is teszed, akkor Jézus Szentlelke által újjá teremt téged, ebben a fizikai mindennapi életben, a saját testedben. Jn.3.3!



""Az a világ, amely körülöttetek van, az nem az Én világom. Ennek a világnak fejedelme a Sátán, aki hazug és gyilkos volt kezdet óta! Az a világ, amely bennetek van, ha beengedtek Engem magatokba, akkor az Én világom, az Én országom! És annak, aki beenged Engem magába, annak a körülményeit is tudom úgy rendezni, hogy minden az ő javát szolgálja! "



"Az ilyeneket nemcsak meggyógyítom, nemcsak megbocsátom bűneiket. Ettől nem lennének jobbak. Az ilyeneket ÚJJÁ TEREMTEM! És ez a LÉNYEG! Az Én országomban nem olyanok vannak, akik bűnösök ugyan, csupán az Én jó szívem miatt megbocsátattak bűneik. Nem. Az Én országomban ÚJ TEREMTMÉNYEK vannak. ÚJJÁ SZÜLETETTEK!


Azokkal, akik a földi életükben bűnteleneknek gondolják magukat, azokkal azért nem tudok mit kezdeni, mert azok meg vannak elégedve önmagukkal, és egész életük abban merül ki, hogy mások is legyenek velük megelégedve. S ha azt tapasztalják, hogy ez nem megy, akkor szerintük mindenki rossz, csak éppen ők nem. Ezek vannak abban a Szentlélek elleni bűnben, melyre nincs bocsánat sem a földön, sem a másvilágon, s mivel igényük sincs az újjászületésre, hát ezért nem tudok velük mit kezdeni. Hiába szeretem őket, ez számukra nem boldogító, mert önzésük vakságában nem látnak rá arra, hogy hogyan tudnának másokat szolgálni.


Téged újjá tudlak teremteni. Ne félj hát! Mérhetetlen szeretetem által képes vagy békém és boldogságom befogadására. Örülj Nekem a jelenben! Ez sokkal hasznosabb, mint az, ha siránkozol múltbeli magadon! Én valóban örülök neked. És örülnek neked az ég angyalai is. Akiket te nem fogadtál el, azok örömmel fogadnak el téged, s ennek örülnöd kell. Ne félj hát! Nemcsak számon tartom hajad szálait, de szeretem mindazt, ami kapcsolatban van veled. A múltadat is szeretem, mert anélkül most nem szólhatnék így neked, s te nem vigasztalódhatnál szavaim által. Bízzál Bennem Jézusban! "


Jézus; A HANG - könyv 2173

2020. jan. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem veszed észre, hogy az egyházi törvények úgy lettek kitalálva, hogy bűnösnek érezd magad, hogy kénytelen legyél pénzzel megváltani a bűneidet. Ember hát ne az egyház mondja meg, milyen legyen az életed. Isten nem véletlenül teremtett minket különbözőnek. Az élete mindenkinek egyedi. Tehát mindenkinek egyedi elbírálás alá kell kerülnie.

Milyen mennyország lehet az, ahova lehetetlen törvények betartásával lehet bejutni. Egyáltalán kinek képzeled Istent, aki gagyi törvények alapján ítéli teremtményeit, vagyis önmagát, gyermekeit. Gondolod, hogy ez a szeretetről szól, ilyen a szeretet Istene? És miért vár Isten az ítéletével a halálunkig, hisz mindenütt ott van?

A bűvös szó a szeretet, ami Jézus legfőbb tanítása.

2020. jan. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 imakommandós ***** válasza:
Azt azért elfelejtik a Jehovás meg egyéb hamis vallásos emberek hirdetni, hogy a Biblia szépen kijelenti, hogy ami hitből nincs bűn az. E szerint nem lehet senki se jó emberré hit nélkül. Először kell legyen hited kedves kérdező, mégpedig bibliai hited. Ehhez pedig olvasni kell a Bibliát és figyelni, hogy mit szól hozzád Isten. Ha pedig majd Isten Lelke fog tanítani és vezetni (nem pedig itt a Gyakorin válaszolgatók) akkor leszel Isten gyermeke.
2020. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 imakommandós ***** válasza:

Talán ez a szakasz foglalja legjobban össze a hit és a cselekedetek témáját:


Tit 3:4 De mikor a mi megtartó Istenünknek jóvolta és az emberekhez való szeretete megjelent,

Tit 3:5 Nem az igazságnak cselekedeteiből, amelyeket mi cselekedtünk, hanem az ő irgalmasságából tartott meg minket az újjászületésnek fürdője és a Szent Lélek megújítása által,

Tit 3:6 Melyet kitöltött reánk bőséggel a mi megtartó Jézus Krisztusunk által;

Tit 3:7 Hogy az ő kegyelméből megigazulván, örökösök legyünk az örök élet reménysége szerint.

Tit 3:8 Igaz ez a beszéd, és akarom, hogy ezeket erősítsed, hogy igyekezzenek jó cselekedetekkel elöljárni azok, akik Istenben hívőkké lettek. Ezek jók és hasznosak az embereknek;

2020. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!