Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tartja az iszlám az...

Miért tartja az iszlám az áldozati ünnepet?

Figyelt kérdés
Ha Isten kegyelmes és megbocsátó, Jézus kereszthalálára mint áldozat nem volt szükség, akkor miért emlékeznek meg minden évben arról, hogy Ábrahám kész volt feláldozni fiát Istennek?

2020. jan. 12. 09:55
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Az iszlám vallás szerint minden ember hívőként születik és Isten van a legközelebb az emberhez. Viszont nem mindenki marad a helyes úton, ilyen vagy olyan okok miatt. Ami a helyes úton tartja az embereket az az oktatás. Nem csak a vallási hanem a természettudományok oktatása. A Korán nagyon sokszor felszólít a gondolkodásra, arra hogy használjuk az eszünket. Azt írja, aki kételkedik Istenben az tanulmányozza a körülöttünk lévő világot, élőlényeket, természeti törvényeket, stb. Ami logikus is hiszen ha Isten teremtette az az élőlényeket, a természet törvényeit, akkor Isten létezésére is ott van a bizonyíték. Tehát nem elég hinni Isten létezésében, tudni is kell Isten létezését. Ez a keresztény vallásból teljes mértékben hiányzik.



"Amikor egy keresztény szándékosan követ el bűnt, annak súlyossága attól függ valóban megtért keresztény-e. A hit útján a valódi megtérést azonban nem lehet pontosan kívülről meghatározni."


Mit értesz az alatt hogy valaki megtért keresztény? Vagy keresztény valaki vagy nem.



"A Szentlélek elleni vétek azt jelenti, hogy valaki aki már megtért, megismerte az igazságot, ennek ellenére szembe fordul és visszautasítja a Szentlélek bűntől visszatartó tevékenységét."


Úgy érted aki keresztény az nem követhet el bűnt? Ilyen ember nem létezik. Mindenki követ el kisebb nagyobb bűnöket.



"A kereszténység sokkal több teológiai dilemmát vet fel összehasonlítva az iszlámmal. Azonban szerintem ennek oka, hogy az iszlám leegyszerűsíti a valódi emberi természetből és lelkiismeret működéséből fakadó problémákat."


Nem attól lesz igaz egy vallás ha bonyolult. A keresztény vallás valójában nem is bonyolult hanem tele van ellentmondással, és ez teszi érthetetlenné. Ha Isten kinyilatkoztatja a vallását akkor annak olyannak kell lennie hogy még a legegyszerűbb ember számára is érthető legyen az alapüzenet. Az iszlám ilyen. Persze vannak bonyolultabb tanítások, de az alapüzenet könnyen érthető, világos. A keresztény vallás alapptanításait még a teológusok sem értik.

2020. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Hálás vagyok, hogy meg tudom veled ezt vitatni. Független attól, hogy sok dologban nem értünk egyet, mennek a zöld kezek.


Ebben hogy az ember hívőként születik vagy hitetlenként, szintén nem értünk egyet. Az ember kisgyerekként persze még hiszékeny és elfogadja, amit mondanak neki. Ez jó is így, nagyon jó ha minél tovább megmarad. Sajnos felnőtt korban ez gyengül, jönnek a kétségek, negatív tapasztalatok, és az ember minden kérdésére választ szeretne találni. Na most ehhez szerintem nem elég a parancsolatokat tudni, azt az ember jó esetben már gyerekkorában megtanulja. Helyes önismeretre és Istenismeretre van szükség, ami nem egy tananyag, hanem mint már írtam egy út. Közhely, de igaz: Más dolog ismerni az utat, és más járni rajta. Ismerni kell a teljes szentírást, de az még kevés. A szövegeket ki lehet forgatni, de a törvény szellemét nem.

Az Bibliában is benne van ez, hogy a körülöttünk lévő világot tanulmányozva eloszlathatjuk a kétkedésünket. Itt azért kérdéses, hogy kinek az interpretálásában vizsgáljuk a világot. Egy hívő természettudósra ezt tényleg hasznosnak tartom, de ha egy laikus átlagember egy ateista tudós leírásából akarja hitét erősíteni, hát az nem fog menni. Szóval itt már előjön annak problémája, hogy világnézete miatt szükségszerűen minden ember, minden tudós elfogult, úgyhogy vagy magunknak kell személyesen felfedezéseket tenni, vagy marad az hogy velünk egy hiten lévők tanulmányait olvassuk kellő kritikával. Egyébként az ortodox zsidóknál és a muszlimoknál is az a tapasztalat, hogy igen jellemző a vak engedelmesség a vallási vezetők szövegértelmezése felé, és a kritika eretnekségnek számít, úgy mint a középkori kereszténységben.

„Úgy érted aki keresztény az nem követhet el bűnt? Ilyen ember nem létezik. Mindenki követ el kisebb nagyobb bűnöket.”

Nem úgy értem. Arról írtam, mi az a bűn, ami nem bocsáttatik meg. Mert azt írtad korábban, hogy a keresztények abban a hitben élnek, hogy Jézus áldozata minden bűntől megmentheti őket. Tévesen.

Nagyon is számít ki a megtért keresztény, mert mindannyian tudjuk, hogy sokan vannak akik csak arany keresztet hordanak a nyakukban, vagy csak megkeresztelték őket, de semmi közük a hithűséghez.

2020. jan. 16. 14:22
 13/33 anonim ***** válasza:

"Ebben hogy az ember hívőként születik vagy hitetlenként, szintén nem értünk egyet. Az ember kisgyerekként persze még hiszékeny és elfogadja, amit mondanak neki. Ez jó is így, nagyon jó ha minél tovább megmarad."


Az iszlám vallás szerint Isten előbb a lelkeket teremtette meg és minden lélek egykor hívő volt. Erről ír a Korán:


7/172 mondván: "Ugye, az Uratok Vagyok Én?" -"De igen" mondták ők, "tanúságot teszünk emellett." Ezt azért tette, nehogy a Feltámadás Napján azt mondjátok: "Bizony, nekünk nem volt tudomásunk erről!"



Születéskor is minden ember hívő, de egyesek letérnek erről az útról.



"Helyes önismeretre és Istenismeretre van szükség, ami nem egy tananyag, hanem mint már írtam egy út."


Az önismeret, viselkedéskultúra, Istenismeret a vallásoktatás része kell hogy legyen. Ez az iszlámban így is van és azért szükséges hogy a helyes úton maradjunk aki pedig letért erről, visszataláljon.



"Közhely, de igaz: Más dolog ismerni az utat, és más járni rajta. Ismerni kell a teljes szentírást, de az még kevés. A szövegeket ki lehet forgatni, de a törvény szellemét nem."


Egy ateistának hiába beszélsz a törvény szelleméről, szent szellemről stb. Őket ez nem érdekli és nem is vesznek komolyan. Lehet szóba sem állnak veled. Csak tudományos eszközökkel győzheted meg őket, de még így is nehezen. Én erre tettem egy próbát. Ha van időd olvasd végig. Lényeg annyi hogy még a tudományos tényeket is letagadják, de legalább talán magukban elgondolkodnak.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..



"Az Bibliában is benne van ez, hogy a körülöttünk lévő világot tanulmányozva eloszlathatjuk a kétkedésünket."


Meg tudnád jelölni hol írja ezt a Biblia?



"Itt azért kérdéses, hogy kinek az interpretálásában vizsgáljuk a világot. Egy hívő természettudósra ezt tényleg hasznosnak tartom, de ha egy laikus átlagember egy ateista tudós leírásából akarja hitét erősíteni, hát az nem fog menni. Szóval itt már előjön annak problémája, hogy világnézete miatt szükségszerűen minden ember, minden tudós elfogult, úgyhogy vagy magunknak kell személyesen felfedezéseket tenni, vagy marad az hogy velünk egy hiten lévők tanulmányait olvassuk kellő kritikával."


A tudomány tényekről szól. Akit tényleg az igazság érdekel az meghallgatja mindkét oldalt és ez alapján alakítja ki saját véleményét.



"Egyébként az ortodox zsidóknál és a muszlimoknál is az a tapasztalat, hogy igen jellemző a vak engedelmesség a vallási vezetők szövegértelmezése felé, és a kritika eretnekségnek számít, úgy mint a középkori kereszténységben."


Az ortodox zsidókat nem ismerem, de muszlimok esetében ez biztosan nem igaz. Az iszlám vallásban nincs is hagyományos értelemben vett egyház. Sok vallási vitaműsor is van amiben muszlim vallástudósok vitatják meg az egyes témákat, az átlag ember pedig eldönti kinek ad igazat.



"Nem úgy értem. Arról írtam, mi az a bűn, ami nem bocsáttatik meg. Mert azt írtad korábban, hogy a keresztények abban a hitben élnek, hogy Jézus áldozata minden bűntől megmentheti őket. Tévesen."


Milyen bűn nem bocsátatik meg? Ahogy látom te eltérően értelmezed Jézus megváltó halálát, mint a keresztények többsége. Viszont a kérdés az, szerinted Istennek miért kellett emberként megszületnie és megöletnie magát ahhoz hogy meg tudjon bocsátani az embereknek? Miért nem elég az iszlám szerinti álláspont, miszerint Isten megbocsát ha te erőfeszítéseket teszel ennek érdekében ?



"Nagyon is számít ki a megtért keresztény, mert mindannyian tudjuk, hogy sokan vannak akik csak arany keresztet hordanak a nyakukban, vagy csak megkeresztelték őket, de semmi közük a hithűséghez."


Mit értesz az alatt hogy megtért keresztény? Valaki vagy keresztény vagy nem.

2020. jan. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Ha hétköznapi értelemben nézzük a keresztény szót, akkor az az, aki annak vallja magát. Ha valódi értelemben, akkor Krisztus követő. Tudjuk, hogy Jézust nem lehet utánozni, mert az általa felállított mérce túl magas. Ember nem ugorhatja meg, de ez nem ok arra, hogy ne ostromoljuk. Tehát attól megtért valaki, mert őszintén elhatározta, hogy egyre erősebben követni akarja Jézust.

A teremtett világ Isten dicsőségéről tanúskodik, ez sok helyen benne van a Bibliában. Jób könyve vagy Zsoltárok. Pl. Jób 12: "kérdezd meg csak a barmokat, majd megtanítanak, és az égnek madarait, azok megmondják néked. Avagy beszélj a földdel és az megtanít téged, a tengernek halai is elbeszélik néked."

Én meg azt nem értem, hogy mi adja a muszlimok bűntudatának komolyságát, ha nem szükséges áldozat, ami megmutatja a bűnök súlyát, és a megbocsátás árát.

Jézus félig ember volt, de szeplőtelen, ezért tökéletes áldozat tudott lenni. Ő nem volt Istennel egyenlő, Isten nem jelenik meg egy testben teljes dicsőségében. A farizeusok is ezen botránkoztak meg, mert félre értették Jézust. Jézus azt mondta Ő egy az Atyával, nem azt mondta hogy egyenlő.

2020. jan. 18. 09:28
 15/33 anonim ***** válasza:

"Én meg azt nem értem, hogy mi adja a muszlimok bűntudatának komolyságát, ha nem szükséges áldozat, ami megmutatja a bűnök súlyát, és a megbocsátás árát."


Én viszont azt nem értem hogy keresztények szerint miért kell áldozat ahhoz hogy Isten meg tudjon bocsátani. Ha Isten akarja, megbocsát. Ehhez nem kell valakit megölni, áldozat címszó alatt. Ráadásul egy ember feláldozásáról van szó. Ez teljesen felesleges, ráadásul brutálisan véres. Leginkább a pogány vallások emberáldozati szertartásaikra hasonlít. Ezzel szemben az iszlám szerinti változat egyszerű, logikus, és igazságos. Minden ember követ el bűnöket de Allah megbocsátó. Ha erőfeszítéseket teszel, megbánod, Allah bocsánatát kéred és embertársadét ha ellene követtél el valamit, és igyekszel távol maradni a jövőben a bűnöktől, nagy valószínűséggel meg lesz bocsátva.



"Jézus félig ember volt, de szeplőtelen, ezért tökéletes áldozat tudott lenni."


Jézus kereszthalála teljesen felesleges. Vagy gondolod enélkül Isten nem tud megbocsátani?

2020. jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Jézusnak nem csak az engesztelő áldozat miatt kellett meghalnia, hanem mert a zsidók gyűlölték. Ha tovább akart volna tanítani, akkor vagy bújkálnia kellett volna, vagy erőszakkal védekeznie. Csakhogy ő valóban a békesség hirdetője volt. Sőt azt tanította szeressük ellenségeinket! Tudta hogy ha mártírhalált hal, példát mutat a követőinek, akik szintén hajlandóak lesznek meghalni a hitükért. Így tudott a kereszténység felülkerekedni a hatalmas Római Birodalmon, mert az erőszak nem fogott a keresztényeken. Jézus megmutatta már életében hogy le tudja győzni a halált, mikor halottakat támasztott fel, majd miután meghalt maga is feltámadt. A tanításai a lényegüket vesztik el, ha nem értjük a halálát.
2020. jan. 19. 18:33
 17/33 anonim ***** válasza:

"Jézusnak nem csak az engesztelő áldozat miatt kellett meghalnia, hanem mert a zsidók gyűlölték. Ha tovább akart volna tanítani, akkor vagy bújkálnia kellett volna, vagy erőszakkal védekeznie."


Az iszlám vallás szerint is a zsidók egy része meg akarta ölni Jézust, de végül ez nem sikerült nekik. Isten magához emelte Jézust. Tehát nem feltételemül kellett meghalnia.

Arra viszont nem válaszoltál hogy keresztények szerint miért kell áldozat ahhoz hogy Isten meg tudjon bocsátani. Miért gondolod hogy Jézus kereszthalála nélkül Isten nem tud megbocsátani az embereknek?

2020. jan. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
De bizony válaszoltam. Leírtam, hogy valójában nem Isten nem tud megbocsátani az embernek, hanem az ember nem tudja Isten kegyelmét elfogadni, ha nem éli át az áldozat drámáját. Nincs katarzis dráma nélkül. A bűnbánat mélységéhez az embernek látnia kell, hogy a már elkövetett bűnöket nem lehet meg nem történté tenni, ezt jelenti hogy azok árát ember nem tudja kifizetni, más jó tettekkel kompenzálni. Isten szerető, kegyelmes, de igazságos is.
2020. jan. 20. 17:59
 19/33 anonim ***** válasza:
Gondolod ahhoz hogy megbánjuk bűneinket végig kell nézni és átélni egy keresztre feszített ember kínszenvedését, akit először megkínoztak majd rendkívül véres módon kivégeztek? Akkor ennyi erővel kivégzéseket kellene mutogatni az embereknek hogy megbánják bűneiket. Isten szerető, kegyelmes, és igazságos is. Jól mondod. De anélkül is igaz ez hogy nem ölette meg magát emberként.
2020. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
"Gondolod ahhoz hogy megbánjuk bűneinket végig kell nézni és átélni egy keresztre feszített ember kínszenvedését, akit először megkínoztak majd rendkívül véres módon kivégeztek?" - Igen, ezt gondolom, hozzá téve hogy az a keresztre feszített önként vállalta hogy nem áll ellen az erőszaknak, és ő maga bűntelen volt. Ez egy égbe kiáltó igazságtalanság, mégis szükség volt rá ahhoz, hogy az emberiség feketén-fehéren szembesüljön a bűnei következményével, ami mindig valakinek a szenvedésével jár, teljességre jutva pedig halált nemz. A Biblia úgy mondja: "a kívánság megfoganva bűnt szül, a bűn pedig kiteljesedve halált nemz". A megváltás lényege nem más mint az emberiség szembesülése saját maga romlott természetével. Csak azt lehet meggyógyítani, akinek van betegségtudata.
2020. jan. 21. 07:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!