Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor hirdette ki az egyház a...

Mikor hirdette ki az egyház a tisztitotüzről szoló dogmát ès van-e szentirási alapja?

Figyelt kérdés

2020. jan. 17. 18:58
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
1245. Első lyoni zsinat
2020. jan. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
16%
Vagyis több mint 1000 évvel Jézus halála után, majd 200 évvel az 1054-es nagy egyházszakadás után jött ez a dogma. Később jött a búcsúcédula, ami erre a hamis dogmára épülve pénzt is hozott a 7 dombon alapított vallásnak.
2020. jan. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
Nem értem. Mit nem használok én? Nem tudtam, hogy már annyit sem szabad írni, hogy tényleg ott vannak az évszámok, azonnal ellenség lettem. 😀😀😀
2020. jan. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:

8,10.Hat igen,ilyen a tisztitótüz,a szentháromság,ès a bele iktatott inkvizíció is a te esetedbe a szellemi inkvizíció is mint te.

Kimondottan talál a mentalitásod ezekkel a tènyekkel sőt kèpmása vagy.

Úgy menekülsz a kèrdèstől mint a tolvaj a nyomozóktol.

Nem keresztènyi viselkedèsed bizonyítja,hogy az Isten szava használata helyett az erőszakot,derogálást,szemèlyi támadást,hazugságot,hamis állitásokat használsz.

Mièrt nem írsz egy pár szót arról,hogy Jèzus ès az apostolok használtak a tisztitótüz dogmáját,a szentháromságot az inkviziciot?

Azèrt mert a bibliában nincs.

Az ilyen ezernyi dolgokat hzugsággal,arogánciával,büszkesèggel oldód meg.Ez jellemző azokra a cselekmènyekre amelyeknek ügyvèdje vagy(idèzőjelben).

Hogy lehet olyan biblia verseket használni bizonyos tènyeknèl,amelyek nincsenek kapcsolatban az idèzett tènyekkel?

Igen ez is egy módszer amivel fèlrevezeted a laikus szemèlyeket.


Èn most idezek egy ide tartozó verset.

János.8:44."Ti a ti atyátoktol,az Ördögtől vagytok,ès a ti atyátok kivánságait akarjátok tenni.Az gyilkos volt kezdettől fogva ès eltèrt az igazságtól,mert nem szereti az igazságot.Azèrt hazudik,mert ö ilyen.Ő hazug ès a hazugság atyja".


Az aki keresztènynek tartja magát nem hazudik,de aki belehazudik a bibliába,az nem keresztèny,az sem aki szemèlyes támadással,mások rágalmazásával vèdi a hazugságot.

2020. jan. 18. 07:30
 15/53 anonim ***** válasza:
88%

#14

Elmondanád miért menekülök, amikor rögtön az első válaszba én linkeltem egy leírást, amiben mind az évszámok, mind a bibliai igehelyek benne vannak?

Vagy nem tetszett, hogy benne van a kérdésedre a válasz és utána nem lenne mivel szítani a gyűlöletet és rosszat? Esetleg meg se nézted?

2020. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
88%

"Vagyis több mint 1000 évvel Jézus halála után, majd 200 évvel az 1054-es nagy egyházszakadás után jött ez a dogma."


Egy bizonyos társaság pedig ezernyolcszáz évvel Krisztus halála után jött elő azzal, hogy övék a helyes értelmezés, és eddig mindenki más tévedett, úgyhogy szerintem hagyjuk azt, hogy kinek a tana áll időben közelebb a Bibliához, mert senki szerint nem igazol semmit.

2020. jan. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:

#16

Az ő szektája még később, Kr.u. 1979 körül :)

2020. jan. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:

17.Sajnos Közel 2000 ève hazudozik a te szektád.

Aki a tanával eltèr Istentől ès gyakorolja az szekta,leszakadás Istentől.

A szekta jelentèse "amit Isten kèr ès nem adunk ès amit nem kèr ès adunk az szekta".

Isten kèri a Fián keresztül a három istensèget?

Jèzus ès az apostolok tanítottak beszèltek róla?

A tisztitótüzről beszèltek.

Nem.

Akkor mègis kinek van igaza?

Jèzusnak ès az apostoloknak nincs igazuk?

2000 èv règisègről beszèltek?Ez tènyleg csúcs.Az is csúcs,hogy milliók haltak meg az inkvizíció ès a háboruk oltárán a kètezer èv alatt.

Jèzus hányat vègzett ki a hitèèrt.

Jèzus azt mondta legyetek követőim.

Így kivette az egyházad Jèzust?


Azon tudok nevetni,hogy mennyire próbálod kèzzel körömmel vèdeni a hazugságot,sőt a hazugságot hazugsággal vèded.

Azon tudok csodálkozni,hogy a bibliával a kezedbe ismèt megfeszítted Jèzust.


Olyan dolgokat magyarázol bele a bibliába,hogy az óvodások nevetnek rajta,úgy mint èn is.

A napomat vidámabbá tetted,nem a hazukságoddal,hanem azèrt mert olyan hülyesègeket hiszel,hogy a macska a farkára fel áll.

2020. jan. 18. 12:05
 19/53 anonim ***** válasza:
Miért beszél hülyeséget? Mert már az első válaszában adott egy olyan linket, ami megválaszolta a kérdésedet? Eskü nem értem. Fel tettél egy kérdést, megadta a választ és mégis már megint csak a gúny jön belőled. Ezt a linket bárki be tudta volna írni, ott vannak az évszámok. Nem azt kérdezted, hogy mennyire biblikus, hanem azt, hogy mikor hirdette ki. Megválaszolta. Akkor most mi is a baj?
2020. jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:

19.Nem az a baj,hogy nem válaszolta meg a maga módján,hanem az,hogy a link amivel felelt tele van hazugsággal.

Èn a bibliábol vártam a választ nem egy bibliàn kívüli hamis tantètelből,olyat èn is kapok a Googleben zömèvel.

Az a baj,hogy szer-szernèlkül kitèrtek a biblia pontos használata elől.


Azt a választ vártam,hogy igen az Isten szava kezdettől fogva használja a tisztitótüz tanitását,ès Jèzus is az apostolaival eggyütt tanítottak,továbbá biblia versekkel igazolni úgy az Ószövetsègből mint az Ujszövetsègből.

Nem vártam egy egèsz linket(egèsz tantètelt)hamisan igazolva azokat,amik mar èvszázadok óta le vannak rögzitve ès ha valaki bebizonyította,hogy tèves a tan halál várt rá,ès így nem mertek finomítani rajta.

Ti egymásnak ügyvèdkedtek ahelyett a biblia volna az ügyvèdetek,mindhogy te is beleszólsz a más dolgába.

Biztosak vagytok ha olvassátok a bibliát,hogy mi az igaz de jobb a szèlles úton járni,de ez az Istenhez semmi köze.

2020. jan. 18. 17:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!