Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor hirdette ki az egyház a...

Mikor hirdette ki az egyház a tisztitotüzről szoló dogmát ès van-e szentirási alapja?

Figyelt kérdés

2020. jan. 17. 18:58
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


"A bibliàt nègyzetre emelni?"


Nyelvtanilag a "Biblia" nagybetűvel írandó!


Nekem is lenne néhány kérdésem!

Hol ír a Biblia 1914-ről?

Hol ír a Biblia 1919-ről? (amikor állítólag ki lett nevezve egy Vezető testület!

Ja igen és hol ír a Biblia Vezető testületről?

Hol ír a Biblia arról hogy Istennek van szócsöve?


"Pokollal..."


Hogyan kell érteni a Lukács 16:23-29? Ebben a részben Jézus szavait olvashatjuk!

2020. jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:

Lukács.16:23-29.Ez nem kèsz tèny, pèldázt.Ezt a pèldázatot rá lehet húzni az èlet minden területère,amikor az egyik ember kihasználja becsapja a mèsikat,ès èl a másik munkájábol anyagi javakból.

Ha szoszerint veszed,hogy tudna a gazdagon segíteni egy ujjhegyèn vett víz,főleg abban a pèldának szent hősègben ès távolságban.Megmaradna az ujja vagy rajta a viz?


A biblia kronologiárol majd kèsőbb.

A vezetőtestületről írtam az oldalon de ha nem igènyled nem kell elolvasni,mert annak írtam aki olvassa ès nem annak aki keresi a hamis kritikát.

2020. jan. 20. 07:06
 33/53 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


"A biblia kronologiárol majd kèsőbb."


Biblia! Még mindig nagybetűvel kell írni! Várom a kronológiát! De mit is írtál korábban? Idézem: "Mièrt nem vèded magad a bibliával ha igazad van?" Remélem hogy te is ezt fogod tenni a Bibliával fogod védeni az állításaidat!


"A vezetőtestületről írtam az oldalon de ha nem igènyled nem kell elolvasni,mert annak írtam aki olvassa ès nem annak aki keresi a hamis kritikát."


És melyik lenne az? Egy kis logika! Te nem írod oda a nevedet a válaszaidhoz. Honnét tudhatnám minden egyes válasznál hogy az a tied vagy sem?

Hol írtál? Ad meg a pontos helyet! És biztos vagyok benne hogy te sem olvastad az összes általam írt választ!


"Ha szoszerint veszed,hogy tudna a gazdagon segíteni egy ujjhegyèn vett víz,főleg abban a pèldának szent hősègben ès távolságban.Megmaradna az ujja vagy rajta a viz?"


Lukács 20:27-29 ha ezt szó szerint veszed akkor mit is kell kijelenteni Jézussal kapcsolatban?


"Lukács.16:23-29.Ez nem kèsz tèny, pèldázt.Ezt a pèldázatot rá lehet húzni az èlet minden területère,amikor az egyik ember kihasználja becsapja a mèsikat,ès èl a másik munkájábol anyagi javakból."


Olvastad végig az adott részt? Egyébként én nem állítottam hogy kész tény lenne! Én kérdeztem!

És most megint kérdezek és anélkül hogy azt állítanám hogy kész tényekről van szó!

AZ állításod szerint példabeszédről van szó. Rendben! A leírtak szerint olyanokról van szó akik meghaltak. a Lukács 16:26 szakadékról ír ami elválasztja az életében gazdagot és Lázárt. Mit jelképez a szakadék?

És a Biblia szerint a halottak gondolatai elvesznek. Akkor Jézus miért egy olyan példázatot mond amiben minden ember meghalt? Miért ez a kontextus?

Aztán a Lukács 16:27 már azt kéri a gazdag hogy akkor a még élő testvéreihez menjen el és figyelmeztesse őket nehogy ők is arra a gyötrelmes helyre jussanak ahol most ő is van. Ezt hogyan kell érteni?

2020. jan. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 A kérdező kommentje:

33.Ugy látom itt kèrdőrevonásrol van szó,nem társalgásrol.

Az ilyeneket ki szoktam hagyni,ès megyek megnèzem a biblia szót mikor írjuk nagybetűvel ès mikor kicsivel,mert tudom hova akarsz kijukadni.

Szia.

2020. jan. 20. 17:43
 35/53 anonim ***** válasza:
82%

Vidiripi


"Ugy látom itt kèrdőrevonásrol van szó,nem társalgásrol."


Ha te így látod! Viszont akkor a kérdés az hogy akkor a te 30-as kommented alapján elmondható-e hogy társalogsz?

Vagy hogy kell akkor társalogni szerinted?

2020. jan. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:

35.Nem insultaltam a 30 bejegyzèsemben, bibliábol igazoltam ès nem feszítettem magyar nyelvtan tanár modjára ès nem követeltem válaszokat mint te.Legfentebb kèrtem.

Így te is le szállhatnál a földre.

Milyen az amikor a vita előtt mar vitatkozik.

2020. jan. 20. 19:44
 37/53 A kérdező kommentje:

Ja.Elfelejtettem,vagy nem is akartam?

A bibliat görögbe kisbetűvel írjak ès a bejegyzèsem egy rèsze görög forditásbol van.Nem mindha èrdekelne tègedet,vagy oktatni akarnalak.A Kimbilikiti nyelven minden elsőbetü nagy továbbá minden második kicsi ès így folytatódik egy nagy/egy kicsi.

2020. jan. 20. 20:01
 38/53 szp72 ***** válasza:
82%
A magyar nyelvben nagy betűvel írják, akkor is a ha fordítás. Nehéz beismerni, hogy tévedtél, nem figyeltél, nem érdekelt a helyesírás?
2020. jan. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
82%

Vidiripi


"Nem insultaltam a 30 bejegyzèsemben, bibliábol igazoltam ès nem feszítettem magyar nyelvtan tanár modjára ès nem követeltem válaszokat mint te.Legfentebb kèrtem."


Te valóban nem feszítesz magyar nyelvtan tanárként.

Nem követeltél válaszokat? Akkor menjünk vissza az elejére!

9. hsz.

"A kèrdes az,hogy mikor volt kihirdetve a tisztitótűz,de látom senki sem tudja.Valoszinü kínos a kèrdès."

- Olyan érzése van az embernek mintha választ akarnál kicsikarni! Persze bizonyára tévedek!

14. hsz.

"Hat igen,ilyen a tisztitótüz,a szentháromság,ès a bele iktatott inkvizíció is a te esetedbe a szellemi inkvizíció is mint te. Kimondottan talál a mentalitásod ezekkel a tènyekkel sőt kèpmása vagy."

- Olyan személyeskedés jellege van!

"Mièrt nem írsz egy pár szót arról,hogy Jèzus ès az apostolok használtak a tisztitótüz dogmáját,a szentháromságot az inkviziciot?"

- Csak találgatok! De mintha követelés lenne!

"Az ilyen ezernyi dolgokat hzugsággal,arogánciával,büszkesèggel oldód meg.Ez jellemző azokra a cselekmènyekre amelyeknek ügyvèdje vagy(idèzőjelben)."

- Ez ám a társalgás! Inzultálás mentes!

"Az aki keresztènynek tartja magát nem hazudik,de aki belehazudik a bibliába,az nem keresztèny,az sem aki szemèlyes támadással,mások rágalmazásával vèdi a hazugságot."

- A társalgás 2.0-ás verziója!


A többit hagyom is!


És akkor most szeretném kérni tőled hogy legyél oly szíves és válaszold meg az alábbi kérdéseket!


Hol ír a Biblia 1914-ről?

Hol ír a Biblia 1919-ről? (amikor állítólag ki lett nevezve egy Vezető testület!

Ja igen és hol ír a Biblia Vezető testületről?

Hol ír a Biblia arról hogy Istennek van szócsöve?


"Elfelejtettem,vagy nem is akartam?"


Ez jó kérdés. Majd egyszer válaszold meg!


"A bibliat görögbe kisbetűvel írjak ès a bejegyzèsem egy rèsze görög forditásbol van.Nem mindha èrdekelne tègedet,vagy oktatni akarnalak.A Kimbilikiti nyelven minden elsőbetü nagy továbbá minden második kicsi ès így folytatódik egy nagy/egy kicsi."


Tök jó! Akkor majd beírom az önéletrajzomba hogy beszélem az ógörögöt és a kimbiliti nyelvet is! Mert eltudom olvasni amit írsz nekem ezeken a nyelveken.

Vagy nem vagy vele tisztában hogy magyarul kommunikálunk!


És van amire még mindig nem írtál válaszokat! Ezen kérdések megválaszolására is szeretnélek megkérni!

"Az állításod szerint példabeszédről van szó. Rendben! A leírtak szerint olyanokról van szó akik meghaltak. a Lukács 16:26 szakadékról ír ami elválasztja az életében gazdagot és Lázárt. Mit jelképez a szakadék?


És a Biblia szerint a halottak gondolatai elvesznek. Akkor Jézus miért egy olyan példázatot mond amiben minden ember meghalt? Miért ez a kontextus?


Aztán a Lukács 16:27 már azt kéri a gazdag hogy akkor a még élő testvéreihez menjen el és figyelmeztesse őket nehogy ők is arra a gyötrelmes helyre jussanak ahol most ő is van. Ezt hogyan kell érteni?"


Köszönöm előre is a válaszaidat!

2020. jan. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:
39.Èn mar írtam neked,hogy bármit írok mar olvasásod előtt kiforgatod,mert ilyen vagy te.Ha nem vagyok Tanú is de mar az első betű is iritál tègedet,mièrt is irnèk a Biblia(nagy betű)szavairol,amikor az igazságot mellőzöd az/az a tanúk igaz tanitását.
2020. jan. 21. 10:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!