Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezete egy szekta,...

A Hit Gyülekezete egy szekta, ugye?

Figyelt kérdés

"A szekta a leggyakoribb értelmezés szerint egy nagyobb vallási, kulturális, politikai, vagy szociális szempontból jól megkülönböztethető csoporttól elkülönülő, azzal szemben álló kisebb csoport."


Ez mind igaz a hit gyülisekre, nem?



2020. jan. 24. 13:23
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
22%

Te hogyan végzed ezt a tevékenységet vagy csak olvasgatod ???

Nagy nagy érdeklődéssel várom bölcsesség megosztó válaszod !!!

2020. jan. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
70%

Gúnyolódhatsz, lényegében Krisztuson gúnyolódsz, ha elveted amit írtam, Ő mondta:


"Akkor a király így szól a jobbja felől állóknak: ‘Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba az országot, amely nektek készült a világ teremtése óta. Mert éheztem és ennem adtatok, szomjaztam és innom adtatok, idegen voltam és befogadtatok engem, mezítelen voltam és felöltöztettetek, beteg voltam és meglátogattatok, fogságban voltam és eljöttetek hozzám.’ Akkor az igazak megkérdezik majd tőle: ‘Uram, mikor láttunk téged éhezni, és tápláltunk téged, vagy szomjazni és inni adtunk neked? Mikor láttunk mint idegent, és befogadtunk, vagy mezítelenül, és felöltöztettünk téged? Mikor láttunk betegen vagy fogságban, és meglátogattunk téged?’ A király így válaszol majd nekik: ‘Bizony, mondom nektek: amikor megtettétek ezt egynek e legkisebb testvéreim közül, nekem tettétek.’"


Itt Krisztus nem arról beszél, hogy akkor lesz üdvösségünk, ha elhisszük a te hablatyolásodat, hanem ha tettekben gyakoroljuk az irgalmasságot.

Szóval én inkább ehhez igyekszem magam tartani.

2020. jan. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
22%

Nem gúnyolódtam rajtad Krisztuson még főleg nem tehát válaszolsz a kérdésemre vagy vagdalkozol továbbra is összevissza az Igével ???



Tehát, a kérdés továbbra is adva van hogyan cselekszed meg az Igét amit számon kértél rajtam a Jakab levélből???

Ez vonatkozik a jótékonyságra is meg a Szellem ajándékainak elismerésére és használátára is egyébként az ajándék ócsárolása sérti az ajándékozót vagyis magát Istent !!!


Jak 2:12-17

12.Úgy beszéljetek és úgy cselekedjetek, mint akik fölött a szabadság törvénye fog ítélkezni!

13 Az ítélet pedig nem együtt érző azzal, aki nem együttérzéssel cselekszik; az együttérzés viszont győzedelmeskedik az ítélet fölött.

14 Mit ér az, testvéreim, ha valaki azt állítja, hogy van hite, de nincsenek tettei? Hát meg tudja őt menteni a hit?

15 Ha a testvérek – férfiak vagy nők – híjával vannak a szükséges ruháknak, és nincs egy napra elég ételük sem,

16 s egyikőtök azt mondja nekik: „Menjetek békével, melegedjetek meg és lakjatok jól!”, de nem adjátok meg nekik, amire szüksége van a testnek, mit ér az?

17 Ugyanígy a hit is, ha nincsenek tettei, önmagában halott.



Az Ige és a Szellem ellen acsarkodó okoskodó magukat bölcseknek gondoló megmondó embereknek:


Ján 9:41 Ha vakok volnátok - felelt nekik Jézus -, nem volna bűnötök. De ti most azt mondjátok, hogy láttok: a ti bűnötök megmarad.

2020. jan. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
70%

"Tehát, a kérdés továbbra is adva van hogyan cselekszed meg az Igét amit számon kértél rajtam a Jakab levélből???"


Igyekszem pont úgy, ahogy idéztem, tőlem telhető mértékben. Börtönökbe mondjuk nem járok látogatni, de van hogy adok pénzt vagy ételt rászorulóknak, beszélgetek magányos idősekkel, akiknek sokszor néhány szó is jól esik, ha például hó van, akkor elsöpröm/lapátolom néhány közelben lakó idős elől, stb...


De ha rajtam így számon kérted, akkor te hogy gyakorlod ezeket?

2020. jan. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
32%
Nálunk a gyülekezetbe szervezet formában szeretetszolgálat működik amely a hívők adományaiból tevékenykedik ezenkivűl én is hasonlóképpen gyakorlom a szeretet és az irgalmasságot.
2020. jan. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
45%

"Nálunk a gyülekezetbe szervezet formában szeretetszolgálat működik amely a hívők adományaiból tevékenykedik"

Miért, szerinted máshol nem? Csak legfeljebb mások nem kérkednek vele és nem kérik olyan szemrehányóan számon, mint te. Azért ez is sokat elárul az adott gyülekezetről és tagjáról.


A szeretetszolgálat mellett valami ítélőbizottság is működik, aminek te vagy a vezetője, hogy nekem szegezted Jakab apostoltól:

"Te hiszed, hogy egyetlen Isten van. Jól teszed. A démonok is hiszik, és rettegnek."


Gondolod nem elég amit hiszek és teszek, ezért nekem is rettegni kéne az ördögökkel együtt? Hát elárulom, egy Bíró van, mégpedig Krisztus, majd ő kérhet engem számon egyedül, nem pedig te.

2020. jan. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
22%
Elösször te tamadtál a Jakab levélből való idézettel,ezért kérdeztem rá témára.
2020. jan. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
22%

Te hiszed, hogy egyetlen Isten van. Jól teszed. A démonok is hiszik, és rettegnek."



Gondolod nem elég amit hiszek és teszek, ezért nekem is rettegni kéne az ördögökkel együtt? Hát elárulom, egy Bíró van, mégpedig Krisztus, majd ő kérhet engem számon egyedül, nem pedig te.



Nem azt állítottam hogy neked is rettegned kellene mint a démonoknak hanem ez egy példázat egyébként Jakab apostolra is megsértődhetnél mivel ezt hívőknek irta.


Ahoz hogy szellemi módon erős hívő legyél, felnőljél a kiskorúságból mwgszabadulj a sértetségből önmagába az Istenbe való hit kevés.

Ehhez kell egy támogató személy aki a Szent Szellem.

2020. jan. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 MBbpg ***** válasza:
24%
Attól tartok, ez csak előítélet, mert nem ismered a gyülit.... Ugyanis nem fizetős 🙂
2020. ápr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 pinktigris0704 ***** válasza:
35%
A Hit gyülekezetében lehet megismerni az igaz Istent, aki ezt elhiszi nagyon bölcs.
2020. máj. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!