Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megszűnhet 50 éven belül a...

Megszűnhet 50 éven belül a Katolikus egyház?

Figyelt kérdés

Van egy középkori prófécia, nem tudom Nostradamusz-e. Ami szerint a jelenlegi pápa lesz az utolsó Szt.Péter után a sorban. Elgondolkoztam, hogyan lehetséges ez...


Megnéztem vasárnaponként pár közeli templom miséjét és csak nagyon idős, nyugdíjas embereket láttam kivétel nélkül. Gyakorlatilag, ha már ők sem lesznek senki sem fog bemenni a templomba. Most sincsenek sokan. De a pap minden misén az üresen kongó templomnak fog szónokólni. Mi értelme lenne így fenntartani az egyházat ?


A fiatalokat nem tudják megszólítani. Sőt a fehér gyerekek, csak a mobilt böködik egész nap amikor csak tehetik. A kereszténység pedig ebből a kultúrkörből gyökeredzik.


Szerintem lesz majd egy olyan kinyilatkoztatás, hogy már elég sokat vártunk, de Jézus nem jött el. Nincsen pokól, sem menny, így nincs is értelme az egésznek. Mindenki menjen békével.


2020. jan. 25. 21:47
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
19%
A templomok látogatottságát illetően igazad van. Ma a római katolicizmusnak már nincs komoly tagsága, csak húsvéti és karácsonyi turista-jellegű látogatások vannak inkább, arra pedig elég kevesebb templom is. Nyugat-Európában százával rombolják le a templomokat, illetve akad újrahasznosítás is: nyilvános WC, raktárépület, diszkó, pláza, stb.
2020. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
60%

Te nem nagyon vagy képben. Olvasd el pl. ezeket:


[link]


[link]


[link]

2020. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
80%
Az egyház attól még nem szűnne meg, ha Európa katolikusok nélkül maradna. Amerika az új központ, Afrikában, Ázsiában (a Közel-Keletet kivéve) is gyarapodnak.
2020. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
33%

templomrombolásról cikk:


[link]


Hűsvétkor összegyűlnek katolikusok valami lengyel faluban: ez a turista vallás, évi két nap program. Nagyon sok római katolikus templom pedig pár alkalmat kivéve egész évben szinte üresek: 3 és 7 fő közötti látogató van, azok sem lesznek már 20 év múlva a koruk miatt.

2020. jan. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 Prókátor ***** válasza:
73%

Mi 50 év 2000-hez képest?

Mert az Egyházat 2000 év alatt üldözték tűzzel-vassal, beleszóltak, kívülről rombolták, belülről bomlasztották számtalanszor ... és lám, még mindig él!

Nem mellékesen: bár kevés a fiatal, és azokra is nagyon rossz hatást gyakorol európában a protestáns bomlasztás, a miltikulti rombolás, de vannak kivételek, vannak hitükhöz hű fiatalok, és főleg vannak erős hitű, kipróbált, fiatal felnőtt megtérők és visszatérők.

2020. jan. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
14%
A fatimai jelenésekben a Szűzanya három titkot tárt fel a gyereknek. Állítólag eszerint a mostani pápa az utólsó.
2020. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
69%
A pokol kapuinak nincsen elég ereje, hogy legyőzze Isten egyházát.
2020. jan. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
63%

Ha hiszünk Krisztusnak, akkor nem szűnhet meg, hanem a világ végéig állni fog, hiszen "az alvilág kapui sem vesznek erőt rajta".


Az első századokban a katolikusokat üldözték, sok ezer, tízezer katolikust végeztek ki, Róma földjét katolikusok vére áztatta.


Szóval valószínűleg egy kis modern közöny nem fogja megrázni az Egyházat.


Egyébként nálunk minden vasárnap tele a templom és nem csak idős nénikkel. Az Egyház híveinek száma pedig világ szinten folyamatosan növekszik.


Tehát összegezve, nem fog megszűnni, ezt garantálja elsősorban Krisztus ígérete, a mártírok vére, illetve a statisztikai adatok is.

2020. jan. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
15%
Simán
2020. jan. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
11%

A Biblia figyelmeztetése alapján szerintem nem lesz 50 éve sem a katolikus egyháznak, sem semmilyen hamis vallásnak!

Persze az Isten egyháza, az igaz kereszténység nem semmisül meg, csak hát jól megvezetjük magunkak, ha azt hisszük hogy az egyenlő a katolikus egyházzal.

2020. jan. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!