Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megszűnhet 50 éven belül a...

Megszűnhet 50 éven belül a Katolikus egyház?

Figyelt kérdés

Van egy középkori prófécia, nem tudom Nostradamusz-e. Ami szerint a jelenlegi pápa lesz az utolsó Szt.Péter után a sorban. Elgondolkoztam, hogyan lehetséges ez...


Megnéztem vasárnaponként pár közeli templom miséjét és csak nagyon idős, nyugdíjas embereket láttam kivétel nélkül. Gyakorlatilag, ha már ők sem lesznek senki sem fog bemenni a templomba. Most sincsenek sokan. De a pap minden misén az üresen kongó templomnak fog szónokólni. Mi értelme lenne így fenntartani az egyházat ?


A fiatalokat nem tudják megszólítani. Sőt a fehér gyerekek, csak a mobilt böködik egész nap amikor csak tehetik. A kereszténység pedig ebből a kultúrkörből gyökeredzik.


Szerintem lesz majd egy olyan kinyilatkoztatás, hogy már elég sokat vártunk, de Jézus nem jött el. Nincsen pokól, sem menny, így nincs is értelme az egésznek. Mindenki menjen békével.


2020. jan. 25. 21:47
1 2 3 4 5 6
 11/54 jdfGabrella ***** válasza:
0%
Lehet
2020. jan. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
26%
Dehogy, hiszen a jelenések könyvében írnak is róla, mint a nagy parázna asszonyról.
2020. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem az Úr mikor Egyházról beszélt, nem a katolikus egyházra célzott, hanem az EGYHÁZRA, a hívőkre.


Azért ismert az Úr visszajövetele előtt be lesz tiltva a vallás Jelenések 12-13, így akik nem fogadják el a fenevadat az üldözik majd, ha ezt így kell értelmezni, mert több értelmezést is hallottam már..

2020. jan. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
14%
Valóban hiba Krisztus egyházát összekeverni a római katolikus felekezettel. A történelem során a római katolicizmus igyekezett kisajátítani a keresztény nevet, az egyház nevet, tűzzel-vassal hirdették az elképzeléseiket, bibliai hitű, Krisztushoz tartozó igaz keresztények vérét is ontva.
2020. jan. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
87%

Te valami kihaló félben lévő falu templomában jártál a reggel 9-es misén?

A mai templomokban külön miséket tartanak kisgyerekeseknek, senkit nem zavar, ha ilyenkor a padok közt mászkálnak, vagy kiszaladnak pisilni. Van ahol játszórész van elkülönítve és ott vesznek részt a szülők is a misén.

Önkéntes kórusokat, hangszeres miséket szerveznek 12-18 évesekkel.

A ministránsok néha alig férnek el...

Nálunk tele van a templom szinte minden misén.

Az egyházi iskolákba állandó túljelentkezés van, akik bekerülnek, azok tepernek rendesen, ott kell lenniük minden misén családostul mindenestül. Ezen kívül elég sokan vannak akik vallásos nevelést kaptak, és önszántukból is mennek.

2020. jan. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
69%
#10: Ha még élni fogunk, akkor 50 év múlva is ugyanezt fogod írni, én pedig ugyanezt fogom olvasni tőled. Ha nem, akkor egy másik Tanútól.
2020. jan. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
15%
Szívből remélem hogy igen, megszűnik és az összes többi vallás is.
2020. jan. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
23%

"Te valami kihaló félben lévő falu templomában jártál a reggel 9-es misén?"


A kihaló félben lévő falut Budapestnek hívják, a Ferenciek téri belvárosi templomban este 18 órai misén 4 ember volt, mind 60 év fölött, 3 nő és egy elsőre meghatározhatatlan nemű egyén.


A falusi templomokban lehet, hogy többen vannak (főleg karácsonykor).

2020. jan. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
71%
Te az a kérdező vagy, aki válaszolgatni is szokott a saját kérdésére? Elmentél egy templomba, és kevesen voltak, tehát kihal az egyház. :D És akkor mikor is volt ez pontosan? Karácsonykor? Újévkor? Infuenzajárvány idején? :D
2020. jan. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 KZitus ***** válasza:
29%

Szia


Nem érdemes jóslásokba bocsátkozni...

A Jelenések könyvében említett "nagy parázna", akit a leírás szerint megölnek, az összes olyan vallást magában foglalja, akit Isten nem ismer el...

Jelenések 17:1,5,15

Szentírás – Új világ fordítás (magyarázó jegyzetekkel)

"Egy a hét angyal közül, akiknél a hét csésze volt, odajött, és így szólt hozzám: „Gyere, megmutatom neked, hogyan hajtják végre az ítéletet a nagy prostituálton, aki sok vízen ül,....Homlokára egy név, egy rejtély volt írva: „Nagy Babilon, a prostituáltaknak és a föld utálatosságainak anyja”...Még ezt mondta nekem: „A vizek, melyeket láttál, ahol a prostituált ül, népeket, tömegeket, nemzeteket és nyelveket jelentenek."

2020. jan. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!