Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanui miért kerülnek...

Effre kérdése:

A Jehova tanui miért kerülnek állandóan idegileg kikészült állapotba?

Figyelt kérdés
Elképesztő, akárhánnyal szóbaáll az ember- bármilyen témában,magukból kikelve vehemensen mindenre bibliai idézetekkel válaszolnak , bizonygatják igazukat , veszekszenek , közben pedig a mosolygós paradicsomi képeket mutogatják ,nézegetik, meg a szeretetről beszélnek ...

2020. jan. 26. 12:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/472 george1113 ***** válasza:
27%
De mondtam hiába tartid be a törvényeker, azok már nincsennek érvényben! Kegyelem van! Isten nem a bűneid szerint ítél, hanem aszerint, hogy ismered e vagy sem! Téves tanitásokból meg lehetetlen őt megismerni
2020. jan. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/472 george1113 ***** válasza:
42%

Hogy a bibliából idézzek, isten itt világosan kimondja, hogy nem mózestörvénye látal igazulsz, hanem a kegyelme által. Hiába betartod a paracsolatokat, ha nem kéred a kegyelmét, nem kérsz a kereszthalálából, és meg váltásából nem lehet örök éketed, nem mehetsz be az országába!



Amikor ezt Jézus meghallotta, így szólt hozzájuk: “Nem az egészségeseknek van szükségük orvosra, hanem a betegeknek; nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem hogy a bűnösöket.”



Mert a bűn zsoldja a halál, Isten kegyelmi ajándéka azonban az örök élet Jézus Krisztusban, a mi Urunkban."


Hisz az Emberfia nem azért jött, hogy szolgáljanak neki, hanem hogy ő szolgáljon és életét adja váltságul sokakért."


"Elég neked az én kegyelmem. Mert az erő a gyöngeségben nyilvánul meg a maga teljességében."


"Ahol azonban elhatalmasodott a bűn, túláradt a kegyelem, hogy amint a halálban uralkodott a bűn, úgy uralkodjék az örök életre szóló megigazulás által a kegyelem is, Urunk, Jézus Krisztus által."


'Tartsatok tehát bűnbánatot, és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a ti bűneitek; hogy eljöjjön az Úrtól a felüdülés ideje, és elküldje Jézust, akit Messiásul rendelt nektek.'



'Őbenne van – az ő vére által – a mi megváltásunk, bűneink bocsánata is; kegyelmének gazdagsága szerint amelyet kiárasztott ránk teljes bölcsességgel és értelemmel.'



'Ő szabadított meg minket a sötétség hatalmából, és ő vitt át minket szeretett Fiának országába, akiben van megváltásunk és bűneink bocsánata.'


'Gyermekeim, ezt azért írom nektek, hogy ne vétkezzetek; ha pedig vétkezik valaki, van pártfogónk az Atyánál: az igaz Jézus Krisztus, mert ő engesztelő áldozat a mi bűneinkért, de nemcsak a miénkért, hanem az egész világ bűnéért is.'

2020. jan. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/472 george1113 ***** válasza:
27%
Amit láthadot isten nemkri hogy önerőből változz! Itt azt kéri,higy hogy őt kérd meg kérd a kegyelmét hogy meg tudj változni! Az igébe csak azt szajkózza isten hogy kegyelemből bocsájt meg nem tettek szerint! És írhja hogy hogy megváltott téged.
2020. jan. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/472 anonim ***** válasza:
26%

20,21,22,23.Kèrlek egy kicsit lassits.

Kèred,hogy az interneten èrdeklődjek,azt azèrt nem teszem mert eggyik vallàs tàmadja a màsikat igazsàgtalanul,de a tanaikat ismerem ès mindent ami lètezik elolvasom.

Minden tèma alà van tàmasztva biblia versekkel.

Èn a tanaikban ès a cselekedeteikben kèrtem,hogy ird le a hibàjukat biblia versel alàtàmasztva,hogy hiteles legyen.


Nem helyes hasonló helyzetbe bocsàtkozni mint pld.amikor tiz összetartó pàsztorkutya rà tàmad egy idegenre.Ugyanis ezt pàrtoskodàsnak nevezik.

Ezèrt kèrlek,hogy alapokon fekvő dolgokrol beszèljünk.

2020. jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/472 george1113 ***** válasza:
23%
De én hiába írom le bibilai tényekkel, te nem azzal a teológiával állsz hozzá, hanem az új világ.f.-al ami tök más. És én idézek abból te nem fogod megérteni. Hisz már leírtam beidéztem. De olyan mintha nem idéztem volna semmit belöle. Mert te a társulat nézeteivel vizsgálod
2020. jan. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/472 george1113 ***** válasza:
26%
Így hiába idézek akármit is, pintosan, te a tmrsulat gondolatával értelmezed, így mindíg azt követeled tölem hogy idézzek és idézzek, de azt amit hallanni akarsz, azt amit tévesen tanítottak neked. Én nem bizonyithatom neked azt, amit neked már az agyadba vésödött mert én nem az vallom.
2020. jan. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/472 anonim ***** válasza:
26%

26.Te nyugudtan idèzz a Kàrolibol vagy a SzIT-bol nekem mindegy,12 forditàst olvastam ès olvasok nincs eltèrès,csak egyik a mai nyelvezet a màsik a règi.

Pl.a règi Károli: "mene"az uj forditàs= ment.A"vala=volt.stb.

Az uj forditàs èrthetőbb,a mai nyelvezettel.

2020. jan. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/472 george1113 ***** válasza:
0%
Hiába írom le lene. Ugyse fogod meglátni, a hamisságot, a különbséget, mert a felekezet elvakított. Én nem meg nyíllatni a szemed akármilyen bizonyítékokat osztok meg a károliból, mert eleve hibásnak tartjátok. Ha nem így lenne, nem ferdítették volna át. De tévesen. Mondom tévesen.
2020. jan. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/472 george1113 ***** válasza:
0%
De hívhatalak privádba. Hogy elemezzük ki a 2 bibliát. Nem itt. Kettesben. De elküldél finoman hogy tartsam meg magamnak. Akkor miről beszélünk? Elszadtál. Gyáva vagy. Nem állsz ki bibliád mellett.
2020. jan. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/472 anonim ***** válasza:
11%

29.Èn nem akarok senkit megsèrteni igy tègedet sem.

Èn itt a közös oldalon szeretnèk tàrsalogni,többen tudjunk èrvelni.Igy több vèlemènyt olvasunk ès mindenkinek ha igènyli irunk.

2020. jan. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!