Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanui miért kerülnek...

Effre kérdése:

A Jehova tanui miért kerülnek állandóan idegileg kikészült állapotba?

Figyelt kérdés
Elképesztő, akárhánnyal szóbaáll az ember- bármilyen témában,magukból kikelve vehemensen mindenre bibliai idézetekkel válaszolnak , bizonygatják igazukat , veszekszenek , közben pedig a mosolygós paradicsomi képeket mutogatják ,nézegetik, meg a szeretetről beszélnek ...

2020. jan. 26. 12:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/472 george1113 ***** válasza:
20%

Azt írják a jehovisták hogy sátánt, 1914- ben vetették le! De szerintem 2 szer jött el az ördög egyik démona, elöször 1852-ben mikor Charles Taze Russell-elméjét irányítás alá vette.


Másodjára pedigb1950-ben, mikor létrehozta Russel utódai, ördög manipulmciója segítségével az újvilágferdítést.



'Jehova Tanúi nevű szervezet létrejöttének gyökerei a 19. századi amerikai millerita mozgalomig nyúlnak vissza. Első vezetője Charles Taze Russell (1852–1916) pittsburghi posztókereskedő.



'Watchtower Bible and Tract Society of New York, Inc. és International Bible Students AssociationKiadás dátumaÚjszövetség kiadás (1950, NWT) 

teljes kiadás (1961)Magyar kiadás dátuma2003, 2017, 2019 '

2020. jan. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/472 anonim ***** válasza:
57%

38,39:Mègis úgy gondoljatok,hogy ketten összeesküve,egy állitolagos nèpcsoport ellen,Isten summázza azt?

Jèzus a tèvelygő embereket sajnálta.

Ti ezt teszitek?

Ha igazak vagytok követitek Jèzust.

Nem vagytok szerintem igazak,mert szapuljátok a szerintetek eltèvedtet.

Lukács .15:4."Ki az kőzületek aki,100 juha van ès elveszít egyet,nem hagyja hátra a99-et a pusztában,ès nem megy az elveszett után,míg meg nem találja? 5 Ès amikor megtalálja,vállára veszi,ès nagyon örül".

Ti ezt teszitek,vagy elvadászátok jobban?

Döncsètek el ti.

Vagy minden ember,nem felebarátotok?

Kar.

2020. jan. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/472 george1113 ***** válasza:
27%
Nem gondolod azt hogy véletletlenül te vagy a bárány? És a farkas csak elakarja hitetni veled hogy mi bántani akarunk? A farkas meg akar enni! Ha istennel vagy isten megvéd! Ha a farkasra halgatsz mert ő szépet mond neked akkor elkárhozol. Mert ő hazudik neked. És mikor lelked kilép a testedből. Jajj de visszasírnád isten fintésér. Miértnem halgattam rájuk még éltem.
2020. jan. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/472 george1113 ***** válasza:
42%
Az ördög azon van hogy jól érezd magad egy közösségbe ami öt alakított ki, olyan kábítószer,amit istenre ken! Isten bibliáját fordítsa ellened, perszen jó színben! Mit gondolsz miért? Azért kedves tanu hogy ne higy a pokolban. És ne térj meg igazából.
2020. jan. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/472 A kérdező kommentje:

Nokia1949


gondolj bele ..tényleg békésen beszélgetünk : egy volt tanu és egy sohasem volt tanu ..talán mások is csatlakoznak ...

bántani nem jó dolog ,nem kell .. ígyhát téged sem

2020. jan. 30. 08:42
 46/472 george1113 ***** válasza:
27%

Azzal nem bántjuk hogy elmondjuk az igaszságot nekik. Nem azért tesszük, mert utáljuk őket! Hanem azért hogy megmozduljon bennük valami, mert ez nem játék, és mivan ha tényleg van pokol? Inkább mi szapuljuk őket mint démokok a pokolban, mert elvetteték a szentháromságot.


Ha nem lettem volna tanu, egy szót se szólnék, de hogy tudom az igazságot köteles vagyok.ismerek a könyvüket, és az egész csak jézus gyalázására lealacsonyítására megy ki, hogy ne üdvözüljenek, vannak köztük gyerekek, nők, millióan akik jó emberek de mind hiába, mert téves a tanításuk.


A gyilkos hogy téveszti meg áldozatát? Úgy hogy becsapja, más srcát mutatja, és mikor kell, lecsap. Halál után. Ilyen az ördög


Egy szülő milyen? Meginti a gyerekét. Hogy vigyázz, kárba mehetsz, nem titkolja a gyerekének a veszélyt, hogy elrabolhatják! Egy szülő megvenyyíti és inti a gyerekét! Az ördög nem ilyen, ő titkolja előle hogy elragadhassa. Érted már hogy nem akarunk nekik rosszat?

2020. jan. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/472 george1113 ***** válasza:
27%
Egy békés besuéddel nem lehet kiragadni őket. Egy békés beszéddel még inkább ők akarják bizonygatni az igazságukat amit mi tudjuk hogy hazugság. Ha olyan lennék egy szót se szólnék és az gondolnám, te hülye tanu, én a menybe megyek te meg a pokolba! Én nem ilyen vagyok, aki hisz ebbe azt tudja hogy nem játék ez.
2020. jan. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/472 anonim ***** válasza:
11%

Èn vègigolvastam az egèszet,nem szeretnèk itèlkezni de a szentek beszède egymáshoz.

Mièrt nincs egy hiba kijelölve egy tantètelből ès azt biblia versekkel alátámasztva.

Èn nem kèrem a biblia verset,de ha támadsz valamit azt be kell bizonyítani,mert valakit/valamit mèg ha igaz sem gyalázunk,de ha nem igaz akkor rágalom,Jèzus ilyet nem tett.

Bizonyitèk nèlküli rágalom is bűn.

Akkor aki moment akarattal bünt követ el,mièrt is halgatnám.

Mèg a világi tőrvènyszèk sem itèl bizonyitèk nèlkül,ès akkor egy keresztènynek mondott szemèly milyen joggal?

2020. jan. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/472 george1113 ***** válasza:
42%

De minek másoljak be olyat mikor kénytelen vagy beismerni. de soha nem ismernéd el. Mert ha elismernéd, tudatosulna benned hogy amit tanúltál, és aza gyülekezet amiben vagy hazugság, ha elismernéd hogy a bibliád hibázott, oda lenne az örökhalál, oda lenne, az örökpusztulat, a kép amit te könnyen bekajáltál szertefoszlana. Helyette tudatosulna benned a pokol, és az hogy sohat nem lehetnél tanu tag! Hiába a tudatalattit tudja, amit szemed lát, de nem ismernéd el! Mert félsz a pokoktól!


És be linkektem már annyi hasonlatod és nem nem mered be ismerni, mert féksz, van egy kis világod ami a társuat épített bele, és te abból nem meneküksz. Sokan azért ragaszkodnak ehhez a hithez, mert nehéz lenne a poklot elfogadni, ls akkor küzdeni kéne, az örökéletért. Ne legyél gyáva ismerd el ami szemed előtt van.

2020. jan. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/472 george1113 ***** válasza:
27%

Mózes 1.1 KG ( teremtés, ószövetség )

'Kezdetben teremté Isten az eget és a földet. A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.'


Mózes 1.1 Újvilág Fordítás ( teremtés )

' Kezdetben teremtette Isten az és földet.+2  A föld ekkor még kietlen és puszta volt, és sötétség volt a mély vizek*+ színén. És Isten tevékeny ereje*+ lebegett a vizek+ felett.'


Tessék. Észre veszel benne valamit?

2020. jan. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!