Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanui miért kerülnek...

Effre kérdése:

A Jehova tanui miért kerülnek állandóan idegileg kikészült állapotba?

Figyelt kérdés
Elképesztő, akárhánnyal szóbaáll az ember- bármilyen témában,magukból kikelve vehemensen mindenre bibliai idézetekkel válaszolnak , bizonygatják igazukat , veszekszenek , közben pedig a mosolygós paradicsomi képeket mutogatják ,nézegetik, meg a szeretetről beszélnek ...

2020. jan. 26. 12:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/472 george1113 ***** válasza:
30%

Mivel ez nem emberekre tartozik hanem istenre, és nem bizonygadni akarok. Gondolom te mások előtt akarsz dicsőséget szerezni. nekem csak veled van tartozásom nem mással.


És ha jössz privátba, nem állsz ki magadért, és az igazadért. Akkor nincs dolgom veled.

2020. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/472 george1113 ***** válasza:
42%
Ha nem jössz*
2020. jan. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/472 A kérdező kommentje:

Nálam így alakult :


Úgy gondolom nagyon nagy szerencsém volt egy idős lelkésszel .

Azt monda nekem amikor tanított : a bibliának ezer arca van .

Persze, hogy anno nem értettem ezt ...


Ma már tudom :


Olvashatom az igéket , meg is tanulhatom szóról szóra .. de attól még nem fogom érteni , és nem fogom tudni sem.


A mondanivalóját, az üzenetét mint lényeget kellett megértenem .

Néha hetekig tartott a gondolkodás egy-egy részen ..



Ahogy kezdi érteni, észre fogja venni az ember,hogy a példabeszédek üzenetei megfordulnak mindenki életében - ezt kell megtanulni megérteni és használni .

A lényegét, a mondandóját, ezáltal Isten üzenetét.


Átvitt értelemben értve - a Bibliában leírtak minden ember életében felfedezhetőek -csak mindenkinél máshogy -

Ha elég intelligens meg fogja érteni, rá szabottan mi Isten üzenete -



Kellett azért jó sok idő hozzá ,mire ez leülepedett bennem .

Olyanná vált mint egy iránytű ..


Amikor csalafintázik a szófordulatokkal egy-egy szervezet - és feketén fehéren értelmeztet , sokan ott hibáznak ,nem elmélkednek el a hallottakon, csak elfogadják a magyarázatot, de nem értik ..


Ugyanazt a szöveget kell egymás alá írni és egyenkét értelmezni pártatlanul .

Úgyis kibújik , melyik hogyan értelmezhető.

De biztos, hogy több féle képpen .


Érdemes volna egyszer egy ilyenre - mondjuk egy rövid szöveg értelmezését összehasonlítani -

ahány ember, annyiféleképp fogja érteni -

És nem biztos, hogy egyiknek jobban igaza lesz a másinál.

Csak éppen máshogy éli meg..

2020. jan. 30. 01:21
 34/472 george1113 ***** válasza:
0%

Ebben nem értek egyet kérdező. A jehovisták pontosan értették hogy mit üzen az eredeti írás, jól is értelmeszték de mivel csodákkal és a szenlélekkel nem talákoztak, ugy voltak vele hogy az eredeti írás hibás!,pontosan jól értelmezték mert ha nem értelmeszték volna jól nem ferdítették volna el szándékosan.


Mivel nem történtek csodák,amik az eredeti írásokban vannak úgy hitték rosszul irták le a próféták. Mivel olyan szellemi szintük nem volt hozzá, hogy szellemi szinten és szívvel megértsék, a teológiához, és biblia kutatáshoz fordultak, belevegyítve a tudományt és az ő elklépzeléseiket. És ebből egy tökéletesen hamis, precíc ferdités született, amit a tanuk soha nem fognak észre venni, akárhogyan olvastadod velük.

2020. jan. 30. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/472 george1113 ***** válasza:
0%

Hiába próbálod őket meggyőzni. Jézus is megmondta hogy nem lehet őket, én már feladtam. Én ezt inkább istenre bízom , mert ahogy az én szemem felnyitotta, az őszemüket is felfogja nyitni vagy itt a világban, vagy a halál után, mind egy de fel folgja nyitni. A veszély amiben vannak hogy nem tudják mikor jön el a haláluk, és addigra nem találják meg az igazságot, jehova nem fog kegyelmezni nekik, mivel hogy a jézus név, mindenek fölött való úgy a menyben is a földön is és pokolban is minden térd meghajol még jehova is meghajol a fiának! . Az igébe jézus is mondja, hogy nem mindenkié az igaz hit.


Jehovsta volam 20 évig! Ha beszélek egy tanuval azt hiszik tájékozatlan vagyok, és nem ismerem a hitüket! De ők azt nem tudják hogy nagyon is ismerem, a poén, hogy ők nem tudják hogy én mit ismerek és mit tudok. Ha mondanák nekik, hogy jézus megvígasztalt egy polóval,személyesen else hinnék. Az a baj kis hitű emberek. Jézus is mondja az igében, 'ó te kicsiny hitűek'


De én nem haragszok a tanúkra sőt , de kötelességen az igazsághoz vezetni őket, mert ez isten parancsa, de feladom főleg közösségi oldalon lehetetlen, feladom, és rábízom istenre. Tedd ezt te is kérdező.

2020. jan. 30. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/472 george1113 ***** válasza:
0%

Mégegy utolsó esély a szemük felnyitattására!

Ragaszkodtok a Jehova névhet. Oké igaz is, így is hivatta magát az ószövetségbe,de hivatta magát úrnak is, és istennek is. De neki Jézus az igazi mennyei neve! Nem én találom ki! Ő jelenti ki magmról az igében


Filippiekhez 2. 5-12 (KAR)


'Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,6Aki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,7Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;8És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.9Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, amely minden név fölött való;10Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.11És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.12Annakokáért, szerelmeseim, amiképpen mindenkor engedelmeskedtetek, nem úgy, mint az én jelenlétemben csak, hanem most sokkal inkább az én távollétemben, félelemm'


Az új szövetdégben világosan kijelenti az úr, hogy ő jött el testben, és jézus az igazi neve, és amire a menyben is minden térd meghajol.


És itt fejeztem be véleg

2020. jan. 30. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/472 george1113 ***** válasza:
42%

Újvilág forditásban ugyanaz. És vesd össze a 2 irást!


Filippiekhez jehova fordítás. 2. 5-11


Továbbra is gondolkodjatok úgy, mint Krisztus Jézus,+ 6  aki, noha Isten formájában létezett,+ sosem gondolt arra, hogy elfoglalja Isten helyét, és egyenlővé tegye magát vele.+7  Nem, hanem mindent hátrahagyott, rabszolgai formát öltött,+ és ember lett*.+8  Mi több, amikor eljött emberként,*megalázta magát, és engedelmes lett, vállalva a halált is,+ igen, a kínoszlopon* való halált.+9  Isten éppen ezért magasabb állásba emelte,+ és kedvesen megadta neki a nevet, amely minden más név felett áll,+ 10  hogy Jézus nevében minden térd meghajoljon, az égben levőké, a földön levőké és a föld alatt levőké,+ 11  és minden nyelv nyíltan megvallja, hogy Jézus Krisztus Úr+ az Atyának, Istennek a dicsőségére.



Ez isten gyalázása! És és a könyv letiporása, meg hamisítása! Amiért számíthattok a gyehennára!


Na csá

2020. jan. 30. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/472 A kérdező kommentje:

szerintem nagyszerű, hogy leírtad hogy látod


Én sohasem voltam tanu , és aki az volt,mint te, az sokkal jobban és pontosabban átlátja mi a helyet náluk .


Szerintem ez nagyon fontos ,hogy több látószögből tudjuk értelmezni .


Biztosan vannak még akikben megfogalmazódnak gondolatok, akár tanu , volt tanu vagy hozzátartozó .


Köszi,sokat jelent .

2020. jan. 30. 07:12
 39/472 george1113 ***** válasza:
26%

Az,az igazsák ha egy tanu egy csoda folytán kikerül abbol a hitből, és megismeri az igszságot, még azt is átkozza hogy azt a hamis sátáni ferdítés a kezébe vette! Mennyi ember nem ismerhette meg a kegylmet ez miatt.


Tudod ahogy az isten, megíratta tanu bozonyságúl az igét az övéivel, a szentélek által a prófétákon kiválasztottakon keresztül, az ördög ugyan ezt tette, embereket buzdítva a szellemükben,az isten igéjét felhasználva átmanipulálva az igét, emberi agyon keresztül, az emberek elkárhozására. Elhitte velük hogy nincs pokol, elhitette hogy nincs szentháromság, elhitette hogy csak alszanak a sírgödörbe. Csak azért hogy a lelkülket elragadja. A hazugság attya

2020. jan. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/472 A kérdező kommentje:

Mivel nem voltam tanu , nem tudhatom milyen bekerülni, bent lenni és milyen kikerülni.

Ezért a ferdítéseket sem láthatom át pontosan .

Ezeket a volt tanuk tudják hitelesen elmagyarázni .


Viszont azt az oldalát , amikor valaki éppenhogy csak kilépett szörnyű látni.

Ebben inkább van tapasztalatom.

Rettenetes , milyen önmarcangoláson mennek keresztül.

Nem tudják elviselni, mit tettek .

Volt rá sajnos példa is , hogy az életét sem akarta tovább élni .



Most aki nem volt tanu , és ilyen állapotban lévő volt tanu támasza kellene,hogy legyen - pl hozzátartozó - nem tudja mit tehet.

Igéket sem nem mondhat, mert olaj a tűzre, meg nem is ismeri a ferdítéseket - akkor pedig még jobban beleszomorodik és a szégyen meg bűntudat olyan szintűre emelkedik , hogy jobb magára sem hagyni az illetőt .

Egyszer azt mondta az egyik volt tanu ismerősöm -

"a kilépésem során - mivel ez egy folyamat - lassan fokozatosan tudtam én mindezt valahol, csak gyáva voltam szembe nézni. Féltem a lelki fájdalomtól,mindig elhessegettem.Minél jobban világosabb volt, annál rosszabbul éreztem magam, annál jobban ragaszkodtam ."

Aztán az is szóba került, bárcsak hallgatott volna másokra akik figyelmeztették - és újra meg újra jött az önvád és a szervezet vádolása .


Egy kegyetlen mókuskerék.

Hiába volt a vígasz szó : Isten megbocsátó, nem bírta elfogadni,hogy ez rá is vonatkozik és nagyon beteg lett . Összezavarodott .

2020. jan. 30. 08:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!