Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az öngyilkosok a pokolra...

Az öngyilkosok a pokolra kerülnek? Vagy ha nem akkor mi lesz a sorsuk a halál után? Számít-e az, hogy milyen ember volt az illető személy vagy mindenféle képpen a pokolra jutnak az öngyilkosság miatt?

Figyelt kérdés

Olyan emberek válaszát várom akik ebben "szakértők" akik tanultak bibliát vagy éppen papok.

Egyébként pszichiátriai kezelés alatt állok már 4 éve és fogyatékkal élő vagyok.

Nagyon sokféle gyógyszert kipróbáltam már de hiába.



2020. jan. 26. 18:18
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
Láttad egy videóban így te már tudod, hogy ez "schinentológiai" sz#rság. Nem csodálom hogy a mesekönyvekben is hiszel. Van az az embertípus aki alapvetően buta de ha valamit megfelelően prezentálnak neki akkor azt rögtön magáévá teszi akkor is ha amúgy tökhülyeség a dolog. Arra lusta, hogy valóban utánanézzen a dolognak de nincs is rá igénye hiszen ettől máris okosabbnak érzi magát és már tudja, hogy mi az IGAZSÁG.
2020. jan. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

Ezt senki nem fogja tudni tényszerűen megmondani.

Leginkább attól függ, ki is ül valójában ott fönn a trónszéken.

Számít hogy milyen volt az ember amúgy.

Érdekesség, hogy saul, aki az úr 80 papját is megölte sőt dávidot is meg akarta ölni, végül is nem kárhozott el, pedig még öngyilkos is lett. Igaz ő úgy lett öngyilkos hogy már mindegy volt neki, mert körbevették a filiszteusok. Ez amúgy elég visszás

De azt látom hogy a szentszellem-démon ma is aktív, sőt még démonikus látomásokat is ad embereknek, bár ez nem meglepő.

2020. jan. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
76%

A 35-ös válasz nagyon fontos dolgokat mond, én zöld kezet adtam, mert igaza van.

Aki itt azt meri állítani, hogy tudja milyen a totális magány, ami belepi az embert és ezek mellett még azt is mondja, hogy Isten ebben a gyötrelmes állapotban elfordul az embertől, az hazudik.

Kérdező, nem tudok neked mást mondani, mint azt, hogy imádkozz. De ne valami sablon szöveget, hanem beszélgess Istennel, mondd el neki mennyire szenvedsz és hogy egyedül a testi halált látod az egyedüli megoldásnak. Legyen ez az első lépés. Nem vagyok szakember, szakmai tanácsom nincs sajnos.

2020. jan. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 Jégszív ***** válasza:

Remélem, NEM MIND!

De ha igen, az a bírót minősíti...

2023. júl. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

Kedves Marsh!


Lelkész vagyok és amikor feleségem elhagyott,elválasztott 3 drága gyermekemtől(az éhenhalástól Amerikába menekültem),Súlyos szuicid depresszióba estem. Tudom mit érzel!


1.A depressziós ember KÉPTELEN racionálisan gondolkozni,így felelőssége az életéért nem olyan,mint az egészséges pszichével rendelkezőknek.

2.Ítélkezni embernek nincs joga senkinek másnak,csak Istennek!

3.Minden embernek van esélye megszabadulni minden olyan pszichózistól,amitől meg akar szabadulni,ha jó szakember segíti és a szenvedő ember elfogadja a tanácsait!

4.Az üdvösségünk egyetlen feltétele,hogy higgyünk a Megváltó Krisztus helyettes áldozatában és igényeljük megváltó kegyelmét.

5.Aki hisz a Megváltóban és igényli kegyelmét,annak üdvössége VAN!

Nem lesz,ha minden jól megy. VAN!(Képletesen:neve beíratott az örökélet könyvébe.)

6.A kegyelemből üdvösséget nyert keresztény(Krisztus követője) a Szentlélek hatalma által Krisztus a szívébe költözik. Döntései a Fej Krisztus döntései lesznek,aki a Szeretet.

7.Azok,akik keresztényeknek tartják magukat,és bűnben élnek,becsapják magukat és másokat is. Krisztus szívükbe költözésére várnak. A keresztényeknek hívatása,hogy elvigyék szavaikkal,a szeretet tetteivel a Megváltót hozzájuk.

8.Aki átadta szívét Krisztusnak,egy állandó lakásul,tisztelik az élet ajándékát,elsősorban a saját életüket.


A következő hozzászólásomban leírom,hogy miként gyógyultam meg,az elmém megújulása által.

2023. júl. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

A 45.Hsz vagyok.


Ígehirdetőként és két teljes státuszban zenetanárként dolgoztam. Sem gyermekeimre,sem feleségemre nem maradt energiám,időm. Ő igényelte a romantikát,de én képtelen volta azt biztosítani. É keresett és talált másutt. Elhagyott. Én bőjtöltem,imádkoztam,hogy Isten segítsen egyben tartani a családom,de Ő nem erőszakolhatta feleségemre ezt. Mivel mindent elveszítettem,ami érték volt számomra,pszichém kimondta erre a legsúlyosabb múlasztásomra az arányos ítéletet: Halál!Önkezűleg végrehajtandó!


Pszichológusom megkérdezett:"Van jóbarátod?...Természetesen.- Mit kellene tennie,hogy megöld?-Egy csirkét sem vagyok képes megölni.Embert?Lehetetlen olyat tennie!- Olyan is van,aki minden történésed ismeri a születésed óta?- Nincs!-De van!...Nézz a tükörbe! Ő az,aki rád néz!...Megölnéd legjobb barátod-önmagad-mert hibákat követett el?----Egy sötét függöny zuhant le tudatom elől!...


Letettem minden antidepresszánst,kedélyjavítót,antihisztamint(asztmás voltam,a traumám miatt.)


Szeresd meg önmagad,hisz ő a legközelebbi barátod,aki megérdemli,hogy szeresd,kényeztesd! Bocsáss meg önmagadnak,mert a szeretet megbocsájt!

2023. júl. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:

#46

Nem véletlenül tanácsolta Pál apostol is, hogy vagy ez, vagy az. Vagy az Istennek szentelt élet és egyházi szolgálat, vagy család, mert mind a kettő teljes embert igényel.

De ugye az emberek "okosak" és jobban tudják, mint Isten.

2023. júl. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
Én igazából spirituális vagyok és konkrétan tapasztaltam nem evilági eseményeket. Pokolra úgy kerülhetünk, mint saját pokol megélése a gonosz tetteink által. Ezt a vallás szépen kitekerte, Lucifer sem gonosz. De alapvetően mindenki Édenbe kerül vissza, ott történik számadás az életünkről. Bár Isten nem utál senkit, de amúgy az öngyilkosság eléggé nagy bűn saját magunk számára. Mert nem tesszük le az előre megírt életünket. Illetve ennek az is a vonzata, hogy ugyanazt élhetjük újra és a megmaradt szeretteinket várhatjuk meg odafent évtizedeken át. Aki amiért öngyilkos lett, azt újra megtapasztalja és át kell vészelnie. Különben a kör folytatódik.
2023. okt. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
Egyébként halálközeli élményben találkoztam Jézussal és Luciferrel, volt egy rövid szívrohamom egy balhé után és sok dolgot megmondtak előre.
2023. okt. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!