Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik nem hisznek, azért nem...

Akik nem hisznek, azért nem hisznek mert nem látnak, miért nem nyissák ki szemüket és néznek körül a világban?

Figyelt kérdés
Persze persze lehet jelenteni a kérdést hogy térítés, kérdésnek álcázva. De ez csak a saját szuverén véleményem és kérdésem. Mielőtt valaki leszedi a fejem, az előtte gondolkozzon el az életén, mielőtt másokat kritizál. Az érnének mindig két oldala van. Nekem van egy olyan betegségem, hogy nem hiszek a véletlenekbe. Szerintem az aki hisz a véletlenekben az vak. Mert véletlenek nincsenek, mert mindennek megvan az oka és az okozója. A véletleneknek is megvan az oka, és az okozója. A véletlen pedig csak a fejben létezik, és egy olyan jelenség, amikor az agy azzal próbálja nyugtatni magát, vagy megmagyarázni dolgokat, hogy tudat alatt azt hiteti el hogy ez csak a véletlen műve. Vagyis a semmi műve, még is ott az a 3. személy. Vajon micsoda az a 3. Személy aki ott van mindig, pont akkor, pont abban a pillanatban, amikor kell. Miért van tudat alatt ennyire nagy szükség a 3. Személyre, ha nincs is harmadik személy. Azt értem hogy az ember társas lény, de még is ott vannak körülötte a barátai és a családja, nincs szükség egy felesleges 3. Személyre (vagy még is?), aki még is ott van. Vajon természetes, vagy természet feletti, vagy maga minden egyben? Sokszor mondják hogy Isten gonosz. Pedig nem Isten gonosz, hanem az ember. Tudomásul kell venni, hogy az isten legnagyobb ajándéka a szabad akarat volt, amivel sokan vissza élnek. Mert nem akarják betartani a törvényeket, amelyek azt alapozzák meg hogy a földi élet jól teljen, és egészséges legyen. Szabad akarat nélkül a földi élet ajándéka nem létezhetne. A negatív dolgokat a halált, a véletleneket, a "meglepetések"művét, pedig nem rossz dolog ként kell felfogni hanem tanulságként és bizonyságként. Mert akinek van szeme az látja, akinek van füle az hallja. A halál és az élet feleslegességét elveszíti ha létezik egy Isten, és halál utáni élet. Akkor a földi élet csak a kezdet, egy belépő az igazi életbe, egy ajándék. Semmi negatívum nincs benne, egyedül próbatétel. Isten pedig a bíró aki az életünk felett bíráskodik, a sátán az ördög pedig azt akarja hogy minél távolabb kerüljünk a helyes úttól, és még tovább raboskodjunk és égjünk a tisztító tűzben.

2020. febr. 4. 00:19
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Ateista, vita képtelen, demagóg, vaksi.
2020. febr. 5. 19:15
 22/28 anonim ***** válasza:
66%
Ezt benézted mert nem vagyok ateista, te viszont agymosott vagy.
2020. febr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
70%

Való igaz hogy sokaknak a földi élet nem kényelmes, mert a sok gond mellett nem akarnak hálát adni, nem látják meg a jót a boldogságot és az örömöt.


Inkább nem látják meg a jót, mert azt nagyítóval vagy mikroszkóppal kellene keresniük, és a sok rosszért nem akarnak hálát adni.


Olvasva Jób könyvét, nem az jön le, hogy Isten végül is megsegítette Jóbot, nem akart rosszat neki, hanem az, hogy milyen szemét Istenünk van.

2020. febr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Nekem attól még hogy más jön le például az említett történetekből, példabeszédekből attól még nem vagyok agymosott. Sokan ott cseszik el hogy a bibliát szó szerint értelmezik, vagy a negatív dolgok és a példa beszédek értékességét nem látják meg, mert nem akarnak a rosszból tanulni, hogy velük ne forduljon elő, ők a rosszban akarnak élni, és Isten ezt látja.
2020. febr. 5. 19:48
 25/28 A kérdező kommentje:
Egyébként még az is fontos hogy Isten nem akart rosszat teremteni a szabad akarattal, ezért tette bizonyos korlátok mögé, amit a gondolkodó ember megért és megtapasztalja a miértjét. A törvények a történelem során is a jobb és minőségesebb élet szolgálatában jöttek létre. A homo sapiens vagyis az értelmes ember, amelynek az értelmességét sokszor valóban igen kétségbe lehet vonni, ezért kellene megérteni hogy a törvények nem ellene vannak, hanem a legkisebb törvény is a jobb meglétét szolgaja, ő érte van egy jobb társadalomért. Ettől még a szabad akarat megmarad, az ember főleg amíg fiatal de valaki idős korában is, szereti nem betartani a szabályokat. Nincs olyan ember aki nem csent volna el egy kis krétát az iskolából, vagy nem vette volna a kölcsön a barátja tollát mert jobban tetszett neki a kinézete vagy a színe, vagy nem hazudott volna élete során. Ezek nem a halálos bűnök, az sem az ha valaki nem hisz Istenben. Ettől függetlenül a Bibliát mindenkinek ismernie kellene és be kellene tartani a benne leírt szabályokat és példamutatásokat, példákat. Sokkal ideálisabb másoknak és az egyénnek a lelki egészségét és teljességét figyelmbevevő társadalomban élnénk. Istennek nem az a baja ha nem hisznek benne, hanem nem tőrekednek a jóra és a helyes útra. Ezért van a kereszténység szerint az, hogy aki egész életében jót cselekszik, de mégsem hisz mert meginog a hite a mennybe kerül. A hit ajándék, és nincs olyan ember akinek nem inog meg, sokaknak soha nem adatik meg, de cselekedni kell a jót, és akutalom az örök élet meglesz, ha igyekszik betartani lelkiismeretesen az erkölcsöket és a tanácsokat, tanításokat, egy ideálisabb egyéni és társadalmi boldogság érdekében.
2020. febr. 5. 19:48
 26/28 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
85%
Te nagyon nem látod át, miről beszélsz. Engedd el szerintem.
2020. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Ti ateisták mindig ezt mondjátok a masképp gondolkodókról, ha már nem tudtok velük mit kezdeni, vitázni, kioktatni, megcáfolni. Nagyon demagóg dolog.
2020. febr. 5. 21:29
 28/28 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
100%
Ezt tudom csak mondani, mert én tényeket mondok, te meg fújod tovább az idiótaságod.
2020. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!