Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ellenkező neművel való ismerke...

Ellenkező neművel való ismerkedéskor, az ő előéletében milyen fizikai közelségbe kerülést tudnál tolerálni, amit nem veled élt meg először?

Figyelt kérdés

Nemedet is írd oda, légy szíves!


Aki házas, annak úgy kérdezem, hogy mi az, amit tudtál tolerálni akkor, mikor ismerkedtél? Most milyen tanácsot adnál másoknak?



Nem keresztények is válaszolhatnak, lehetőleg jelezzétek, hogy nem vagytok azok.



2020. febr. 4. 10:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Minél idősebb vagy, ez annál kevésbé számít.

30 év fölött pedig felejtsd el ezt, ha normális vagy.

2020. febr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
#1: Miért? Ha megértem, miért, elfelejteni nem tudnám szerintem, esetleg figyelmen kívül hagyni.
2020. febr. 4. 11:01
 3/21 A kérdező kommentje:

#1: Jó, ha nem tudsz, nem kell indokolni, tehát a részválaszod:

Neked nem számít, és 30 feletti lehetsz.

2020. febr. 4. 11:14
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem érdekelne az előélete, ha már lezárta, és soha többé nem tenné újra.

Felőlem lovat is szphatott előttem.


40/F

2020. febr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Bármit. A múlt az múlt. Kit érdekel? Engem nem is ismert még akkor, miért ne lehetett volna élete? Nő, pogány
2020. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
4# - es voltam, és református.
2020. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%

Miért?

Azért, mert 30 év fölött egy normális embernek már volt kapcsolata. Igen, intim kapcsolata is.

Akkor pedig fölösleges firtatni, mert csak problémát okozna neked.

30 év fölött már azt kell megtudni, ha esetleg még 𝐧𝐞𝐦 volt kapcsolata, és akkor ki kell deríteni ennek az okát - mert ebből viszont lehetnek problémák, nem is kicsik!


30 év alatt pedig elég annyit tudni, hogy úgy kb. mennyi kapcsolata volt és főleg: milyen hosszúak. Ebből már el lehet dönteni, hogy érdemes-e vele kezdeni.


Bár én már olyanról is hallottam már, ahol 13 évesen kezdődött az első kapcsolat, és igazából semmi probléma nem lett belőle. Nem lett se kicsapongó, se céda, se semmi más.

2020. febr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

Nem érdekel az előélete ilyen szempontból. Sőt, nem is akarom tudni, hogy kivel, mit csinált. Ez magányügy. Senkinek semmi köze hozzá. El se tudom képzelni, hogy valakinek azt mesélem, hogy a volt párommal mit csináltunk. Nem is illik valakit így kibeszélni.

Nekem az a fontos, hogy velem milyen, köztünk mi van. Nem az, hogy mással mit csinált.

Keresztény vagyok, de nem szigorúan vallásos. Pl. nem tartom a normális szexualitást bűnnek.

2020. febr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

Etikátlannak tartom a kérdést, te kéred: "Nemedet is írd oda, légy szíves!", miközben tiedet elhallgatod.

.

Érteémetlennek is.

A múlta, ha le lett zárva, csak okulásképp érdemes emlékezésre.

Ráadásul szépíteni is lehet, megmásítani felidézés közben, vagy pedig elhallgatni részleteket.

Mégis, milyen alapon kérsz számon olyan tetteket, amik akkor történtek, amikor nem is ismertétek egymást?

Ami szabad akaratból akkor történt, te nem kérheted számon. Ráadásul veszélye is van:

- szinte kényszeríted az összehasonlítást a "volt" és "jelen" között és elvárod, hogy te a jelenben mindenben különbnek látszódj;

- te betegesen különb, jobb akarsz lenni a "volt'-nál, ami a másikat irritálhatja, téged pedig előbb-utóbb idegbajossá tesz.

.

Neked milyen előéleted van, hogy a másik, már lezárt múltját megitélhesd - és itélkezz felette?

A te múltadban is egészen biztosan található olyan eset, amit a másik másképp tett volna - és ezért bocsánatra szorulsz.

Ha múltjában vájkálsz, könnyen oda jutsz, hogy "Szakítsunk, mert jó vagy, szép vagy, de Jancsi jobb volt nálad, ha szebb nem is!"

.

"Nem keresztények is válaszolhatnak"

Megkereszteltre, vagy vallásosra is gondolsz?

Mindegy, hiszen mindkettőre, sőt az ateistákra is vonatkoznak a megbocsátás és a "Ne ítélj, hogy ne ítéltessél" parancsok.

2020. febr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
57%

Annyit tolerálok, amennyi az én múltamban is megvan.

Azon felül nem igazán. Ami nem jelenti azt, hogy ne lehetnénk jó barátok, de párkapcsolat részemről nem...

30/N

Egyébként megtaláltam a páromat és nem kell megerőltetnem magam, hogy toleráljam az előéletét.

2020. febr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!