Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik igeversekben írja a...

Melyik igeversekben írja a Bibliában, hogy a Szent Szellem ajándékai csak az utolsó időkben lesznek elvéve az emberektől? (nyelveken szólás, stb. )

Figyelt kérdés
2020. febr. 10. 19:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A Szent Szellem ajándékai nem szűnnek meg a teljesség ideéig!


I.Kor.13;

9. Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:

10. De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.


Tehát a teljeség idejének eljövetelekor mind ez megszűnik!Nyílván azért, mert a teljesség idején már nem lesz rá szükség!


Ezt lehet akár úgy is értelmezni, hogy Jézus visszajövetelekor történik meg a beteljesedés, a teljességre jutás.

Ám lehet úgy is értelmezni, hogy a teljesség az, amikor az Evangélium eljut a világ minden részére! Ahol pedig már gyökeret vert az Evangélium és megalakultak az első keresztény gyülekezetek, akkor már nem indokoltak a különleges csodák!


Miért nem indokolt és miért nincs szükség már bizonyos ajándékokra?


Azért mert az elhívás, a keresztény hitvallás, az Evangélium lényege nem a csodákon alapszik, hanem az együttélésen, az egymásért való élésen! Ki mit tesz a másikért!


Senki sem a szernt lesz megítélve, hogy valaki mennyi csodát tett Isten ereje és hatalma által, hanem a szerint, hogy ki mennyit tett a másikért saját önerejéből képességeihez és lehetőségeihez mérten!


Ez a keresztény hitvallás lényege! Istenben hinni és segíteni felebarátainkon!


Mat.22;

35.És megkérdé őt közülök egy törvénytudó, kisértvén őt, és mondván:

36.Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?

37.Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

38.Ez az első és nagy parancsolat.

39.A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

40.E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.

Rm.13,8.Senkinek semmivel ne tartozzatok, hanem csak azzal, hogy egymást szeressétek; mert a ki szereti a felebarátját, a törvényt betöltötte.

Rm.13,10.A szeretet nem illeti gonoszszal a felebarátot. Annakokáért a törvénynek betöltése a szeretet.


Tehát a keresztény hitvallás lényege az önzetlen szeretet!!! Minden más másodlagos!

2020. febr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
elég korrekt a válasz-sőt Teljes
2020. febr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nos igen. ez az igazság.


I.Kor13;


1.Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.

2.És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.

3.És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.


A csodákat Isten teszi és műveli, nem az ember saját tulajdona. Ezért az az ember nem is kérkedhetik, dicsekedhet vele. Azzal lehet büszkélkedni, amit tesz másokért személyválogatás nélküli önzetlen szeretetből. Ám Isten azt mondja, hogy azzal sem szabad büszkélkedni, mert az is azt jelenti, hogy az illető büszke és nem Istenért tesz jókat, hanem saját magáért.


1Kor.4,7.Mert kicsoda különböztet meg téged? Mid van ugyanis, a mit nem kaptál volna? Ha pedig úgy kaptad, mit dicsekedel, mintha nem kaptad volna?


Tehát röviden az a lényeg, amiért meg is leszünk ítélve, hogy mit tettünk, mit cselekedtünk másokért az adott helyzetben, az adott pillanatban lehetőségeinkhez képest!!!


Isten ajándékai ma is működnek a szükséges helyzetben!

2020. okt. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Részben igaz..,....
2020. okt. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!