Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell közösségben...

Hogyan kell közösségben gyakorolni a vallást, ha nem fogadnak be?

Figyelt kérdés

Az istentisztelet stb miatt értelemszerűen közösségbe kell járni, de nem fogadnak be illetve el.

Ehhez hozzájárul, hogy sajnos fogyatékossággal élek.

Viszont teljesen kirekesztve érzem magam és ez elég rosszul esik. Próbáltam ifire járni, de ott sem barátkozott velem senki és senki nem tartja velem a kapcsolatot.


A szülinapomat kihagyták az ünneplésből, a többiekét szokták ünnepelni.

Volt hogy mentek közösen moziba vagy utazni külföldre, de engem sosem hívtak.


Többször is váltottam már közösséget, de évek alatt sem változott a helyzet.

Mit tegyek?


U.i. Asperger-szindrómám van és szociális szorongásos zavarom.



2020. febr. 15. 20:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Próbálkozz egy keresztény gyülekezettel!


"Amit közületek a legkisebbel cselekszitek, azt velem cselelekeditek." -rémlik valahonnan?


Nos, az a keresztény gyülekezet, aki téged is befogad. Amelyik nem fogad be, azok csak szájkeresztények, szívükben nem azok.

2020. febr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
0%
Levetkőzól meztelenre berohansz a templomba és közbe választási malac hangon visítod hogy jézus szeret
2020. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Budapesten a Mária utcában sokkal inkább a közösség részének érzem magam. Gyere te is.

Nem rajtad múlik, hogy nem fogadnak be. Jézust sem fogadták be.

1Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige. 2Ő kezdetben az Istennél volt. 3Minden általa lett, és nélküle semmi sem lett, ami létrejött. 4Benne élet volt, és az élet volt az emberek világossága. 5A világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be.

2020. febr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én nem erőltetném ezt a közösséget. Egy olyan csoport, amelyik láthatóan nem tesz minimális erőfeszítéseket sem azért, hogy megtartson, az nem érdemes arra hogy ott maradj. Attól, mert Aspergered van még egy hajszálnyit sem érsz kevesebbet senkinél! Aki ezt éreztetné veled, arra ne pocsékold az időd.


Nézz utána más közösségeknek, lehetetlen, hogy előbb vagy utóbb ne találj náluk ezerszer jobbakat. A többi hozzászóló adott már jó ötleteket, biztosan írnak mások is még. Fel a fejjel, sok türelmet és szerencsét!

2020. febr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!