Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátán tényleg gonosz? Nincs...

Sátán tényleg gonosz? Nincs egy kis ellentmondás a Bibliában?

Figyelt kérdés
Isten teremtett magának szolgákat, akiket örökké éltetni akart tudatlanságban. Jött a sátán és felszabadította az embert amire isten kiűzte az embert a paradicsomból és büntetésül megajándékozott minket hallállal szenvedéssel stb.... nem vagyok vallásos, de római katolikusnak kereszteltek és próbáltak nevelni.... viszont ezekkel a kérdésekkel kiboritottam a tanáraimat...
2020. febr. 22. 21:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Ja,és valószínűleg az az ember,aki a te javaslatodra tojt a törvényre,bűnt követett el és megbírságolták vagy lecsukták ezért,nem a felszabadítójaként fog rád nézni.
2020. máj. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
51%

Na ez az.

Csak a hívőknek valahogy nem megy, ha ezeken kellene értelmesen elgondolkodni.

2020. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

voltak vannak, lesznek, akiknek megy teológiai kérdéseken gondolkodni

[link]

[link]

Suso, Ekhart, Teuler, Pascal,

Lenin

ja, nem ő nem

2020. máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem értetted, amit írtam.

Természetesen az értelmesebb hívők sokat gondolkodnak teológiai kérdéseken.

Csak ezek a kérdések arról szólnak, hogyan lehet még jobban megerősíteni, ami a Bibliában van, és a hitüket.

Arról, hogy egy szokatlan kérdésen szokatlan módon elgondolkodjanak, ami esetleg meg is kérdőjelezhetné a hitet - na, erről aztán szó ne essen!

2020. máj. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

előző: Pedig, de, szoktak, egyszerű, még írástudatlan emberek is.

A fenti kérdés azonban nem "szokatlan", hanem tévedésekkel telített. És - bár más mitikus képeket használ, mégis mélységesen egybehangzó a többi világvallás eredet-tudomásával, és a bűn / a gonosz keletkezésének ontológiai feltárásával.

"mert az Isten szeretet" - ez szerepel az ÚSZ-ben - ennek fényében vizsgáld meg a kérdést követő leírásban szereplő 2 mondatot.

1. Nem szolga: gyermek a teremtmény, Isten gyermeke. Nem tudatlanságban tartani: hanem miként egy jó szülő, szeretné. ha felnőne és szabad, boldog ember lenne.

2. "jött a sátán" nem ballagott oda egy fekete szörny (mitikus kép, és képzőművészeti ábrázolásokban lehet ilyen), hanem "a sátán" felébredt egy önző vágy (ami nem "szeretet", hanem ellene megy, ellene ágál) - ez a buddhizmusban a legpontosabban kifejtett, Buddha mondta: "a szenvedés oka a vágyakban van".

(hogy keletkeznek az egoista vágyak, ami nem az a természetes igény, hogy az istengyermekségből felnőjön)

3. "nem vagyok vallásos" -ez az oka, hogy nem érti valaki a szentiratokat - mert paradoxon, de azoknál a hitnek meg kell előzni az olvasást.

[Tkp. mindig először úgy kellene olvasni mindent hogy "hiszem", mert különben azonnal szemben állok, harcban, és nem értem a lényegét, hanem legyőzni akarom. Az más kérdés, hogy pl valami szemetet, blikket, szennyes írást nem érdemes egyáltalán olvasni, ezt a nevelésnek kell biztosítani, hogy ne azonosuljak azzal,még rövid időre sem (felnőttként ez már nem veszély, de gyereknél igen). Persze azután lehet kritizálni, amit olvastam, de először, a megértés mélysége miatt, mégis ez a helyes.]

2020. máj. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon logikus a kérdésed. A szerető isten miért tett ilyet velünk? Ezt a biblia alapján nem tudod megválaszolni, itt már a spiritualitás határait feszegeted.
2020. jún. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
55%

"először úgy kellene olvasni mindent hogy "hiszem"

A vakhithez valóban így kell.

Meg ha rá akarsz szokni egy kábítószerre, akkor is így kell megközelíteni.

Érdekes módon pl tudományos írásoknál nincsen ilyen követelmény. Sőt: ott a kritika a helyes megközelítés.

A hitben miért nem?

2020. jún. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
jaj, 27, a bódító-hülyítő szerek és a vakhit nagyon távol áll tőlem, nem értetted meg amit írtam. Továbbra is más a szentirat és a művészet, mint a tudomány. Ott nincs ez valóban. A kritika már már megint más: ott először engedni kell, hogy "együtt legyek" azzal, amit meg akarok ismerni, mintha én írnám-gondolnám - utána lehet eltávolítani, és alanyi-tárgyi dichotómiában, duális gondolkodással megfogalmazni dolgokat. Ha kimarad az, amit úgy írtam "hiszem", vagyis hogy nem rögtön ellenállásban olvasom - NEM ISMEREM MEG valójában, amit olvasok. Gondolkozz el ezen, mielőtt visszavágsz, érdemes.
2020. jún. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"nem rögtön ellenállásban olvasom"

Ellenállásról szó nincs. Összevetem az eddigi tudásommal.

Ha pl. azt mondja, hogy 1+1=3, akkor valami nagyon ütős érvet IS kell említenie, különben elkönyvelem hazugságnak.

Lásd: kvantummechanika. Ott szerepelnek ütős érvek is. Pedig elég durva állítások vannak - mégis igazak.


"NEM ISMEREM MEG valójában, amit olvasok."

Ez egyszerűen butaság így. Kiválóan meg lehet ismerni. Nem hiszem el! Na, ez előfordulhat.


"Gondolkozz el ezen, mielőtt visszavágsz"

Ez mitől lenne visszavágás?

A kábítószert azért említettem, mert pont úgy működik, mint a hit: ELŐSZÖR kell kipróbálni, és csak utána derül ki, hogy hogyan működik és mit fog csinálni veled.

Utána meg már késő bármit is tenni, mert akkor már megcsinálta.

Na, PONT EZT a módszert ajánlod te!

2020. jún. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!