Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan, hogy egy...

Girlll3 kérdése:

Létezik olyan, hogy egy hívőnek Isten boldogtalan és magányos életet szán?

Figyelt kérdés
Mondjuk hisz Benne, követi és mégis magányos marad, akit nem szeretnek és nem találja meg a párját, akivel családja is lehet? Van olyan hívő nőismerősöm, aki nem találta meg a párját és én sem találom. A templomokban meg általában idősebb korosztály van. Én nagyon szeretem Istent, de az nem lehet véletlen, hogy az igény megszületett Bennem egy párra, mégsem kaptam meg. Pedig kerestem is sokáig. Valamint hogy legyen az ember keresztény,ha a gyülekezeti tagok, szomorú, de hidegen hagynak, mivel nem egy korosztály vagyunk, így nincs közös téma?

2020. febr. 24. 16:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

Mindenkinek más leckére van szüksége, hogy a lelke fejlődjön, ami értelmet ad életének. A boldogság felfogás kérdése. Azért boldogtalan valaki, mert feltételekhez köti a boldogságát. Általában azért, mert evvel akarja manipulálni a környezetét.

A magányos élet nem jelent boldogtalanságot, ezt a vallás és más társra vágyó sugallja, próbál befolyásolni. Ha nincs meg az összhang, nincs megértés, korlátozza a lelki fejlődésedet, a szereteted áramlását és a társ csak lehúzás céllal van melletted, akkor csakis boldogtalanságot jelent a társ. Ami nem a te hibád.

Szerintem a vallás többet árt neked, mint használ. Azért vagy boldogtalan, mert másoknak akarsz megfelelni, és bűnösnek tartod a saját boldogságod megélését.

2020. febr. 26. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 világvége1 ***** válasza:
Isten a jóknak nem szán semmi rosszat – akkor sem, ha még nem vették fel vele a kapcsolatot. De a gonoszokat sem szekírozza – sorsukra hagyja őket.
2020. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!