Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mire hallgassak pontosan az...

Mire hallgassak pontosan az életemben?

Figyelt kérdés

20f római katolikus vagyok. követem a Bibliát de...

mire hallgassak pontosan?

Bibliára (tényleg utat mutat)

lelkiismeretre (ha erre hallgatok, megalázom magam)

szivemre (tévútra visz)

eszemre (racionálisan gondolkodom de ezáltal megbántom a másik embert ha nagyon racionális vagyok)


mi mondja meg pontosan mit tegyek?

mostanában elég kesze-kusza vagyok nem tudom mit tehetnék, nagyon azt akarom tenni ami a Bibliában van csak a lelkemben nagyon sok szerintem "hamis bűntudat" van tehát pl.: megakarok szólalni és azonnal mondja egy hang belül: "Minek szólsz meg úgy se hallgat meg senki". meg ilyenek...


eddig mindig azt éreztem hogy azért van belül ekkora bűntudatom mert Isten ezáltal üzen hogy ne beszéljek annyit.. de lehet hogy ez hamis bűntudat lenne? tényleg nemértem már..


a kérdésem tényleg komoly és nem vicc szintű.

válaszokat köszönöm!



2020. márc. 7. 19:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia,

Igen fontos, hogy minden kételyt, amit nem tudsz megoldani feltárj egy papnak is gyóntatáskor. Jó volna ha lenne egy rendszeres lelkivezetőd, aki tud ilyenben tanácsokat adni. Azért vannak ott nekünk, hogy ezekben segítsenek. Nekem mindig segít ha elmondom.


A papok és püspökök is eljárnak gyónni és tanácsot kérni. A gyónás is titok alatt van, semmit sem mondhatnak el.

..De ha éppen nincsen pap a közelben akkor lehet ez egy másik hívő is, akinek a tanácsát és imáját lehet kérni.


Az egymásért való ima fontos, a szeretet része. (Jakab levele 5:16)

Mint Jézus mondta Péteréknek imádkozzatok, hogy kísértésbe ne essetek. (Márk 14:38)

Ne félj vagy érezd bajnak, lealacsonyítónak ha imára van szükséged. A pápa is szinte minden beszédet azzal fejez be, hogy ne felejtsünk el érte imádkozni.


..és Isten nem engedi sem, hogy erőnket meghaladó kísértés érjen. :


1 Korintusiaknak 10:13 :

"Eddig emberi erőt meghaladó kísértés még nem ért titeket. Hűséges az Isten, erőtökön felül nem hagy megkísérteni, hanem a kísértéssel együtt a szabadulás lehetőségét is megadja, hogy kibírjátok."


Szép napot imával. Remélem segít, jó szándékból írom.

2020. márc. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

( utóirat a lelkiismeretedre hallgass, az akkor szokott jelezni nekünk ha helytelen valami.. egy fajta nyugtalanságot add ilyenkor.. Meg katolikusként a védőszent és védőangyalok a másik segítők Jézus, Mária és József mellett. Itt egy jó cikk szent Pio atyától erről:


[link]

2020. márc. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

# 10/12


De éppen ez a lényeg hogy magamban nem bizhatok..

"Átkozott aki emberekben bizik".

Énis az vagyok ha önmagamban bizom elveszek..rosszul gondolkodom?

2020. márc. 8. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!