Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények ehetnek galambo...

A keresztények ehetnek galambot? (galamblevest)

Figyelt kérdés
Vagy jobb elkerülni a Szentlélek miatt...?

2020. márc. 9. 07:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nagyon rövidre lehet zárni:


1Tim.4,3.A kik tiltják a házasságot, sürgetik az eledelektől való tartózkodást, melyeket Isten teremtett hálaadással való élvezésre a hívőknek és azoknak, a kik megismerték az igazságot.

1Tim.4,4.Mert Istennek minden teremtett állata jó, és semmi sem megvetendő, ha hálaadással élnek azzal;


Tehát nagy baj van a világgal!


Tehát a konkrét kérdésre a konkrét válsz az, hogy ehetnek a keresztények galambot, ha hálaadással élnek azzal, azaz hálát adva fogyasszák azt.


Amúgy pedig a galamb nem maga a Szent Szellem, hanem János számára volt egy prófétikus kijelentés (jel) arra vonatkozan, hogy akire látja a "lelket" leszállni Ő a megváltó!


Tehát János kapott egy jelet, egy bizonyságot, hogy akire látja a "lelket" leszálni, ő a messiás!


Na már most Jézus is elment Jánoshoz bemerítkezni (megkeresztelkedni) és amikor Jézus feljött a vízből, rá szált egy galamb (élő lélek) és onnantól kezdve János bizonyságot nyert a felől, hogy Jézus a Messiás.


Tehát ez Jánosnak volt és szolgált bizonyságul semmi más. Nem kell ezt túl spilázni, belemagyarázni, túl kombinálni! Jézust egyáltalán nem akkor szállta meg a Szent Szellem és maga a galamb sem volt Szent szellem, hanem ez a jelenség ill. eset Jánosnak szolgált bizonyságul. Nem annyira bonyolult igaz.

2020. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Jn.1,33.És én nem ismertem őt; de a ki elkülde engem, hogy vízzel kereszteljek, az mondá nékem: A kire látod a Lelket leszállani és rajta megnyugodni, az az, a ki keresztel Szent Lélekkel.
2020. márc. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!