Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akiknek megbocsátjátok a...

Akiknek megbocsátjátok a bűneit, azok bocsánatot nyernek, akikéit pedig megtartjátok, azoknak a bűnei megmaradnak?

Figyelt kérdés

Ezt az igerészt hogyan kell érteni?

Ezt a tanítványoknak mondja Jézus,de kiknek szól ez? Az Istenteleneknek?


Hiszen aki Hisz Jézusban halálával,feltámadásával azonosult Annak örök élete van.Itt egy kicsit elakadtam.


2020. márc. 18. 10:29
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Én azért nem teljesen értek veled egyet, mert bár az apostolok kapták meg Krisztustól ezt a hatalmat, viszont azt mondja az Írás, hogy ezt ők kézrátétellel tovább is adták."

Igen, és? Ma már nem igazán teszik ezt az apostolok, lévén, hogy kb. 2000 éve halottak. A karizmák elég jól láthatóan szintén nem működnek már. Amúgy mi a kérdésed a megjegyzéseddel kapcsolatban?

2020. márc. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Ezt Jézus azoknak mondta, akik a gyülekezet, vezetésére, tanitására, felvigyázására lettek kijelölve, hogy a gyülekezet tiszta maradjon azoktól akik helytelenül cselekedtek, és igy Isten nem vonja meg az áldását a gyülekezettől.


Ők vannak felhatalmazva valakinek megbocsátani, vagy feddést alkalmazni, és azt Isten is jóváhagyja."


pontosan!

2020. márc. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Bibliai ige?"


Értem a félreértés okát. Én az "ősegyházat" abban az értelemben használtam, ahogy azt a Bangha-Ijjas-féle Egyháztörténet "Az ősegyház" c. kötete. Ez az apostoloktól a konstantini fordulatig húzza meg a határt. A mai egyháztörténet viszont az ősegyházat kizárólag az apostoli egyházzal azonosítja.


Miért is kell egyébként a János apostol utáni és Konstantin előtti üldözött egyházat zárójelbe tennünk?

2020. márc. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#21

Nincs kérdésem, csak mondtam, hogy nem értek ebben egyet. Mert ugye rám hivatkoztál.

Az apostoli hatalom nem csak különös csodajelekben nyilvánul meg, az oldás-kötés hatalmát sem kísérik csodák. Ha csak nem az, hogy az ember megszabadul a bűntől, Isten megbocsátja azt, s "elfelejti". Ez valóban hatalmas csoda, de kevésbé látható. Illetve hiszem, hogy ez a Krisztustól jövő hatalom nem szűnt meg, hanem tovább létezik az apostolok által kinevezett és kézrátétellel felszentel püspökökben, majd azok utódaiban.

2020. márc. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!