Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti megtartjátok...

Keresztények, ti megtartjátok ezt az igét? Minden okkult irodalmat elégettetek?

Figyelt kérdés

Csel. 19


18 A hívők közül sokan nyilvánosan megvallották bűnös tetteiket. 19 Voltak olyan hívők is, akik korábban varázsoltak. Ezek közül sokan összegyűjtötték a varázsláshoz használt könyveiket, és nyilvánosan elégették őket. (Ezek az elégetett könyvek összesen körülbelül ötvenezer ezüstpénzt értek.) 20 Így az Úr ereje által az üzenet egyre jobban terjedt, és egyre nagyobb befolyásra tett szert.


Van otthon okkult irodalommal, digitális állománnyal, filmekkel, stb. amit nem égettetek még el?


Megnéztétek már?


Különböző jóskönyvek, meditáció, jóga, autogén tréning, mágikus könyvek, Reiki, egyéb távolkeleti okkult gyógymódok, okkult történetek (Harry Potter, Gyűrűk ura, boszorkánytörténetek, stb.)


Ezekkel foglalkozva a Sáttánnal, bukott szellemi teremtményekkel létesítünk kapcsolatot.


2019. ápr. 4. 19:33
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ilyenkor nem szabad nézni az árát, meg kell semmisíteni, el kell égetni!


Főleg a Jehova Tanúk és a Hit Gyülekezete tagok azok, akik komolyan veszik ezeket a bibliai utasításokat, nem véletlenül.

2019. ápr. 4. 19:36
 2/16 A kérdező kommentje:

Azért én megnézném egy-két reformátusnak keresztelt személy könyvespolcát, mit tart otthon, ha már kereszténynek tartja magát.


A katolikusokról meg ne is beszéljünk önmagában egy okkultista katyvasz a vallásuk.

2019. ápr. 4. 19:50
 3/16 anonim ***** válasza:

"Ahol könyveket égetnek, ott nemsokára embereket is fognak." Merült fel épp a minap egy ide kötődő eset kapcsán:

[link]

2019. ápr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastad egyáltalán az igét, amit idéztél?


"Ezek közül sokan összegyűjtötték a varázsláshoz használt könyveiket, és nyilvánosan elégették őket."


Mivel én nem varázsoltam korábban könyvekből, sőt egyáltalán nem varázsoltam, nincs mit elégetnem.


A Gyűrűk Ura pedig keresztény fantasy irodalomba tartozik, akár csak például Narnia krónikái.

2019. ápr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Sosem varázsoltam, így nincs mit elégetnem. Ez valami kényszer nálad amúgy?
2019. ápr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem muszáj konkrétan varázsolni.


Ha mágia van benne, bármi természetfeletti, ami nem Istentől (vagy ha úgy tetszik, nem Jézustól vagy Jehovától) jön, és ez az erő pozitív színben van feltűntetve, akkor az a könyv mindenképpen a Sátán eszköze, semmi jó nem származhat a nem megsemmisítéséből, neadjisten olvasásától, csak gond.


Gondoljuk el, milyen haragot okozunk azzal Sátánnak, ha az ő eszközeit, ezeket a könyveket megégetjük.

2019. ápr. 4. 20:33
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem varázsoltam, de volt itthon néhány könyv, jóga, autogén tréning, agykontroll, vetési naptár, Freud elmélete, és még mások. Legnehezebb a mandalamintáktól való megszanadulás volt.
2019. ápr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

megszanadulás = megszabadulás.


Inkvizítor, fűtsön be!

2019. ápr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kár, hogy bezárt az OPNI.
2019. ápr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

"Nem muszáj konkrétan varázsolni."

Te aztán nem vagy semmi, így akarod kiforgatni a Szentírás szavát? Mitől vagy te jobb az okkult varázslóktól?

A Szentírás ír valamit, te meg annak ellenkezőjét állítod. Azt írja, hogy csak a varázslathoz használt könyveket égették el... Sajnos sokan próbálják elferdíteni Isten szavát és olyanokat is belekölteni, ami sosem volt benne.

2019. ápr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!