Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mire volt jó az inkvizíció,...

Mire volt jó az inkvizíció, most is van támogatoja?

Figyelt kérdés

2020. márc. 22. 09:19
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

10.Neked csak a te szenylapod jó.

Hol van a pontozási előnyőd?


[link]


Ehez mit szólsz?

2020. márc. 22. 19:41
 12/51 anonim ***** válasza:
100%

"A kèrdès nem a Spanyol,Roma stb.inkviziciora utal,hanem az egèszre vagyis világinkviziciora,ami a vesztessèg szerint fel èr egy elsôvilágháboruval."

Nyuszika, különböző intézményekről beszélünk. A köznyelv hívja összefoglalóan inkvizíciónak, de nem ugyanúgy működtek. Ez olyan, mintha feltennéd a kérdést, hogy hogyan működik a bíróság ma? Hol? Az USA-ban vagy mondjuk Észak-Koreában? De te közlöd, hogy ne tereljünk, az "világ-bíróságról" kérdezel, az egészre... Fogalmi zavarban szenvedsz. Arról nem is beszélve, hogy ezek az intézmények nem is egy időben működtek. Persze, sokak számára innen nézve az a pár száz év különbség édes mindegy. :))

Pontosítsd kérlek a kérdésedet: melyik inkvizíciós bíróságra gondolsz? MErt másképp működtek az egyes országokban, "másra volt jó" az egyes országokban és egyébként a perek száma is eltérő volt az egyes országokban.

"most is van támogatoja?" - Kapaszkodj meg, létezik is még, csak nem így hívják, hanem 1965 óta úgy, hogy Congregatio de Doctrina Fidei. :)) Ráadásul jelenleg egy spanyol bíboros a prefektusa, szóval a "spanyol inkvizíció" kifejezés új értelmet nyert. :))

2020. márc. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:

Van ma is inkvizíció, csak másképp hívják. Itt van például az őrtorony. Csak azt a tanítást mondja valódinak, amit ő maga igaznak mond, még akkor is, ha azt másnap megváltoztatja. Ha az ember nem akarja elfogadni a tanítást, akkor nem megtorolja még akkor is, ha másnap pont az ellenkezőjét fogja tanítani igazság címszó alatt.


A vének könyvében például le van írva, és erről beszélt is nyilvánosan a jw tévében az egyik vezető testületi tag, hogy ha egy gyermek azt állítja, hogy őt egy tanú megerőszakolta, de erre nincs két vagy három tanú (mármint aki látta is az erőszakot), akkor azt nem kell elhinni és jelenteni sem kell a hatóságoknak.

2020. márc. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

13.Mivel tègedet a Tanúk kiközösitettek a Biblia ellenes viselkedèsedèrt,ezèrt mondasz kígyót,bèkát a tanukra.Az ismerősöd aki a múltkor jellemzett privátban tègedet,befogom neked itt az oldalra másolni,hogy mennyire öntőrvènyü vagy ès hazug,most ahol vagy azok is panasszal vannak ellened.Az oldalon most is annyi hamis vadat jegyeztèl be 3 honap alatt,hogy mar,kiált.Igy elhiszem sehol nem állsz a helyeden.

Mar senki sem hisz neked csak egy-kèt szekèrtolod.Nemhiába mondta Jèzus,hogy az ilyen ember hètszerte gonoszabb.


Mátè.12:44."Akkor ezt mondja:Visszamegyek a házamba,ahonnan elköltöztem.Üresen,tisztára sőpörve ès feldiszitve találja azt.45Akkor elmegy ès magamellè vesz hèt masikat,nála gonoszabb szellemet,majd bemennek ès ott laknak Ez az ember vègül rosszabb helyzetbe kerül,mint amilyenben korábban volt"

2020. márc. 23. 15:04
 15/51 anonim ***** válasza:

Másold nyugodtan és még mindig nem vagyok kiközösítve, mivel sosem voltam tanú. Mondtam már, magadból indulsz ki, ahogy a tanúk is. Mivel egy hazug ember vagy, ezért el sem tudod képzelni, hogy más nem az.


Amit pedig írtam, az a valóság. A 2010-ben kiadott vének könyve tartalmazza és ha néznéd a jw tévét, amit látszik, hogy nem teszed, akkor tudnád, hogy erről volt szó és fél órán keresztül pofázott erről az a sátán fattyú, aki az egyik imádott vezető testületi tagod. Hasonlóak vagytok.

2020. márc. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%

Ja és várom az ismerős jellemzését és azt is, hogy épp hol vagyok, akik panasszal vannak ellenem :))))


Tudod Edgár, végtelenül szánalmas vagy, igazából sosem tudtam haragudni rád, pedig egy ostoba és rosszindulatú ember vagy, de mégsem... Mert pontosan tudom, hogy a rohadt és romlott eledel az, ami ezzé tett téged, amivel tömi az ördögtorony naponta a tanúkat. De attól még várom az ismerős privát levelét rólam, amit veled osztott meg 😀😀😀😀😀😀😀

2020. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig várom. Biztos hosszú a levél és nehéz a másolás-beillesztés 😎
2020. márc. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
17.Kiközösitettel nem tárgyalok.Mièrt provokálsz?
2020. márc. 24. 10:26
 19/51 anonim ***** válasza:

Az inkvizíció mára általánosan meghonosodott jelentése: "az intézmény, amely nem tűr más véleményt a sajátjánál, és ha tehetné, likvidálná az ellenkezőt". Néhány helyen teheti, itt most próbálják elérni, hogy tehessék.

Ennek kiküszöbölési hatékonysága jó mérce az adott társadalom minőségére.

2020. márc. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:

19.Ez amit írsz filozófia.

A megtőrtèntek,az mar tőrtènelem addig amíg nincs fojtatása,de mivel harcolsz mellette addig inkvizíció folyamat.

2020. márc. 24. 17:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!