Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mire volt jó az inkvizíció,...

Mire volt jó az inkvizíció, most is van támogatoja?

Figyelt kérdés

2020. márc. 22. 09:19
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
0%

Pomponio Algieri vagy de Algerio ( Nola , 1531 körül - Róma , 1556 augusztus 19-én ) a katolikus inkvizíció áldozata volt : nem volt hajlandó megfosztani protestáns hitét , a római Piazza Navonában kivégezték olajkazánba merítésével. ... A nagykövetek Velence és Mantova , többek között, csodálkoztak nyugalom, amely adott a vizsgálat Algerio nell'atroce büntetést kell meríteni egy kazánban tartalmazó forró olajban, szurok és terpentin . Az élet utolsó tizenöt percében nem panaszkodott, és utolsó szavai: "Suscipe, Deus meus, famulum et martyrem tuum", "Fogadd el, Istenem, a te szolgád és mártír" [link]


  Máté 25:40 És felelvén a király, azt mondja majd nekik: Bizony mondom nektek, amennyiben megcselekedtétek eggyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.


A római katolikus egyházvezetés Krisztust égette el elevenen égő szurokban, mégis milliók pártolják. Mert hamis vallás és a támogatói mind álkeresztények!

2020. márc. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

#31

"Amikor Rákóczi György hajdúi szeptember 3-án Kassához értek, Dóczi András császári főkapitány kevés katonájával kilátástalannak látta a harcot, tekintettel a város protestáns vezetőségére. Másnap létrejött a város átadásáról szóló szerződés, amelynek kikötése volt, hogy senkinek, sem a katolikus híveknek, sem pedig papjaiknak nem eshet bántódása. Amikor a hajdúk szeptember 5-én bevonultak a városba, tüstént felrúgták a megállapodást: Dóczit bilincsbe verték és elhurcolták Erdélybe. Rákóczi György meghagyta, hogy a három papot tartsák szigorú házi őrizetben. Kétnapi éheztetés után megpróbálták hittagadásra bírni őket, majd pedig az első sikertelen kísérlet után, szeptember 7-én ismét rájuk törtek, és válogatott kínzások után Márkot és Menyhértet lefejezték, Istvánt pedig halottnak vélve egy közeli szennygödörbe vetették, majd pedig mellé dobták a másik két áldozat testét is.

Elvonulásuk után Eperjessy István, a három pap házi kápolnájának sekrestyése, Pongrácz István nyöszörgésére lett figyelmes, de nem tudott rajta segíteni, mivel katolikus lévén maga sem hagyhatta el a házat. Így húszórás kínlódás után a város szennygödrében Pongrácz István is meghalt."

[link]


A protestánsok Krisztust kínozták halálra és fejezték le, mégis milliók pártolják a protestantizmust. Mert hamis vallás és a támogatói mind álkeresztények!

2020. márc. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:

31,32.Ehez hozzászolni egyrèsz egyszerű,ha Jèzus szavaival èlünk,de ha a cselekmènyt tekintjük nehèz beszèlni róla mert a 32 bejegyzőt ismerve,semmi elitèlendőt nem tanúsít a több millió(több tízmillió)inkvizíció áltál megkinozott elègetett,kivègzett ártatlan emberekért.Neki panasza van a három emberèrt,vagy akar sokszor háromèrt,de ezt mar szováteszi.

És igaza van.

De aki szót emel a több tízmillió áldozatèrt akiket az inkvizitorok vègeztek ki,nincs igaza?

De igen,igaza van.

A 31 bejegyzőt nem ismerem,a betűk szerint igaza van,mert emberileg sajnálatát fejezte ki.

De most,amikor a hamis Szentháromság miatt,èlèg sokan leakartál válni,mert ugye nem biblikus,akkor a KEgyház fegyvert fogott,de nem mint Jèzus szellemi fegyvert,hanem gyilkos fegyvert.

Most jőn a vad:úgy kezdődött,hogy komám visszaütőtt.

Jèzus így választotta lè az ővèit az akkori judaizmustol?

Nem!

Hirdette a jó hírt ès hagyta a szemèly válasszon.

Senki nem halt meg a hitèèrt.

Isten Fia tudta,hogy válasza ki az övèit.

Sátán is tudta,de más módszerrel,terorral,gyilkossággal.

Akkor a 68%-s mièrt viselkedik úgy,hogy az inkviziciot nem itèli el,inkább burkoltan ès nyíltan ügyvèdkedik mellette,senki nebeszèljen rolla mert felkapja a vizet.


Mindegy melyik oldalon ki halt meg,mert mar megtőrtènt,de azt tudjuk Sátán munkája.

De,hogy mèg ma is vannak emberek,mèg itt az oldalon is,hogy nem az áldozatok oldalán vannak hanem a Sátán modszere oldalán,ez mar több az álkeresztènysègnèl.

Az èlet nem ugyanaz mindkèt oldalon?

De számszerint a Sátánnak nem,mert az inkvizicioban,a keresztesháboruban,a kèt világháboruban a fegyver megszentelèssel eggyütt jelesre vizsgázott.Sajnos mèg van,ha kevesen is de helyeslik,ezt az ègbekiáltó sátáni aratást.

Jèzus mindkèt oldalt sajnálva,megkapta az aranyközèputat,hogy senkinek a hite,nekerülyön az èletèbe.

A megemlített kèt oldal közül ki követte Jèzust,ès ki sátánt?

2020. márc. 27. 18:18
 34/51 anonim ***** válasza:

#33

Értem kedves Edgár, tehát akkor a katolikusokat nyugodtan halálra lehet kínozni, meg lehet kegyetlenül ölni, abban szerinted semmi rossz nincs, a katolikusokat nem illeti meg a védelem, legfeljebb a kínhalál szerintetek.

Na te vagy az igazi inkvizítor.

2020. márc. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
51%

"A protestánsok Krisztust kínozták halálra és fejezték le, mégis milliók pártolják a protestantizmust. Mert hamis vallás és a támogatói mind álkeresztények!"


Én nem mondtam, hogy nem azok. Az elején a katolikus inkvizíciót védte valaki, arra reagáltam.


Minden gyilkos Krisztus gyilkosa, s amint a kardba helyezed a bizalmat, elveszíted a keresztet. /New York Times/

A 2. világháborúban magukat kereszténynek nevezett nemzetek ölték egymást egyházi áldással. Az egész kereszténység vérbűnben vétkes.

2020. márc. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:

34.Látom nem èrted amit írtam,vagy nem akarod èrteni.

Èn egyszerüsitve:azt írtam mindkètoldal sátáni.Egyik sem Jèzus követője.

Továbbá kedves 68%,nincs szavam mert csak az egyik oldal èrdekel tègedet,ez pedig nem Krisztusi.

2020. márc. 27. 19:39
 37/51 anonim ***** válasza:

Tehát akkor te sem vagy Krisztus követője, hiszen te is egy neoprotestáns szekta tagja vagy, mint írtad, ez az oldal sem krisztusi.


#35

Szerintem senki se védte az inkvizíciót. Bár nyilván külön kell kezelni a tényeket és külön azt, amiket egyesek rosszhiszeműen kitalálnak. Például tényleg voltak, akiket az inkvizíció halálra ítélt, illetve ezt végre is hajtották rajtuk (nem minden elítélten hajtották végre), de közel sem annyi, amennyit a hazug kérdező állít, pár nagyságrenddel kevesebb. S úgy állít vádat, hogy az ő oldalán is ugyanazokat a mocskos dolgokat követték el, amire én hoztam példát az imént. S amire szinte azt mondta, hogy mit számít az a három.

Sőt tovább megyek a szektája ma is szedi áldozatait, mennyien vannak akik nem kaphatnak megfelelő kezelést, nem kaphatnak beleset után vért, mert tiltja ez a szekta? Ő értük ki is emel szót?

2020. márc. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:

32."Protestánsok Krisztust kínoztak halálra"

Nincs igazad,ugyanis a protestánsok a szentháromságot kínoztak halálra,mert felismertèk,hogy az Isten szavát elhagyva egy hamis bibliánkivüli tantètelt hozott lètre ami megalapította többek között a fentemlitett inkviziciot is.

2020. márc. 27. 19:50
 39/51 anonim ***** válasza:
A katolikus püpökség Komáromi Csipkés György bibliafordítását is elégette, tehát nem csak embert ölt, hanem az Isten szavát is. Isten számon tartja az ellene elkövetett bűnöket!Az ájtatos katolikus apologéta ma azt mondja, hogy az inkvizíció berkein belül csak fél óráig tarthatott a kínzás. Fel tudod fogni, hogy mit mondanak? Ha valaki ismeri Krisztust, ilyet hogyan ejthet ki a száján???
2020. márc. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

Értem én hogy mit mondotok, csak az a bűn, amit a katolikusok követnek el. Ha a protestánsok ölik halomra a katolikusokat alkalomadtán, az helyes volt, mert netalán a Szentháromság ellen hadakoztak akkor éppen.


"nem csak embert ölt, hanem az Isten szavát is"

Ez kemény, ezek szerint Isten szava is megölhető. Te akkor valami hamis istenben hihetsz.

2020. márc. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!