Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kisscoportok ill hazigyulekeze...

Kisscoportok ill hazigyulekezetek srm "gyulekezhetnek"ebben a gond es virusterhelt idokben?!

Figyelt kérdés
Hamar elo templomi gyulekezes mise egyebb nem tortenhet?!?
2020. márc. 29. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:

A keresztények, a problémák ellenére sem hanyagolják el a szellemieket. Miközben részben engedelmeskednek a "hatalmaknak" hogy nem szabad fertőzésnek kitenni másokat, meg van a módja, hogy igy is meglehet tartani az összejöveteleket.

Egy nagyon határozott Biblia vers utal erre:

(Ézsaiás 60:16) 16 Nemzetek tejét szopod majd, és királyok emlőjét fogod szopni;. . .

Isten népe, felhasználta, és fel is használja azokat az erőforrásokat, amikkel betudják tölteni ezt a szerepet, illetve előmozditják az Istennek járó imádatot.

A Modern technika, mint a könyvnyomtatás, a hangszórók, vagy jelenleg az internet, stb, jól felhasználható ezeknek a megvalósitására.

Ebből is látszik, hogy Isten nem a Technika fejlődését itéli el, hanem azt, hogy mire használják.

2020. márc. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A márc. 29-én Magyar Közlönyben megjelent kijárási korlátozásról szóló rendelet kivonatából:

"A kijárási korlátozás nem akadályozhatja a szülői jogokat és kötelezettségeket, továbbá a hitéleti tevékenységet."

Lásd [link]

Az más kérdés, hogy mindig okos dolog-e valamit megtenni, ami nem tilos. Szerintem ma, márc. 29-én, az idős és/vagy különösen veszélyeztetett emberek számára már kockázatos a gyülekezés, főleg Budapesten, még kis csoportokban is. Ha nem is annyira bensőséges, mint személyesen találkozni, nekem pl. jól működik a telefonos, közösségi médiás, videókonferenciás kapcsolattartás a testvérekkel. A digitális technikát nem ismerő, és ilyen ismerettel rendelkező családtag nélkül élő időseknek kevesebb lehetőségük van, ezért több támogatásra szorulnak az egyházuktól. (De nem úgy, hogy közben veszélybe sodorják őket.)

üdv Stefán

2020. márc. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden vasárnap közvetítenek misét, illetve nagyon sok templomból egyszerű eszközökkel is közvetítik, ha nem is országosan, de fészbukos csoportokban, stb... Tehát így kicsit enyhíteni lehet hiányát.
2020. márc. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KZitus ***** válasza:

Szia

Harmadik hete (heti 2 összejövetel) egyetlen összejövetelünk sem maradt el. Mindegyiket online tartjuk meg. Ma 98-an voltunk jelen. Mindenki a saját otthona biztonságában táplálkozhatott szellemileg.

2020. márc. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
gyakorlatilag a személyes összejövetelt semmi se pótolja..és ez így jó!
2020. ápr. 10. 18:27
 6/7 KZitus ***** válasza:

Szia

"gyakorlatilag a személyes összejövetelt semmi se pótolja..és ez így jó!" - ez így igaz!

A személyes találkozást semmi nem pótolja, de ebben a kritikus helyzetben nincsen másik lehetőség arra, hogy lássuk, halljuk egymást, csak a net. Már alig várjuk, hogy végelegyen, és úgy jöhessünk össze,mint korábban :-)

2020. ápr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tegnap kint sétálgatni a hegyen és láttam egy csinos fiatalabb feketegazdaság szerzetesek Istenem de lennék az akiért odaszánta Magát:)
2020. ápr. 11. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!