Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pokolra jutok ilyen dolgok...

Pokolra jutok ilyen dolgok végett, vagy csak a nagyim fanatikus egy kicsit? :D 17/f

Figyelt kérdés

Ő ez a nagyon templomba járó, bibliát olvasó napjában többször imádkozó ember.

Engem ez nem is zavar, csinálja ha jól esik neki.


Amíg lehetett templomba járni, ő az összes istentiszteleten ott volt, és persze itthon is cseszeget mindenkit hogy miért nem járunk mi is.


Én nem hiszek benne... jó talán valami van, lehet van Isten meg Sátán, de szerintem azért a biblia erősen túl van tolva, lehet 2000 éve is voltak durva drogok :O.


Egy rakat pólót/pulóver hordok (Adidas, Vans, supreme, épp azt veszem meg ami tetszik). és van egy felsőm, amit nem azért hordok mert valamit jelentene nekem vagy ilyesmi, csak simán tetszik. Egy pentagram van rajta, meg egy kecskefej (igen, tudom sátánista szimbólum stb stb...). Na ezt fel szokom venni ha megyünk ki, és akkor totál kiakad hogy azonnal vegyem le ezt , meg dobjam ki meg stb...



Mit kell ennyire erőltetni ezeket a dolgokat? Meg most komolyan mi baja van ezzel a felsővel? Egyszerűen tetszik és kész...


Ilyen a felső:

[link]



2020. ápr. 5. 16:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Elég ijesztő... Mi tetszik benne?
2020. ápr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem kamu az egész.

Ha nem, akkor elég primitív lehetsz, hogy ennyit nem tudsz megtenni a nagyanyád kedvéért, hogy ezt az 1 db pólót ne vedd fel, amikor ott van/ott vagy nála.

2020. ápr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

"Pokolra jutok ilyen dolgok végett"

Nem. Szerintem nincs pokol. A keresztények szerint meg mindenki bűnös, így nem konkrétan a póló miatt jutsz pokolra.


"a nagyim fanatikus egy kicsit?"

Azt nem tudom. Egy kicsit lehet.


"Meg most komolyan mi baja van ezzel a felsővel?"

Hát azért nem egy úriembernek való ruhanemű.

2020. ápr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem kamu az egész 😀. De nehéz úgy hordani hogy ne lássa, mivel nálunk lakik
2020. ápr. 5. 17:50
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

A pentagramma nem sátánista szimbólum. A nagyid eléggé ostoba ember.

[link]

2020. ápr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Azt a "maradinak" titulált Nagymamid is tudja, hogy a különböző szimbólumokhoz, Sátán nagyon ragaszkodik.Ilyenek a jósláshoz való kártyák, a gömbök, és egyéb bálványok képek.

Valószinű, hogy nem szivesen látja rajtad, mert rossz hatást kelt, és Téged is félt.

A kérdés, mekkora szeretet van benned a nagyi iránt, és mekkora egy kép, vagy egy poló iránt.

Ebből leszürhető, kit szeretsz jobban, és hoznál-e áldozatot a szeretteidért?

2020. ápr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Képzeld el, hogy valakit vendégül látsz, és ő a vendégségbe mindig bluetooth hangfallal jön, amiből azt a zenét bömbölteti, amit szívből utálsz, de ő meg kedveli.


Te az unokája vagy. Valószínűleg nem gyűlöl, és nem akar mindenáron másfele nézni, mint ahol te vagy, ő pedig csak így próbál kapcsolódást keresni feléd, amire te a megbotránkoztatásával reagálsz. Hát még jó, hogy rosszul esik neki.


A zenéid még évtizedekig hallgathatod, a kedvenc pólómintáid még évtizedekig hordhatod. De a nagymamád már biztosan nem lesz itt addig. Neki fontos, hogy a másokkal töltött idő számára is jó legyen.


Majd ha te idős leszel, majd te is mondhatod az unokáidnak, hogy a francért nem viselik a Baphometet, amikor nálad vannak ;)

2020. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
54%

hogy lett ez a polo? Vartad kezzel

megtetszett boltban es megvetted? Mi alapjan? Pusztan tetszes vagy barmi mas ok? Miert is tetszik?


elege "reszletes"


azthittem szimpla egyszeru mintarol van szo


de ez hatarozott kepvilag nem pusztan diszito motivum


szimbolumhoz jelentest is tarsit

2020. ápr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ahogy egy előzőleg szóló is megjegyezte, talán jobban szereted a pólódat (egy tárgyat), mint a nagyidat. De mi nem látjuk, hogy ez van-e a szívedben.

Lehet, hogy neked kellene engedned, de lehet, hogy a nagyidnak.

Ugyanis Jézus is tett olyan dolgokat, amikkel direkt provokált és felidegesített embereket, hogy felülvizsgálják a hibás gondolkodásukat. Pl. legtöbbször szombaton gyógyított, amivel megőrjítette a törvényhez mereven ragaszkodó farizeusokat.

Tehát ha elmondtad a nagyidnak, hogy neked a szívedben egyáltalán nincs semmi sátánista elképzelés, csak simán tetszik a póló, akkor ugyanaz a kérdés merül a fel a nagyiddal kapcsolatban: jobban ragaszkodik egy begyepesedett vallási elképzeléshez, mint hogy elfogadjon téged ezzel a "hibával" együtt?

Valószínű a legjobb megoldás az lenne, ha mindketten hajlanátok bizonyos kompromisszumra, pl. te bizonyos helyeken, ahol az embereket szükségtelenül megbotránkoztathatja, nem vennéd fel a pólót, a nagyid meg belemenne, hogy máshol nyugodtan hordjad.

üdv Stefán

2020. ápr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

A debilek kedvéért elmondanám, hogy ez a Nascency zenekar I Am Destruction című számának a conceptional artja. Van belőle póló is. Ott van a kecske szarvai között a cím is: I Am Destruction. A death metal egy zenei műfaj. Van annyi illetékessége, mint a popzenének, vagy a dijjunwissshun kótogásnak.


A kérdező kérdésére a válasz: NEM. Nem jutsz a pokolra, mert pokol nincs.

2020. ápr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!