Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tudatos álmodás bűn?

A tudatos álmodás bűn?

Figyelt kérdés
nem tudom hogy bele tartozik a varázslásba vagy az ezotériába esetleg valami okkult dologhoz

2020. ápr. 6. 08:32
1 2
 11/16 Balogh Vajk ***** válasza:
Álmodban.
2020. ápr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Jó nagy marhaság lenne ezt bűnnek nevezni. Nálam jórészt akkor van ez,amikor egy rémálomban vagyok,cirka a felénél rájövök,hogy csak álom és ismételgetem magamnak,hogy fel kell keljek valahogy,ha nem akarok frászt kapni. És ezt a gondolatot addig erőltetem,amíg a végén fel tudok valahogy ébredni. Ha ez bűn,és az lenne a normális,ha hagyom az összes rémálmomat végigmenni,hogy aztán még visszaaludni se merjek,hát akkor így jártam.
2020. ápr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Jobban meg kell vizsgálni a kérdést. Szerintem, ha kontrollod van felette, akkor hasonló a helyzet, mintha azt a dolgot a való életben csinálnád. Pl. halottat feltámasztani bűn? Attól függ. Ma már nem ad Isten olyan hatalmat embereknek, hogy csodákat tegyenek, pl. halottat támasszanak fel, ezért legalábbis valami "nem normális" van ennek a tudatos fantáziálásában. De sokféle motiváció húzódhat meg egy ilyen "feltámasztás" mögött. Pl. álmodhatod, hogy feltámasztasz valakit, mert nem akarod, hogy a rokonai gyászolják, ez nyilván szép gondolat. De álmodhatod, hogy azért feltámasztasz fel valakit, hogy az emberek csodáljanak téged. Ez már nem tiszta motiváció, és jogosan nevezhető bűnnek.

Viszont ha valami nem is bűn isteni mérce szerint, de saját magadnak kétségeid vannak felőle, akkor ne csináld, hiszen van felette kontrollod, hogy leállítsd, és ha kétséged van felőle, akkor SZÁMODRA BŰN az, még akkor is, ha Isten nem tartja annak, ezért bűntudat, lelkiismeretfurdalás fog származni belőle előbb-utóbb, amelyet negyon nehéz kiirtani. Akkor azok az emberek, akik itt azt mondják neked, hogy nincs semmi rossz abban, amit csinálsz, nem lesznek melletted, hogy kihúzzanak a bűntudat vagy önvádlás csapdájából. De sajnos ilyen csapdából talán azok sem tudnak kihúzni, akik szeretnének. Ezért fontos a "ne tegyél olyat, amiben kétségeid vannak, vagy másokat megbotránkoztat" elve, amelyről lásd a Rómaiakhoz írt levél 14:20-23-at: "Étel miatt ne rombold le az Isten munkáját. Minden tiszta ugyan, de rossz annak az embernek, aki megütközéssel eszik. Jobb tehát nem enni húst, nem inni bort és semmi olyat, amin testvéred megütközik. Te azt a hitet, amely benned van, tartsd meg Isten előtt. Boldog, akinek nem kell elítélnie önmagát abban, amit helyesel. Akinek viszont kétségei vannak, amikor eszik, máris megítéltetett, mivel nem hitből teszi. Mert mindaz, ami nem hitből van, bűn."

üdv Stefán

2020. ápr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem bűn. Ez egy módosult tudatállapot. Ha ennek elérésére mondjuk drogozni kezdesz, az már inkább bűn.
2020. ápr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#13 nem hát azért támasztottam fel őket mert ugye balesetet okoztam ők meg bele haltak


csodák amúgy még vannak csak rossz helyen keresik az emberek, Pál levelében tisztán említve vannak a Szent Szellem ajándékai amik a világ végéig adatnak és Jézus is mondta hogy az Ő tanítványaikat csodák is fogják követni akár kisebb akár nagyobb

2020. ápr. 6. 18:54
 16/16 anonim ***** válasza:
Ez nem okkult dolog vagy ilyesmi, hanem egy teljesen természetes, tudományosan megalapozott jelenség. Nem bűn.
2020. ápr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!