Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megfogdosott egy pap mit...

Megfogdosott egy pap mit csináljak? Légyszíves ne legyetek trollok nagyon kéne a segítség.

Figyelt kérdés

Szóval idén jött a plébániára egy új pap, tök jófej, vicces mindenki nagyon szereti.(nem magyar) És mivel minden téren nagyon bizonytalan vagyok mostanában, elmentem hogy megkérdezzek pár dolgot, és hátha segíteni tud, szóval lelki beszélgetésre, és megfogdosott,de nem véletlen, hanem tényleg nagyon megfogdosott én meg teljesen lefagytam fogalmam se volt, hogy mit csináljak. Aztán gyorsan lezártam a beszélgetést és gyorsan elmentem. De azóta nem tudok rá úgy tekinteni, mint előtte, nem mertem elmondani senkinek, mert nem akarom, hogy mások is máshogy nézzenek rá utána. Nem akarom, hogy följelentsék, vagy ilyesmi. Én el akartam felejteni az egészet, megbocsájtottam magamban neki, de egyszerűen nem tudok nem arra gondolni, ha meglátom, ezért próbáltam mindig egy másik plébániára menni misére, persze ez sem volt egyszerű, mert a család többi része ment oda, és nekik sem akarom elmondani, hogy mi történt. Azóta többször rámírt messengeren, de mindig csak gyorsan lezártam vmi hétköznapi téma után. De nagyon rosszul érzem magam, nem tudom mit csináljak. Szerintetek, ha egy pappal beszélnék, aki tudom, hogy megbízható, az jó lenne, vagy neki kötelesség szólni valaki magasabb rendűnek, ha ilyen történik? Fogalmam sincs mit csináljak.

17L



2020. ápr. 6. 22:37
1 2
 1/18 anonim válasza:
63%

Maximum áthelyezik máshová és ott fogdossa majd a nőket.

Legalább nem pedofil...

2020. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

A. feljelented a rendőrségen

B. beszélsz egy másik pappal, talán ő intézkedik (ebben nem bíznék)

C. beszélsz 2-3 jókötésű fiú haveroddal, megvárják ezt a kedves embert, és jól elverik

D. szólsz nekem, majd én jól elverem. Ateista vagyok, szóval nem érdekel, a kereszt a nyakában.

E. beszélsz a szüleiddel, és remélhetően apád jelenti fel/veri meg.


Rengeteg dolog közül választhatsz.

2020. ápr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Menj a rendőrségre.
2020. ápr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Akaratod ellenére senki nem fogdoshat. Jobb, ha nem maradsz kettesben az ilyennel. Főleg, ha nőtlenséget esküdött és még esküszegő is.
2020. ápr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Két dolgot tehetsz:

Maradsz birka és ezzel fogsz élni életed végéig, egy borzasztó rossz emlék lesz, ő pedig megteszi mással is, ki tudja meddig fog fajulni.

Második lehetőség: beszélsz vele elsősorban, hogy ezt most hagyja abba, de tehetsz ellene hivatalos panaszt is, hátha komolyan vesznek és hátha meg mentesz ezzel más lányokat.

Nem most van itt a rinya helye, ebben az esetben lépni kell.

2020. ápr. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 imakommandós ***** válasza:
55%

A másik pap nem jó megoldás. A püspökök majdnem 100 %-ban eltussolják a Katolikus egyház szennyesét...Kötelező náluk ilyenkor a titoktartás, hogy az egyházat ne érje támadás a sajtó részéről és ne legyen botrány. Zömmel elhallgatják az ilyen ügyeket és ezt a Vatikán irja elő nekik. A sértetteket vagy megfélemlitik vagy lefizetik. Ezt a hitetlen gyarlót is valószinü azért helyezték át mert máshol is ugyanezt csinálta.

Rendőrségre hiába mész, mert vagy fényképet kérnek vagy 2-3 tanút ahhoz, hogy feljelentést inditsanak. Tehát kellene még 2 lány akikkel ugyanezt csinálta és hajlandók feljelenteni. (tök jófej, vicces) Aki szórakoztatni meg bolondozni szeret, az eleve könnyelmű jellem, gondold meg legközelebb, hogy mész-e ilyenekhez tanácsért.

Ha esetleg továbbra is zaklat akkor a legjobb fegyver ellene a bizonyiték gyűjtés és a minél nagyobb nyilvánosság. A családoddal kezdve.

2020. ápr. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%
Nézzük erre mit mondott Jézus. Először is figyelmeztesd, hogy ami tesz helytelen. Ha nem érti meg, akkor mondd el mégegy embernek és ketten beszéljetek vele. Ha így sem érti meg, akkor 3-man. Ha így se, akkor mondjátok el mindenkinek, akinek tudjátok. Ha így se érti meg, akkor nem szabad többé hozzá járni, esetleg mehet a feljelentés vagy a sajtó.
2020. ápr. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
23%
Hetesnek van igaza, szeretettel kell cselekedni, nem bosszúból. Nincs arra lehetőség, h még egyszer elkezdjen fogdosni, úgy, hogy egy haverod figyeli, és utána közbeszól? Utána elbeszélgettek vele, hogy lépjen le magától, hagyja a papságot és térjen meg Krisztusban
2020. ápr. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%

Egy másik papnak nem kötelessége szólni a felettesének, mivel azt mondanák rá, hogy bizonyítékok nélkül vádaskodik!


Mond el azoknak, akikben megbízol, barátoknak, szüleidnek! De feltétlenül beszéld ki magadból, ne fojtsd magadba, mert neked lesz bűntudatod, magadat fogod hibáztatni, megbetegítheti a lelkedet!


Sajnos ma már szinte általános az, hogy különböző aberrációk jelennek meg szinte minden felekezetnél, egyik sem kivétel sajnos ebből a szempontból, és ez mind arra vezethető vissza, hogy a keresztény felekezetek ném Jézust követik, nem Őt tanítják, sőt nem is ismerik valójában Jézust!



"VAN-E ISTENTŐL JÖVŐ PAPI HIVATÁS?



Kedves kis Barátom! Pap vagy szerzetes semmiképpen ne légy! Ez az Én ajánlatom. Különben azt teszel, amit akarsz, s Én mindaddig melletted állok, míg szándékod az, hogy növekedj a szeretetben.


Először is a keresztény felekezetek éppen azért járattak le Engem, mert a papnak jelentkezők nem szándékom szerint, nem Általam hívott egyének voltak. Nem igaz az, amit a katolikus Egyház létéről tréfásan állítani szoktak, hogy t.i. isteni eredete azzal is igazolható, hogy még papjai sem tudták tönkretenni. Igenis tönkre tudták tenni! Mutatja ezt a cölibátus kötelezettsége, a szentségek csak papok által kiszolgáltatható szükségszerűnek hirdetése az üdvösség elérésére, a fegyverek mindkét oldalon való megáldása, a harcoló katonák egymás elleni uszítása, az ellenség szeretésének tudomásul nem vétele, a sok-sok cím és rangkórság vágyainak felszítása, stb, stb.


Volt, akit hívtam papnak. De az illetőnek azt annyira nyilvánvalóan hoztam tudomására, hogy ahhoz semmi kétsége sem férhetett. Ma már nem hívok senkit papnak, sem szerzetesnek. Ma mindenkit olyan szeretetre hívok, mely nem ismerheti az engedelmeskedtetés korlátait. Csak ezt ismerheti: ”Szeress és tégy, amit akarsz!” Ezt az elvet ma már egyetlen felekezet urai sem tudják elfogadni alattvalóikra vonatkoztatva.


Ha hiszel Bennem Jézusban, akkor tudod, hogy sokkal jobban szeretlek annál, semhogy valaha is magadra hagynálak. De mindent a maga idejében. Neked mindig a jelent kell megszentelned. Számodra más nem is fontos. Ha tudod, hogy veled vagyok, ha igyekszel a mindenkori jelenben kedvembe járni, akkor tudlak vezetni, s te mindenkor tudni fogod, hogy mi a teendőd.


Általában nem azért rejtettem el a jövő eseményeit előletek, hogy ez károtokra legyen, hanem éppen fordítva. Szükségesek azok az erőfeszítések, melyeket meg kell tennetek, hogy a Belém vetett bizalom ne csak elmélet maradjon, hanem tudjon életetek gyakorlatában is érvényesülni.


Ebben a korszakban, melyben éltek, nagyon sok segítséget tud adni egy kisközösség, egy jó baráti kör, jövőtök megalapozása érdekében.


Megáldalak, hogy ezzel is erősítselek hitedben, hogy jobban tudj bízni Bennem Jézusban!"

Jézus; A HANG - könyv 126

2020. ápr. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ezt közvetlenül lehet jelenteni a püspökségre is. Az se jó, ha nem szólsz senkinek sem. Ez egyszerre rossz lehet más fiataloknak is, illetve rossz lehet az adott papnak is. Hiszen felbátorodhat, s talán más esetében tovább is megy.
2020. ápr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!