Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor Jézus láncra verve,...

Amikor Jézus láncra verve, fogolyként ment a nép között, akik mindenféle csúnyát kiabáltak rá, és leköpték. Stb, akkor Jézus egy kicsit sem volt dühös az emberekre?

Figyelt kérdés

Tehát miközben vonszolták végig az utcán, a nép közben köpködte, és elmondta mindennek. Látszólag nem látszott Jézuson, hogy dühös lenne (meg hát ő senkiről nem gondolt rosszat, ő mindig megbocsájtott), de egy idő után magában csak dühös lehetett az emberekre, talán még gondolt is róluk rosszakat. Vagy ő tényleg ennyire jó volt, hogy egy kicsi rosszat sem kívánt a népnek emiatt?


Mert szerintem bármennyire is türelmes és jó legyen valaki, ha körülötte mindenki ilyen undorítóan viselkedik vele, akkor ha nem is mondja ki, magában gondolhatja, hogy "bűnhödjenek meg, hogy ezt teszik velem, én nem ártottam nekik, vesszen az összes szemétláda". Vagy ha nem is ennyire durvákat, de mondjuk olyanokat, hogy belül úgy érzi az ember, hogy legszívesebben emiatt ő a dupláját adná a népnek a rosszból.



2020. ápr. 12. 21:52
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
44%
Tessék utána nézni! Ez ugyan olyan mintha én azt kérném hogy bizonyítsd be, hogy létezett Mátyás Király! Mellékeld a régészek leleteit, a hivatalos dokumentumokat egy PDF formájában, és egy névsort is kérek a kutatásban résztvevő régészek neveivel. Történelmileg ugyanúgy bizonyítható! Mondom mégegyszer az más kérdés hogy csak egy embernek, vagy isten fiának nevezed aki lejött hozzánk a földre! Amúgy meg jártam már személyesen Izraelben, és láttam azt a hegyet amint Jézust megfeszítették, tárlatvezetővel mentünk! Sőt mitöbb megtalálták azt az utcát is ásatások során ami arra a hegyre vezetett fel, persze ez szabad szemmel az egész utca nem látható mert a mai utca, és épületek alatt vannak több méterrel. (Via dolorosa az utca mai neve 😉)
2020. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
28%

Nem nézek még egyszer utána, mert tudom, hogy nincsen ilyen.

Te sem fogod tudni idézni.

De nem is akarod, ahogy látom.

2020. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
44%
Én ennyi erővel azt mondom arra hogy Július Cesar római császár volt, hogy ne ez az ami NEM IGAZ! Vagy be tudnád a régészek neveivel bizonyítani? Ugyanaz! Még az iszlám hívei is elfogadják hogy létezett Jézus, csak nem fogadjak el Isten fiának! De még jobb példa: Bizonyítsd be hogy gömbölyű a föld és nem lapos! Lehet hogy csak meg van szerkesztve a térkép is! Személyesen láttad már az űrből hogy gömbölyű a föld? Nem! Akkor meg honnan tudod hogy nem lapos? A tudósok is, meg a NASA is lehet hogy csak hazudnak!
2020. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


[link]


Parancsolj, itt van pár link! A 2. elég részletes! Ennyit arról hogy nek fogadod el történelmi személynek Jézust!

2020. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
74%
Az valóban nem bizonyítható be tárgyilagosan, hogy Isten most fent ül a menyországban, és hogy ott ül a jobbján a fia,, de az igen, hogy a földön élt egy Jézus, aki jeleket és csodákat tett!
2020. ápr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Igen,mert leírták egy könyvben.
2020. ápr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
67%

Kb. Mintha: nem is létezik a koronavirus, ez egy összeesküvés elmélet, a föld is is lapos, és nem is létezett II. András király

😂😂😂😂

2020. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Gyerekek, ennyiből semmit sem tudhatunk biztosra amit nem láttunk a saját szemünkkel. Honnan tudhatjuk, hogy amiket történelemből tanulunk az mind megtörtént? A múltkor például olyat olvastam, hogy itt valaki nem hitt a világháborúkban sem, mert azt mondta, hogy mi van, ha csak kitaláció amivel az emberiséget próbálják beetetni, akik nem éltek abban az időben. Honnan tudhatjuk, hogy Hitler akár létezett és a többi nagy törénelmi személy? Lehet, hogy minden csak a beetetésünkre van- valami ilyesmit mondott a múlkor valaki itt gyakorin.


Én mondjuk hiszek ezekben, és valamennyire Jézusban is hiszek, bár nekem sincs semmi bizonyítékom és meggyőződésem a létezésére, de azért az durva lenne ha valaki csak úgy kitalálta volna, meg a Bibliát is valaki csak a saját gondolataiból/képzelőerejéből írta volna, mert akkor ez azt jelenti, hogy a több évezredes keresztény hit alaptalan lenne. Akkor az a "valaki", aki kitalálta volna Jézust, ő az emberiség összes eddigi vallásos keresztényét (és a zsidókat is, mert úgy tudom ők is Jézusban hisznek, de lehet tévedek, az ő vallásukat annyira nem ismerem) jól beetette volna.

Szóval nehéz elhinni, hogy ez az egész csak valakinek a kitalációja.

2020. ápr. 15. 21:46
 19/33 anonim ***** válasza:
53%
Nos aki azt állítja, hogy nem voltak világháborúk, és hogy Hitler sem létezett, meglehetősen ostobán gondolkozik! A nagyszüleim még emlékeznek arra, amikor Hitler meglátogatta Horthyt, itt Budapesten! Rengetegen élnek még ma is azok közül, akik megtapasztalták még a II. világháborút! Sőt, vannak holokauszt túlélők is! Az archív felvételekről nem is beszélek! Aki ezek után megkérdőjelezi a világháborúkat, nem tudok mit mondani... Jézussal kapcsolatban meg annyit, hogy ugyanolyan történelmi személy abból a korból, vagy még előtte! Ráadásul az sem állna meg a helyét ha kitaláció lenne, hogy hogyan alapultak meg az egyházak! Gyerekek, minden le van vezetve történelmileg, és a történelmet meg nem olyan könnyű meghamisítani!
2020. ápr. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Az utolsóval teljesen egyetértek! Szerintem is hülyeség, hogy valaki nem hisz a világháborúkban sem. Csak azért írtam le, hogy lássátok, hogy vannak ilyen emberek, akik nemhogy a több 1000 éves dolgokban, de még abban sem hisznek ami nem is olyan rég volt (még 100 éve se annak).

Én is kiváncsi lennék, hogy ezek az emberek, mit szólnak a régi felvételekhez Hitlerről, vagy a holokauszt túlélők "meséihez".

Na de most nem ez a fő téma. Visszatérve Jézushoz és a kereszténységhez, mint mondtam nem hiszem, hogy ilyet csak úgy kitalált volna valaki. Jó nagy képzelőerő kellett volna hozzá.

2020. ápr. 16. 02:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!