Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor Jézus láncra verve,...

Amikor Jézus láncra verve, fogolyként ment a nép között, akik mindenféle csúnyát kiabáltak rá, és leköpték. Stb, akkor Jézus egy kicsit sem volt dühös az emberekre?

Figyelt kérdés

Tehát miközben vonszolták végig az utcán, a nép közben köpködte, és elmondta mindennek. Látszólag nem látszott Jézuson, hogy dühös lenne (meg hát ő senkiről nem gondolt rosszat, ő mindig megbocsájtott), de egy idő után magában csak dühös lehetett az emberekre, talán még gondolt is róluk rosszakat. Vagy ő tényleg ennyire jó volt, hogy egy kicsi rosszat sem kívánt a népnek emiatt?


Mert szerintem bármennyire is türelmes és jó legyen valaki, ha körülötte mindenki ilyen undorítóan viselkedik vele, akkor ha nem is mondja ki, magában gondolhatja, hogy "bűnhödjenek meg, hogy ezt teszik velem, én nem ártottam nekik, vesszen az összes szemétláda". Vagy ha nem is ennyire durvákat, de mondjuk olyanokat, hogy belül úgy érzi az ember, hogy legszívesebben emiatt ő a dupláját adná a népnek a rosszból.



2020. ápr. 12. 21:52
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
De azért mert volt egy olyan felekezet ami gusztustalan cselekedetekhez fűzte az istennek a nevét, nem az isteni hitre nehezteljünk! Én személy szerint utálom a vallást, csupán Istenben hiszek! És a bibiliára hagyatkozok... Ez ugyan olyan hogy isten nevét bizonyos vallási vezető rossz célra használják fel, mintha én fognék egy kést, azt is fel tudnám használni rossz dologra, hogy pl megölök vele valakit, de ön magában késsel nincs baj! A Bibliaval sincs baj, csak lehet azt is rossz dolgokra használni!
2020. ápr. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, Jézus létezett-e a valóságban.


Nem tudom elképzelni, hogy akár hasonlót is érzett volna Jézus, mint amit leírtál.

2020. ápr. 18. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Én sem lennék dühös, nem tehetnek róla, nem tudták mit cselekszenek sajnos, Isten áldja szegény eltévedt lelkeket
2020. ápr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!