Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma este beszélgetés Szalai...

Ma este beszélgetés Szalai Andrással, Kik azok a Jehova tanúi címmel. Apológia kutatóközpont. Kálvinista apologetika. Ti nézitek majd?

Figyelt kérdés
Az arckönyvben ha ráketestek meglelitek a linket a két fentebb említett oldalakon.

2020. máj. 2. 16:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
De még nem késö tanúk és szimpatizánsaik. A fentebbi linken a videó elérhető.
2020. máj. 2. 22:42
 12/20 anonim ***** válasza:
17%
Isten hűséges népe, nem alkuszik. Ahogy Isten sem köt alkut saját maga ellen.
2020. máj. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
17%

Hát bele néztem. Felháboritó, hogy a Tanúk oktatási progjamát hogyan akarja a doktori cimével félretájékoztatni. Egy darabig hallgattam, és olyan magyarázatot adott egy oktatásra, amit a Tanúk nem is úgy tanitanak, vagy értenek. A Teljes Bibliával szembe megy, És Isten eredeti szándékával ami a Földre vonatkozik.


Az égbe akar menni? Menjen, ha Ő úgy gondolja, hogy Isten képtelen megvalósitani a Földi szándékát.....

Jó kis elképzelése van Istenről....

2020. máj. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
57%
Pontosan mi a gondod? Jó, tudom, hogy nem szokás nálatok a tényszerű közlés, mert a kiadványok mindig csak úgy említenek valamit forrás nélkül, de szerintem úgy lenne az érthető, ha le is írnád azt, amiben ő állítólag hazudik.
2020. máj. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
16%
Mit nem lehet megérteni, hogy aki elhagyta Isten népét, azzal nem lehet beszélgetni? A Mózesi törvény alapján halott lenne. De ez sem renditi meg. Az első században is, a kiközösitett személyekkel nem társalogtak.
2020. máj. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 tgt ***** válasza:
41%
Nagyon távol állnak tőlem a Jehova Tanúi, de vajon Nagy Gergely, Szalai Tamás és ez az egész Kálvinista Apologetika Központ mennyivel hitelesebb? Szerintem semennyivel.
2020. máj. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%
Letargia: 4-10-ig gyakorlatilag ugyanazt jelenti. A gyűlölet ne tegyen vakká.
2020. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
83%

"Mit nem lehet megérteni, hogy aki elhagyta Isten népét, azzal nem lehet beszélgetni? A Mózesi törvény alapján halott lenne. De ez sem renditi meg. Az első században is, a kiközösitett személyekkel nem társalogtak."


Ha rám értetted, akkor el kell keserítselek, hogy nem vagyok kiközösítve, ahhoz tanúnak kéne lenni. Az van, hogy nem tudsz válaszolni, hogy miben is hazudnak az imádott szervezetedről, így inkább kitalálsz egy hazugságot. Mondjuk ezen nem lepődök meg.

2020. máj. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
69%

Vidiripi


"Állandóan? Misoda hamis kifejezés egy nagyon ritkán előforduló kiigazitásra. Nagyon szeretik sokan a túlzásokat, csak másokat jobban bemocskoljanak, mint ami igaz."


Hamis? Tudod inkább az a hamis hogy Jehova tanúi azt állítják hogy: "Az igazságban vagyunk!"

- Nem ,nem vagytok az igazságban csak ezt akarja elhitetni veletek ez a szervezet!

Az Őrtorony létezésének kb. 140 éve alatt folyamatosan változtak a tanítások!

- A Nagy nyomorúsággal kapcsolatos tanítás 9 alkalommal módosult!

- A vérátömlesztéssel kapcsolatos tanítás 6 alkalommal!

- A hű és értelmes rabszolga tanítás 8 alkalommal változott!

- A nemzedék tanítás 6 alkalommal változott!

Hogy csak néhányat említsek! Nem is az a probléma hogy kijavítanak hibákat. De a probléma az hogy ezt igazságnak akarják beállítani!

2020. máj. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem tervezem. Tisztában vagyok vele, kik Jehova Tanúi.
2020. máj. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!