Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki a nagyobb a Bibliában...

Ki a nagyobb a Bibliában Mihály vagy Gábriel? Miért?

Figyelt kérdés

2020. máj. 12. 22:17
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
7%
A Biblia egyetlen arkangyalról beszél név szerint, és az Mihály arkangyal. A keresztény hagyományok szerint Gábriel is egy arkangyal, de a Biblia róla nem mondja, hogy ő is arkangyal lenne. Arkangyal = Főangyal. Ebből következik, hogy Mihály a nagyobb.
2020. máj. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

15-ösnek


"De mi van akkor, hogy a te példádnál maradjak ha Mihály nem csak hadvezér hanem egyben a király is Gábriel pedig a "külügyminiszter"?"


Ez teljesen kizárt, erre pedig te mutattál rá a Jelenések könyve 12. fejezetével. Hiszen ott egyszerre szerepel benne a Király és a "hadvezér" is, mint két külön személy. Szinte rögtön az általad idézett vers előtt:


"Az fiúgyermeket szült, aki vasvesszővel fogja kormányozni az összes nemzetet. Elragadták a fiát, és Isten trónjához vitték."


Tehát kizárhatjuk azt az esetet, miszerint egy lenne a két személy. Sőt tovább olvasva a fejezetet, még inkább világosabb lesz, amit írtam."


Nem látom abból, amit írtál hogy az amit én mondtam miért lenne kizárt! Jel. 12,7 látomása arra az időre tekint vissza amikor megtörtént Sátán lázadása a mennyben. Az előtte levő versekben még a Jel 12,4 tér ki erre de az utána következő részek a földi eseményekről szólnak egészen a 7. versig.


"Még annyit szeretnék tőled kérdezni, hogy szerinted miért tört ki a mennyben a lázadás?"


Nem vagyok teológus, se filozófus, de gondolom a sátán emberek és Isten iránt érzett ellenszenve miatt.


Nem kell sem teológusnak sem filozófusnak lenned a választ a Szentírásban megtalálod enélkül is:


"Miként estél alá az égről fényes csillag, hajnal fia!? Levágattál a földre, a ki népeken tapostál! Holott te ezt mondád szívedben: Az égbe megyek fel, az Isten csillagai fölé helyezem ülőszékemet, és lakom a gyülekezet hegyén messze északon. Felibök hágok a magas felhőknek, és hasonló leszek a Magasságoshoz." Ésa. 14,14


Igen itt a Szentírás azt mondja, hogy ő akart Isten lenni. Ahogy bizonyos szempontból te is mondtad csak más szavakkal fejezted ki magad!


Mihály pedig azt jelenti: Ki olyan, mint Isten? - éppen azt a jelentést hordozza amiért a háború folyt a mennyben! A fejezetben Mihály és az ő angyalai vívnak csatát Sátánnal. Ezt a háborút csak Isten vezethette Sátán ellen senki más nem lehetett jogosult rá! Szerintem ezen érdemes elgondolkozni...Ja és nem vagyok Jehova Tanúja ha esetleg erre gondolnál. De a Bibliából tényleg lehet jutni.


19-esnek Bár most Tóbiás könyvéről nem szeretnék vitát nyitni egyszerűen azért mert nem ez a téma de a Károli vagy az MBT fordításba nem véletlenül nem került bele. Egyébként maga a Biblia más könyvei egyszer sem utalnak rá.


17-esnek


"Felesleges ilyen marhaságokon vitatkozni szerintem,hogy "melyik a nagyobb"? Egyrészt,miért fontos ez? Másrészt meg te 2 végletet akarsz (vagy Mihály a nagyobb,vagy Gábriel),mert azt addig nem fogadtad el,hogy egyenlőek. De ilyen egyértelműen nincs leírva a Bibliában,mindenki csak spekulálni tud a szerepkörük alapján,hogy melyik számít fontosabbnak. Erre nem lehet olyan fekete vagy fehér választ adni,mint amilyet te várnál. Én leírtam,hogy Mihály miért tűnik esélyesebbnek,nem volt jó. Más leírta,hogy egyenlőek,nem volt jó. Milyen választ vársz?"


Nem hiszem, hogy a kérdésem felesleges lett volna, mert gondolom ha a hozzászólásod előtt ezt így gondoltad volna akkor hozzá sem szóltál volna. Azt jól látod, hogy nem fogadtam el, hogy egyenlőek. Azt is jónak tartom amit mondtál hogy a "szerepkörük" alapján próbálod meg értelmezni. Szerintem ez amit itt mondtál nagyon jó. Én nem mondtam, hogy Mihályt nem tartom nagyobbnak ahogy te fogalmaztad esélyesebbnek csak azt szerettem volna ha még jobban körüljárjuk ezt a témát. Aminek azt hiszem inkább a türelmetlenséged szab határt.


20-as is a tiéd


Itt felhoztál egy okos érvet amellett, hogy Mihály miért nagyobb:

"A sereg élén valószínűleg nem egy közkatona áll,ha Gábriel lenne a nagyobb,akkor ő vezetné a sereget." - Ezzel bizony én is egyetértek.

Jó válasz. Szóval ilyen érvekre gondoltam.

2020. máj. 13. 15:29
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

"19-esnek Bár most Tóbiás könyvéről nem szeretnék vitát nyitni egyszerűen azért mert nem ez a téma de a Károli vagy az MBT fordításba nem véletlenül nem került bele."

Felesleges is lenne, de bizonyára tévedésből nem jól írtad. A Károli Bibliában benne van Tóbiás könyve, hidd el, volt szerencsém élőben is látni. A revidáltakat pedig nem nevezném Károli fordításának, mert azokhoz semmi köze a fordítónak. De biztosítalak, abban, amit valóban Károli fordított, benne van ez a könyv (is).


"Jó válasz."

Ez pedig elég nevetséges, itt csak az a jó válasz, amivel te egyetértesz :D


Úgy hiszem, ezek után felesleges itt bármire is reagálnom.

2020. máj. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
21-esnek Igen én is egyetértek azzal, hogy Mihály nagyobb. Gábrielről szószerint nem írja az Írás, hogy főangyal de egyrészt mégis olyan szerepet tölt be.
2020. máj. 13. 15:50
 25/34 anonim ***** válasza:
47%

Mihálynak a Tisztségénél fogva más feladat adatott. A Hirvivő angyalok az üzenetekkel vannak megbizva, A szeráfok Isten dicsőitésével.

Mihály pedig Isten szavának a megvalósitója, illetve, ha kell itéletvégrehajtója is.

2020. máj. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

23-asnak


"Felesleges is lenne, de bizonyára tévedésből nem jól írtad. A Károli Bibliában benne van Tóbiás könyve, hidd el, volt szerencsém élőben is látni. A revidáltakat pedig nem nevezném Károli fordításának, mert azokhoz semmi köze a fordítónak. De biztosítalak, abban, amit valóban Károli fordított, benne van ez a könyv (is)."

Azt hiszem ezt nem jól tudod!


"Jó válasz."


Ez pedig elég nevetséges, itt csak az a jó válasz, amivel te egyetértesz :D


Nem nevetséges, ha te kérdezel te is fel fogsz állítani valamilyen mércét ami alapján eldöntöd, hogy elfogadsz e valamit vagy sem. Tehát ezen ne sértődj meg légy szíves! Nem az volt a baj, hogy reagáltál - ha Rafael benne lenne a Szentírás más könyveiben is akkor semmi bajom nem lett volna vele! De nem így van. Ézsaiás könyvét vagy Jakab levelét amelyeket példának hoztál nem lehet Tóbiás könyvével egyenértékűvé tenni, még akkor sem ha ezt nem fogadod el.


"Úgy hiszem, ezek után felesleges itt bármire is reagálnom."


Én szívesen veszem továbbra is a hozzászólásodat ha ezt a Szentírásból teszed...Csak azért ne törd le magad mert nem adtam neked igazat. Ez még nem jelenti azt, hogy én le is írtalak téged!

De hozzá kell szoknunk az életben, hogy különbözőképpen gondolkodunk.

2020. máj. 13. 16:22
 27/34 KZitus ***** válasza:
21%

Szia

Ahogyan előttem írták. Picit bővebben.

A Szentírás több százszor utal Istenhez hű angyalokra. Pl. a Dániel 7:9, 10; és a Jelenések 5:11-ben is. Ám csak két ilyen szellemteremtménynek van megemlítve a neve. Az egyik Gábriel angyal, aki egy körülbelül 600 éves időszak alatt személyesen vitte el Isten üzeneteit három különböző személyhez.

Az egyik Dániel, Dániel 9:20–22;

Aztán Zakariásnak, Lukács 1:8–19;

és Máriának is, a Lukács 26–28;-ban.

A Biblia által név szerint megemlített másik angyal Mihály.

Mihály nyilvánvalóan egy kimagasló tisztséget betöltő angyal. Dániel könyve például úgy beszél róla, hogy gonosz démonokkal küzd Jehova népe érdekében: Dániel 10:13; 12:1.

Júdás ihletett levelében úgy jelenik meg, mint aki Mózes testéről vitatkozik Sátánnal: Júdás 9

A Jelenések könyve azt írja róla, hogy harcot vív Sátánnal és annak démonaival, majd leveti őket az égből: Jelenések 12:7–9.

A Biblia szerint egyetlen másik angyalnak sincs akkora hatalma Isten ellenségei fölött, mint Mihálynak. Nem csoda, hogy a Biblia találóan úgy utal rá, mint „az arkangyalra”, hiszen az „ark-” előtag jelentése: ’vezető’ vagy ’fő’.

2020. máj. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
28%

Szia!


Érdekes ez a kérdés. Mihály arkangyal. Az "arkangyal" pedig egy görög kifejezés, és ha az "ark" előtagot nézzük, akkor azt találjuk, hogy az arch- előtag jelentése első, fejedelem, fő, vezető.


Különböző igeversek egybevetéséből kitűnik, hogy "Mihály" azonos Jézus Krisztussal. Dániel könyve szerint Mihály az Isten népének fejedelme. (Dán. 10,21.) Ez a fejedelem azonban maga is Isten. (Józs. 5,13-15.) Júdás apostol pedig "arkangyalnak" mondja Mihályt. (Júd. 9.) Pál apostol viszont arról beszél, hogy Jézus visszajövetelekor az igazak feltámadása "arkangyal szózatára" történik. (I.Thess. 4,16.) Jézus pedig azt mondja el, hogy a halottak az Ő szavára, az "ember Fiának" szavára támadnak majd fel. (Ján. 5,28.)


Jézus Krisztus a történelem folyamán mindig akkor lépett fel "Mihály"-ként, amikor Isten és az Ő népe oldalán a gonoszság erőivel szemben küzdelembe indult. A perzsa uralkodóval szemben azért, hogy az Ő népét bocsássa el, és engedélyezze Jeruzsálem és a templom felépítését. (Dán. 10,13.) Mózes sírja felett Sátánnal szemben. (Júd. 9.) A végső időben, amikor Isten népét megszabadítja a bűn világából. (Dán. 12,1.)


Üdv. Péter

2020. máj. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

27-es 28-as válaszolóknak


Igen más Igehelyek a már említett Jelenések 12,7-9 versein túl is valóban arra utalnak, hogy Mihály Krisztussal azonosítható.

Júdás 1,9 bizonyos párhuzamot mutat Zak. 3,1-3 -al ha megnézzük például a társalgás jellegét!


"Pedig Mihály arkangyal, mikor az ördöggel vitatkozván Mózes teste felett vetélkedett, nem mert arra káromló ítéletet mondani, hanem azt mondá: Dorgáljon meg téged az Úr!" Júd. 1,9


"Azután megmutatá nékem Jósuát, a főpapot, a ki az Úr angyala előtt álla, és a Sátánt, a ki jobb keze felől álla, hogy vádolja őt.

És mondá az Úr a Sátánnak: Dorgáljon meg téged az Úr, te Sátán; dorgáljon meg az Úr, a ki magáévá fogadja Jeruzsálemet. Avagy nem tűzből kikapott üszög-é ez? Jósua pedig szennyes ruhába vala öltöztetve, és áll vala az angyal előtt." Zak. 3,1-3


Visszatérve pedig Júdás 1,9 -re ahol Mihály Sátánnal vetekszik Mózes teste felett, nyilván azon ment a vetekedés, hogy kié legyen Mózes teste miután meghalt. Sátán is és Mihály is magának igényelte de annak is kellett feltámasztania Mózes testét aki ebben a vetekedésben győzött. Tehát annak akié Mózes teste lett. Mert később Luk,9,30 szerint Jézus földi szolgálata során Mózessel beszélgetett.


Dán. 12,1 pedig Jézus Krisztus eljövetelével kapcsolható össze.


"És abban az időben felkél Mihály, a nagy fejedelem, a ki a te néped fiaiért áll, mert nyomorúságos idő lesz, a milyen nem volt attól fogva, hogy nép kezdett lenni, mindezideig. És abban az időben megszabadul a te néped; a ki csak beírva találtatik a könyvben." Dán. 12,1

2020. máj. 13. 21:47
 30/34 A kérdező kommentje:

Azt hiszem azt megbeszéltük, hogy miért Mihály a nagyobb és miért nem Gábriel! Minden eddigi válaszolónak köszönöm a hozzászólását! Egy utolsó kérdés azt hiszem még ide kívánkozik!


Egykor Lucifer (Sátán) volt a teremtmények között a leghatalmasabb lény. De lázadása következtében elbukott (Ezék. 28,12-19)ezért a mennyben betöltött magas pozíciója is megüresedett. Szerintetek ki lépett Lucifer helyébe? Ki tölti be a mennyben most az ő pozícióját?

Ti mit gondoltok erről?

2020. máj. 14. 09:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!