Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan érdemes a Bibliát olvasni?

Hogyan érdemes a Bibliát olvasni?

Figyelt kérdés
Párhuzamosan az Új-, és Ószövetséget vagy először egyiket utána másikat? Szeretném minél inkább megértni 😊
2020. máj. 26. 16:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Balról jobbra. A Koránt viszont fordítva.
2020. máj. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem kezd az Újszövetséget az elejéről, utána mehet az Ószövetség. Viszont a megértéssel lehetnek gondok, mert ehhez sokszor ismernünk kell a történelmi kontextust, az akkori szokásokat, ismerni kell a Szentírás már rég kihalt irodalmi műfajait, nyelveit, stb... Ugye sok hitigazságon akár hosszú évtizedekig is vitáztak nálunk ebben sokkal műveltebb és tanultabb egyházatyák, sajnos a teljes megértés nem fog egy csettintésre menni.
2020. máj. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem sehogy. Ugyanazokat az erkolcsi utmutatasokat megtanulod az iskolaban is aprankent, es ott legalabb nem kell kihamozni oket a tomentelen szakramentalis maz alol.
2020. máj. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%
Jarj templomba, ott lassacskan majd felolvassa a pap ... neked csak meg kell hallgatnod. Jo buli.
2020. máj. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
Úgy, hogy a gyerekek megerőszakolását, népek kiírtását, emberek halálra kövezését, megégetését és kibelezését ne vedd túl komolyan mert akkor esetleg arra jutnál, hogy mégsem olyan kegyelmes az isten.
2020. máj. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%
Mint az nők lapját. Szórakoztató meg minden, de a tizedét sem kell elhinni.
2020. máj. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem kezd az Ószövetséggel és utána folytasd az Újszövetséggel, elvégre ebben a sorrendben íródott.
2020. máj. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5%

Tarts magad mellett egy bölcs embert, aki képes értelmezni a benne lévő bölcsességet.


Nekem írhatsz ha vannak részletek, amiket feltétlen meg szeretnél érteni.

2020. máj. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7%

Ahhoz, hogy megértsük Isten mondani valóját, az elején kell kezdeni. ehhez fontos volna, imában kérni Istent, hogy segitsen a szavának igazságát helyesen értelmezni, megérteni.


Ha valami nem egészen érthető, érdemes kutatásokat végezni az adott témában. Jó néha megállni, és olyan kérdéseket feltenni magunknak, hogy személy szerint mit akar nekem ezzel mondani Isten. Az sem egy hátrány, ha beleképzeljük magunkat a szereplők helyébe, érezhetjük az illatokat izeket, stb. Vagy megkérdezhetjük, Mi mit tettünk volna egy adott személy helyében, és az jó lett volna-e. Ha valamit nem értünk elsőre, ne adjuk fel. Az is fontos, hogy mindig összhangban legyen a Biblia a szövegkörnyezettel, a teljes irással, mert mint egy Mozaik igy fog a kép összeállni. Ehhez sokat segitenek a versek után levő lábjegyzetek is.

A bibliát nem olvassuk mint egy jó regényt, mert sokkal mélyebb tartalma van és nem emberi gondolkodásra épül, de emberi szavakkal teszi érthetővé Isten elgondolásait, szándékát, terveit, és azoknak a kivitelezését.

2020. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
3%
Sehogy.
2020. máj. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!