Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik Isten?

Szerintetek létezik Isten?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez mindenkinek a saját dolga, az hogy ki miben/kiben hisz, de engem az érdekel, hogy esetleg van-e olyan élményetek amelyben szerintetek Istennek "szerepe" volt.

2020. jún. 5. 08:59
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
56%
Szia, szerintem létezik és ott van a minden napjainkban.
2020. jún. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%
Nem hiszek benne, számomra a Biblia egy bronzkori, rengetegszer átírt tündérmese ami bestseller lett.
2020. jún. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
38%
Nem létezik. A vallás egy logikai bukfenc.
2020. jún. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
32%
Kell, hogy letezzen hiszen a sajat kepere teremtette az embert es en is letezem.
2020. jún. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%

a sajat kepere teremtette az embert

Es akkor most isten fehér vagy fekete? Esetleg kínai?

2020. jún. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
68%
Az ember az ember ... egy faj ... tok mindegy milyen szinu a bore.
2020. jún. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
28%

5# isten a vágtelen mindenség. Mi is azok vagyunk. Az elménk az ő képe. Mi is egy tudat-tudatalatti egyveleg leszünk.


Csak ebben a primitív síkon és itt is csak a földhöz hasonló bolygókon van akkora sötétség, hogy egyesek nem ismerik isten rendszerét. Nem képesek átlátni a mintázatokon, azokat felismerni.

2020. jún. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
54%
Nem hiszek benne nekem csak egy nagyra fújt mese elégé olyan sokszor mint egy fantázia könyvet olvasnál de azt is tudom hogy sok embernek ez kell Isten hogy átvészeljék a minden napokat hogy meg maradjon a remény de ha jobban bele ásod magad a témában szerintem rájössz hogy nincs
2020. jún. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Mansour ***** válasza:
66%
Van egy olyan megközelítés, hogy Isten nem létezik, mivel ő maga a Lét. Ez a felfogás a kereszténységtől sem teljesen idegen. Paul Tillich német teológus mondta, hogy tulajdonképpen istenkáromlás azt mondani, hogy Isten létezik, hiszen ezzel a kijelentéssel a teremtett létezők sorába alacsonyítjuk le.
2020. jún. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 KZitus ***** válasza:
38%

Szia

Arra a kérdésre, hogy van-e Isten, sokak szerint nincs válasz, mások pedig nem kíváncsiak a válaszra. Ezt tükrözi a kérdésed és a válaszok is. És ha létezik, akkor vajon ez adhat egy magasztosabb célt az életünknek? Talán ismersz olyan tényeket, melyeket nehéz megmagyarázni egy Teremtő létezése nélkül. Például azt, hogy a természetben olyan precíz beállítások figyelhetők meg, amelyek lehetővé teszik az életet a bolygónkon, vagy hogy élet nem jöhet létre élettelen anyagból. Ezek a tények nagy jelentőséggel bírnak. Ha figyelembe veszed őket, elvezethetnek egy kincshez. Ha meggyőző bizonyítékokat találsz Isten létezésére, és megbízható forrásból megismered őt, akkor tényleg valami értékesre lelsz.

Vegyük pl. az élet értelmét.

Ha az életnek tényleg van egy magasztosabb célja, akkor nyilván szeretnénk tudni, hogy mi az, és hogyan érhetjük el. De ha Isten létezik, csak nem tudunk róla, akkor a legfontosabb ténnyel nem vagyunk tisztában.

A Biblia azt írja, hogy Isten az élet forrása a Jelenések 4:11 szerint. Hogyan adhat ez értelmet az életünknek? Az ember az összes teremtmény közül kiemelkedik. A Biblia szerint Isten úgy alkotott meg minket, hogy vissza tudjuk tükrözni a tulajdonságait: 1Mózes 1:27. Azt is megtudjuk belőle, hogy Isten barátai lehetünk ("„Ábrahám hitt Jehovában, és ezért igazságosnak tartották őt”, és Jehova barátjának hívták." Jakab 2:23). Semmi sem adhat több értelmet az életünknek, mint az, hogy ilyen kapcsolatunk van a Teremtővel.

Mit jelent Isten barátjának lenni? Istenhez bátran szólhatnak a barátai, és ő azt ígéri, hogy meg is hallgatja őket, és cselekszik az érdekükben ("Segítségül hív, és én válaszolok neki, vele leszek a nyomorúságban, megszabadítom és megdicsőítem őt. Zsoltárok 91:15). Megtudhatjuk, hogyan gondolkodik, és így megbízható választ kaphatunk az életünket érintő legfontosabb kérdésekre.

Még lehetne beszélni a belső békéről, a reménységünkről, a problémák megoldásáról, és döntéseinkről (ha ezeket Isten szemszögéből nézzük)....ez mind bizonyítékok Isten létezése mellett.

2020. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!