Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény szülők! Ti csalódná...

Keresztény szülők! Ti csalódnátok a gyereketekben/el tudnátok fogadni ha házasság előtt elvesztené a szüzességét?

Figyelt kérdés
Mire gondolnátok, milyen érzéseitek lennének, hogy tudnátok feldolgozni? Különbözne-e a reakciótok attól függően milyen nemű a gyereketek (fiatok vagy lányotokról van szó)?

2020. jún. 6. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Attól függ hogy mennyire keresztény.
2020. jún. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%
Az csalódik akinek kevés az önismerete, és csak magadban csalódhatsz, másban csalódás illúzió. Ha keresztény lennél, ezt tudnád. Olvasd a bibliát.
2020. jún. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok keresztény.
2020. jún. 6. 18:53
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem is inkább csalódás, hanem egy fajta bánat, hogy a szülői oktatás ellenére, nem fogadta el, ezt a nézőpontot. Már a következmények miatt is.
2020. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%
Akinek ilyen agymosott szülei vannak, annak a fia/lánya nem vallja be, hogy kefélt már másokkal, szóval nem fognak erről tudni.
2020. jún. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
10%

Egy kereszténynek sok önismerete van, így nem képes másba csalódni.

Olvasd a bivliát és tanulj.

2020. jún. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Én még nem vagyok szülő, de úgy gondolom, ebbe a gyerek 18 éves kora után már nem szólhatok bele. Addig igyekeznék a hitem szerint nevelni. A saját hitét azonban mindenkinek magának kell megtalálnia, erőltetni nem lehet.
2020. jún. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Bár nincs gyerekem, de ha lenne akkor lennék boldog, ha ő is az lenne. Legfeljebb féltenem, de jobb ha tud vigyázni magára.
2020. jún. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Kereszténynek vallom magam, engem még úgy gondolom, ebben a szellemben neveltek. Én is szülő vagyok mostmár és az én gyerekeim esetében egyáltalán nem szólok közbe. Nem teszek különbséget fiú és lány között, mint a régiek, akik hagyták, hogy a fiúk szerezzenek csak tapasztalatokat, de a lány az maradjon erényes. Nem gondolom, hogy egy pontos életkort meg lehetne határozni, hogy mikortól szabad egy gyereknek dönteni, mert minden gyerek más és más érettségi szinten van. Azonfelül legyünk nyíltak: férfi és nő, fiú és lány kapcsolatának többféle árnyalata van, a szüzesség elvesztése nélkül is szerethetik egymást testileg a párok, azt vajon akkor hogy kellene megítélni és megtiltani? A fiatalok ma korán érnek, sokkal több inger éri őket, nagyobb a látókörük, szerintem ez nem olyan dolog, mint a kábítószer, amit valóban tiltok vagy a cigaretta, italozás. A kölcsönös, szerelmes kapcsolat gazdagít és tapasztalatot jelent. Keresztényekről beszélünk, tehát a házasságuk egy életre szól, legalábbis esküt tesznek rá. Szerintem tragikus, ha a két fiatal, aki összeköti az életét, először csak az esküvő után ismeri meg egymást testileg és ahogy múlik az idő, rájönnek, hogy egyáltalán nem illenek össze, nem tudják boldoggá tenni egymást, aminek számos oka lehet. Ha viszont egy fiatalt jól terelgetnek, a pubertás idején leköti magát sporttal, szabadidős tevékenységgel, sok időt tölt a családjával és alapos önismeretre tesz szert, akkor magától fogja tudni amikor eljön az idő, hogy ki alkalmas neki, hogy az első legyen. A lényeg, hogy a testi kapcsolattól nem tiltanám el és időben felvilágosítanám a védekezésről.
2020. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
20%
Keresztény szülőként,nem bírnám elviselni azt sem ha a gyerekem,egy impotens,aszexuális,örömet nyújtani képtelen ember mellett lenne kénytelen élni,azért mert én tiltottam neki hogy az alapvető dolgokat megismerje.
2020. jún. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!