Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény szülők! Ti csalódná...

Keresztény szülők! Ti csalódnátok a gyereketekben/el tudnátok fogadni ha házasság előtt elvesztené a szüzességét?

Figyelt kérdés
Mire gondolnátok, milyen érzéseitek lennének, hogy tudnátok feldolgozni? Különbözne-e a reakciótok attól függően milyen nemű a gyereketek (fiatok vagy lányotokról van szó)?

2020. jún. 6. 18:43
1 2
 11/16 HaEv ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Keresztény vagyok, de nem vagyok szülő.

Bármennyire igyekszünk jó hatással lenni a nálunk fiatalabb generációra, akkor is meg kell hagynunk nekik, hogy ők fedezzék fel a világot maguknak. Ehhez bátorság kell. Ott, ahol "csalódok benned" feliratú zsarolással ezt a bátorságot akadályozzák, ott nincs szeretet. Ott félelem van...

A szex, azaz a szüzesség elvesztésének eszköze manapság igencsak rózsaszín köddel van körülvéve. Ehhez jön hozzá, hogy tizenéves korban a természetes felnőtté válás folyamatának része a hormonháztartás felbolydulása, aminek egyik eredménye a szexuális kielégülés utáni erős érdeklődés és vágy.

Nagyon sok szenvedés az ára annak, ha valaki tartani akarja magát ahhoz manapság, hogy szüzen (és nem érintetlenül) akar a házasságba belépni. Ugyanis ha összeakadunk azzal, akivel igazán szeretjük egymást és összeillünk, de mégsem indulunk el a házasság felé az eljegyzéssel és az esküvő napjának kitűzésével, mert "mi van, ha mégsem ő az igazi" meg "jaj, mi van, ha megbánom, hogy mással nem is tudom, milyen"... - hát az rosszabb mindennél... Az nem is szeretet/szerelem. Az csak egy násztánc. Mint a filmekben - tudod, összejönnek, csókolóznak, többnyire egymásnak esnek és vége a filmnek. Aztán ha van újabb része, ott már nincsenek együtt. Az nem izgalmas... A hűség és kitartás szerintük nem izgalmas.

És ehhez a zavarodottsághoz jönnek még a reklámplakátok, egyéb médiabeli reklámok, ahol "gusztusos" emberek kívánságot ébresztenek, hogy azt a terméket vedd, amit ők ajánlanak. Mert erre az erős vágyra építenek, és kihasználnak, manipulálnak, hogy ők megtömjék a zsebüket - gátlástalanul. A hűség és kitartás szerintük csak akkor jó, ha az ő termékükhöz vagy hűséges és kitartó, mert csak attól tudják megtömi a zsebüket.

Amelyik szülő egy ilyen világban a gyermeke szüzességének házasságon kívüli elvesztése miatt "csalódik", az ostoba, de legalábbis nem józan.

Ha szüzen akarsz a házasságba menni, tudd, hogy nagy kihívást választottál! Nehéz dolgod lesz. De ne azért tedd, mert a szüleid ezt vagy azt gondolják róla. Neked kell meghoznod a döntést, aztán azzal élni - minden következményével együtt. Hidd el, a szüleid véleménye a legkisebb gond. A döntésképtelenség sokkal rosszabb. Mérlegelj a következmények fényében és te döntsd el, melyiket választod! Nem mondom, hogy a szüleid számára nem lesznek következmények, de a család és felnőtt lét már csak erről szól.

Gondold át és döntsd el!

2020. jún. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Őszintén szólva megleptetek. Igazából én nem vagyok gyakorló keresztény (bár abban a szellemiségben neveltek engem is). A férjem szüleinél történt az eset, hogy amíg össze nem házasodtunk, a fiuktól konkrétan megvonták a szeretetüket, szomorúak, csalódottak voltak, mert kiderült, együtt alszunk, és együtt is éltünk egy pár hónapot. Emiatt én is egyfajta szégyenérzetet éltem át. Az érveik egyébként logikusnak tűntek keresztény szemszögből. Azt gondolják, Istennek tetszően kell élni, és ez nem az, és hogy magunknak teszünk ezzel kárt, és ezt "siratták". Még mai napig nem tudom mit gondoljak erről az egészről. Mindenesetre meglep, hogy akik keresztények és válaszoltak egyfajta "liberális" álláspontot képviseltek azzal, hogy megegedhetőnek, megbocsáthatónak, és megérthetőnek tartják a házasság előtti szexuális életet. Én elhittem hogy a Biblia azt mondja, szex csak házasság után szabad, és ezért érthető, hogy mivel nekik ez az életük alapja, számukra ez egy rendkívül fontos dolog. Azt hittem, más keresztény szülőknek is.
2020. jún. 13. 22:49
 13/16 HaEv ***** válasza:

Kiegészítek.

Ha azt kérdezted volna, hogy milyen bátorításunk vannak arra vonatkozóan, hogy házasságkötés előtt miért ne éljetek szexuális életet, más következtetést vontál volna le. Én sem tanácsoltam volna, hogy megtegyétek. Most nem fejtem ki, miért, de valószínű, egyetértenénk.

A kérdésed a megtörtént dolog kezeléséről és feldolgozásáról szólt.

Attól, hogy valamit nehéz megtenni még nem lehetetlen.

De ha megtörtént, nem gondolom, hogy jogos a szeretetmegvonás.

2020. jún. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én magamtól megköveteltem ezt, de a gyerekeimtől már nem fogom. Szeretni nagyon sokféleképpen lehet a másikat, a szüzesség elvesztése csak egy a sok közül. A bibliában és úgy általában a keresztény tanításban a tisztaságról és az önmegtartóztatásról van szó. Ebbe valószínűleg a csók sem férne bele, mint ahogy régen ez így is volt a gyakorlatban, sőt bizonyos kultúrákban még mindig így is van. Kicsit furcsának tartanám, hogy a gyerekeimet egy bizonyos dologtól tiltom, miközben számtalan más dologtól pedig nem, ami pedig ugyanaz a "kategória". Akkor nem a szüzesség elvesztése lenne tilos házasság előtt, hanem minden egyéb. Ez pedig valljuk be nem könnyű elvárni a mai világban, amikor a fiatalok nem 16-18 évesen házasodnak, hanem 30 évesen. Hogy valaki addig önmegtartóztató legyen, azt nem lehet elvárni senkitől, mert az már nem is egészséges.
2020. jún. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A férjed szulei, ahogy meséled, sokkal nagyobb kárt tettek a kapcsolatotokban azzal, hogy buntudatot keltettek bennetek a testi kapcsolat miatt, mint maga a testi kapcsolat. Sot, a veluk való kapcsolatotokban is, hiszen ha megvonták a szeretetet és ezzel buntették a férjedet, annak nyilván nyoma marad, aláássa a bizalmat stb.


Ami a Bibliával kapcsolatos kérdésedet illeti: igazából nem irja sehol szo szerint azt, hogy a hazassag elotti szex tilos. A "paráznaságot" tiltja, ami sokak szerint a házassagtorést és a prostitúciót jelenti. Nyilvanvalo, hogy a nok vedelmeben azt olvastak ki belole evszazadokon keresztul, hogy nem szabad házasság elott, mert nem volt megbízhato fogamzasgátlás, es a no elete ellehetetlenedett, ha "megesett". Ma mar van fogamzasgátlás, es ha megis megtortenne, nem kerul a tarsadalom peremére egy egyedulallo anya sem. Sokkal kesobb hazasodnak az emberek, mint ahogy a nemi érés bekovetkezik, tehat nagyon sokaig meg kellene magukat tartóztatni.


Attól is fugg egyébként, milyen felekezetuek a férjedék, pl. a katolikus egyház egyértelmuen tiltja.

En személy szerint nem varom el a gyerekemtol, és úgy gondolom, egy bizonyos életkor után ez a magánugye.

2020. jún. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Baromság, hagyjátok élni a gyerekeiteket úgy, ahogy ők akarják, nem kell erőltetni ezt a vallásos maszlagot, idióta agymosás az egész. Nem attól fog pokolra jutni valaki, hogy házasság előtt szerelmes lesz és szeretkezik. Amúgy meg nincs pokol sem, se semmi, se Isten, csak ez az egy élet van.
2020. aug. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!