Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia egy része szerint...

A Biblia egy része szerint nem volt szabad az embereknek állatokat ennie, majd másik része szerint már igen?

Figyelt kérdés

Egy régebbi kérdésnél egy hozzászólásban olvastam valami ilyesmit.


Hogy van ez, tényleg így van?

Melyik részben van az, hogy nem ehet az ember állatokat és melyik részben van az, hogy ehet?


És mi történt, tehát mi az oka a különbségnek, a változtatásnak?



2020. jún. 17. 15:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

Ha megtalálod a részeket küld el nekem őket privátban és majd feloldom az ellentmondásnak hitt részt.

A biblia azt tanácsolja törekedjünk a harmóniára. Majd ha lesz lehetőségünk nem ölni állatokat, az egyén is tud élni vele. Vannak akik így is megoldják, jobban-kevésbé.

2020. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs benne sehol olyan, hogy nem szabad állatot enni.
2020. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
A teremtés történeténél van, hogy Isten az embernek a maghozó füvet és a gyümölcsöket adta enni, majd a zöldségeket is a bűneset után, aztán ugye ment az idő az emberek is változtak és távolodtak Istentől és egy idő után meg lett szabva ez is, mert ennek is van egy rendje ha már esznek.
2020. jún. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

Szia,

Igen, a Teremtéstörténetben ezt olvassuk:

"azt mondta Isten: Nektek adok minden maghozó növényt az egész föld színén, és minden fát, amelynek maghozó gyümölcse van: legyen mindez a ti eledeletek!" (I. Móz. 1:29)

Majd később az Özönvíz után ezt olvassuk:

"Minden, ami csak él és mozog, legyen a ti eledeletek! Nektek adom mindezt éppúgy, mint a zöld növényt. (I. Móz. 9:3)


Üdv. Péter

2020. jún. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

(1Mózes 9:3) 3 Minden állat, amely él és mozog, legyen nektek eledelül. Ugyanúgy, ahogy a zöld növényt nektek adtam, ezeket is mind nektek adom.


Noé, miután kijött a bárkából, onnantól engedélyezte Isten az állatok megevését, de csak kóser módban, a vért nem engedélyezte, semmilyen formában.

2020. jún. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


És miért lett ez a változtatás, ezt valaki el tudja magyarázni?

2020. jún. 17. 18:19
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
Voltak tabu állatok. Most már Jézus meg lett ölve, ezeket is két pofára ehetjük.
2020. jún. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

Állatokat már az özönvíz előtt is öltek, hogy az embernek legyen ruhája, és hogy áldozatokat mutassanak be

Tehát nem volt helytelen, hogy az emberek állatokat öljenek azzal a céllal, hogy élelemhez jussanak, de nem kaptak felhatalmazást rá, hogy szükségtelenül pusztítsák az állatokat pusztán a vadászat izgalmáért vagy a saját merészségük mutogatása végett, ahogy kétségkívül az Isten ellen lázadó Nimród tette

2020. jún. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Most akkor melyik válasz a helyes?


A hozzászólások közül kettő volt, aminek hasonló tartalma volt, ebből én azt a következtetést vontam le akkor, amikor olvastam, vagy lehet hogy azok a helyes válaszok.

Most pedig látom, hogy az jó le van pontozva.

De ez a kérdés most nem olyan, hogy ne lehetne egyértelmű választ adni, aki olvasta a Bibliát, biztos tud erre a kérdésre válaszolni.


Vélhetően ez minden fordításban ugyanúgy szerepel.

2020. jún. 17. 21:07
 10/17 A kérdező kommentje:
Bocs, kicsit átírta a program a szöveget, de remélem, hogy azért megértettétek.
2020. jún. 17. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!