Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Normális, hogy fiatal létemre...

Normális, hogy fiatal létemre nem vagyok materialista?

Figyelt kérdés
Hozzám a vallás és az okkultizmus sokkal közelebb áll.

2020. jún. 26. 10:55
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Azt hogy undorító és nagyon ellenszenvet vált ki belőlem. Minden anyag mögött, van megfoghatatlan. A materialisták és az ateisták, mind ellentétesek az én nézeteimmel. Én egy ideális társadalmat képzelek el. Amíg a materialista kibúvókat és aggályokat keres, addig az idealista lehetőségeket a megvalósításra. Utálom, egyszerűen. Nem szeretem az olyan embereket, akik csak a lábukig látnak el.
2020. jún. 26. 17:15
 22/31 A kérdező kommentje:
Egy ideális társadalomban találtam megnyugvást.
2020. jún. 26. 17:16
 23/31 anonim ***** válasza:
Pedig te is ilyen vagy, csak a lábadig látsz el. Az élet nagyon sz*r. De szerencse, mert kb 25 éves korodra kinövöd ezt az idealizmust (én is emlékszem milyen volt) Az élet, mint túl sz*r termőtalaj, nem ad helyet az ilyen idealizmusoknak és utópiáknak, ahol gyerekek uralkodnak.
2020. jún. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"Minden anyag mögött, van megfoghatatlan."

Ezt nem egészen értem.

Ha arra gondolsz, hogy az anyagnak van sok olyan tulajdonsága, amit még nem értünk, akkor gondolj arra is, hogy egyre jobban értjük. És az a fontos, amit már értünk belőle. Az, hogy mit nem értünk, az nem visz előre, attól nem lesz jobb az életünk.


"Amíg a materialista kibúvókat és aggályokat keres"

Na, azért ez nem egészen így van. Az igaz, hogy ő az igazságot keresi, és nem elégszik meg mással. Ha az igazság keserű, vagy bonyolult, vagy szomorú - akkor így járt. De akkor is az igazságot keresi.

Van egy olyan érzésem, hogy nem igazán ismered a materialistákat.


"addig az idealista lehetőségeket a megvalósításra."

Na, ezt azért nem mondanám.

Vegyük csak a közelebbi múltat:

a társadalom és a vallások kb. 10000 éve léteznek komolyabb formában.

Mit ért el az idealizmus ez alatt az idő alatt?

Jó, lefektettek néhány fontos alapelvet, szerveztek egy középkori szintű társadalmat és tudást.

De pl. mennyivel hatékonyabb ma az ima, mint 10000 éve?

Mennyivel jobb hatású ma imádkozni, mint 10000 éve?

Semennyivel.

Hát, ez nem nagy siker.

Míg a tudomány az utóbbi 200 évben a világot fordította ki a sarkaiból, és már az űrben vagyunk. Arról nem is beszélve, hogy a világunk határait nézegetjük 48 milliárd fényév távolságban. Az életed meg teljesen megváltozott a középkor óta.

Azért ez elég nagy különbség!


"Nem szeretem az olyan embereket, akik csak a lábukig látnak el."

Khm... ezt inkább hagyjuk. Térjünk vissza rá később.


"Egy ideális társadalomban találtam megnyugvást."

STOP!

EZT tisztázd elsőnek magadban: te megnyugvást keresel, vagy az igazságot?

NAGYON nem mindegy!


Arról nem is beszélve, hogy ideális társadalom egyelőre nem létezik. Az ősközösség sem volt az, Platón sem tudott ilyet kitalálni, és Jézusnak sem sikerült.

A kommunistákról már nem is beszélve.

Egyáltalán nem biztos, hogy létezik ideális társadalom.

Jobb lenne elsőre egy olyan célt kitűzni, aminek legalább a lehetősége látszik.

2020. jún. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

"Pedig te is ilyen vagy, csak a lábadig látsz el. Az élet nagyon sz*r. De szerencse, mert kb 25 éves korodra kinövöd ezt az idealizmust (én is emlékszem milyen volt) Az élet, mint túl sz*r termőtalaj, nem ad helyet az ilyen idealizmusoknak és utópiáknak, ahol gyerekek uralkodnak."


A tiéd lehet, de az élet nem az. Vannak akik azzá teszik.


Platon megfogalmazta a Kritiász című művében az igazságos társadalmat. Később az Államban, megfogalmazta az állam működésének helyes folyamatát és a társadalom, valamint a közösségek működését. Később Szokratész adott löketet a jelenlegi idealistáknak, valamint a 18., 19. és 20. századi filozófusok pl. Nietzsche és Marx bizonyos elméleteinek.


Az idealizmus építette fel, a jelenlegi világunkat. Az idealizmus hitt valamiben és nem törőbött a materialistákkal, akik azt emlegették, hogy úgysem lesz meg. És láss csodát meg is valósult.


Utálni való filozófia a materializmus. Utálom az ilyen embereket. Az helyett, hogy megoldásokat keresnek, elmennek inkább depizni...


A tudás iránti vágy vezette az embereket, mindig előre. Az elméleted már itt megbukott. Mi az?? "És az a fontos, amit már értünk belőle. Az, hogy mit nem értünk, az nem visz előre, attól nem lesz jobb az életünk." Mi ez?? Az emberiséget, mindig az hajtotta előre, hogy kitalált valamit (legyen az egy társadalmi [most már norma], egy eszköz vagy akármi), természetesen voltak akkor is a nagy észelvűek, hogy nem lehet megvalósítani, ahogy jött az idő, úgy meg is valósult.

2020. jún. 26. 19:45
 26/31 A kérdező kommentje:
Az igazságot és a materializmust pedig nem kéne egy helyen említeni! Egy hithű materialista szerint, már az egyenlőség és a szabadság elve is utópia...
2020. jún. 26. 19:46
 27/31 A kérdező kommentje:
"ahol gyerekek uralkodnak."?? Mi a f@sz?? Szóval szerinted az az idealizmus, ahol gyerekek uralkodnak?? Hát egy 5 évesnek lehet, hogy az az ideális társadalom, de az idealizmus első ideológusa, Platón. Olvass tőle!
2020. jún. 26. 19:49
 28/31 A kérdező kommentje:
Bocsánat hogy ennyi részben válaszolok. De, "Jó, lefektettek néhány fontos alapelvet, szerveztek egy középkori szintű társadalmat és tudást." A jelenlegi társadalmat fektettük le!!!! Azt fektettük le, hogy legyen min pofáznod a Gyakorin és ne a földet túrd, hogy van társadalom és nem magányos egyedekként élnek az emberek és azt, hogy van egy csomó jól szervezett dolog, ami nélkül TI meg sem maradnátok.
2020. jún. 26. 19:53
 29/31 anonim ***** válasza:

Itt többen is válaszoltak neked, csak nem vetted észre. Nézd meg a pipákat a válaszolóknál.

De úgy látom, hogy nagyon nagy problémák vannak veled. Iszonyú előítéletes vagy, és képtelen vagy normálisan gondolkodni. Ez nem több nap lenne, hanem hónapok, mire itt valami haladást el lehetne érni veled.

Búcsúzóul: azért megnézhetnéd, hogyan működik a placebo, és mire jó.

2020. jún. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Persze, persze. Mindenki hülye aki, nem olyan mint te.
2020. jún. 26. 21:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!