Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! A tudomány valóban...

Hívők! A tudomány valóban eltemette Istent? Mennyi az esélye, hogy Isten tényleg a téridőn kívül létezik? Figyelem, ez csak egy kíváncsi hívő kérdezi, és nem provokáció, vagy troll!

Figyelt kérdés

Mit gondoltok arról, hogy a tudomány valóban eltemette Istent? Mindent amit látunk a törvények által jöttek létre, mint pl. a gravitáció.


Az univerzum képes megteremteni és meg is teremti önmagát a semmiből. A spontán teremtés az oka, hogy a semmi helyett van valami, amiért a világegyetem létezik, amiért mi létezünk. Mi van ha ez az elmélet pont Istenre igaz?


Mert ha igaz lenne amit Hawking mondott, akkor az élet értelmetlen. Még akkor is ha szaporodunk. Sok idő után minden meghal a világban. Akkor mi volt az értelme a dolgoknak? Hiszen jó sokan azt mondják, Kurzesgast is, hogy sok billió év múlva az univerzum halálra fagy, és örökre elpusztul ahogy vele az élet is. Mintha az univerzum semmivé válna.



#vallás #tudomány #Stephen Hawking #mi az élet értelme?
2020. júl. 11. 00:25
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Érdekes. De azt nem értem, hogy akkor miért tanítják az evolúciót és társaikat, ha csak Édenkert teremtés volt? Tehát az ember nem fejlődött ki, hanem azonnal meglett.
2020. júl. 18. 18:26
 22/28 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Olvastad te a teremtés történetét? Nagyon úgy tűnik hogy nem!

Igen az állatok előbb lettek megteremtve mint az ember. Az ember az utolsó teremtési napon lett megteremtve. A 6. napon!

Ádám és Éva létezett megtörtént a bűnbeesés és azután a kiűzetés. És igen megjelent a halál az ember életében!

2020. júl. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Még nem olvastam. De érdekesnek hangzík. Írhatok privit neked, hogy ne írkáljam tele ezt a kérdést?
2020. júl. 18. 18:41
 24/28 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Előbb olvasd el a teremtés történetét és csak aztán írj privit!

2020. júl. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Mansour ***** válasza:

Figyelj, szerintem is olvasd el legelőször a teremtéstörténetet, aztán Vidiripit kérdezd, az ő verziója áll hozzád közelebb!

Csak még annyit, hogy az evolúciót azért tanítják, mert az tudományos igazság, a teremtéstörténetet azért, mert az meg hitigazság. Mielőtt azt mondanád, hogy a kettő nem lehet egyszerre igaz, elmondom, hogy de igen, mivel mindkettő más-más területen igaz. A tudomány csak az anyagi világgal foglalkozik, a Biblia pedig az ember szempontjából írja le a világ Isten általi elrendezését. Tehát nem az anyagi világ létrejöttét, hanem annak az ember számára való úgymond "berendezését".

2020. júl. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 KZitus ***** válasza:

#6

Én megértem az okfejtésedet

De próbáld te is elfogadni azt, hogy vagy a Bibliában leírtak az igaz, vagy az evolúciós elmélet. A kettő SOHA ne egyezhet

Ha igaz az evolúció, akkor az hatalmas mértékben gyalázza Istent, és mindazt amiről azt írja: teremtett, egyrészt; másrészt a Bibliáról(benne a teremtésről) azt íratta le Isten, hogy az Tőle "ihletett". Ha ez így van, akkor minden egyes tanítás, megállapítás, történet, törvény, alapelv, az Istentől származik, amire Ő maga a garancia: képes fenntartani napjainkban is az Írását, hiszen ez sokkal egyszerűbb dolog, mint pl. létrehozni az embert. Tehát a teremtésre maga a Teremtő a garancia

Az evolúció a tökéletlen emberi elméletek gyártmánya, amire semmi de semmi garancia nincsen - az mind, csupán elmélet, amire lehet építeni majmokból vált embereket, és az összes többi evolúcióhoz köthető dolgokat.

A kérdés csak az, melyik ember mit hisz el. Minél mélyebben kutat az ember a tudomány különféle területein, annál inkább meggyőződik arról, hogy élettelenből még soha nem jött létre élet. Erre csak Isten képes.

Íme néhány rövid vélemény:

[link]

[link]

[link]

2020. júl. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A tudomány mindent képes vizsgálni, nincsenek tabutémák. Az isten kérdéssel az a baj, hogy nincs definiálva, hogy mi is az isten. Egy képlékeny valami, ahány vallás, felekezet, ahány történelmi kor, annyiféle isten definíció létezik.

Mit mondott a tudomány a neutrínókról 200 éve? Semmit, mert eszükbe sem jutott feltenni a kérdést. Mit tud a tudomány most? A 20. század folyamán kiszámolták, hogy bizonyos kozmológiai modellek szerint léteznie kell egy részecskének, aminek nincs töltése, ennyi ennyi és ennyi a tömege, a sebessége, áthatol mindenen, gyakorlatilag nem lehet észlelni emiatt, de bizonyos statisztikai valószínűséggel kölcsönhatásba lép az atommagokkal, és ahol ez megtörténik, ott fotonok keletkeznek. Ez elegendő volt ahhoz, hogy készítsenek olyan berendezést, amivel detektálni lehet ezt a részecskét. Ha istennek lenne valami használható definíciója, azt is lehetne vizsgálni. De leginkább hasraütés-szerű dolgok vannak, ilyenek, hogy létezik, hogy láthatatlan, hogy megtapasztalhatatlan, hogy téren és időn kívül van, stb. Nos, ez a sok fosztóképző kb annyit jelent, hogy kitaláltunk valamit, aminek az a definíciója, hogy nincs.

A középkorban a felhők fölött volt. Most, hogy tisztában vagyunk, hogy mi van a felhők fölött, most átköltözött az univerzumon kívülre. Ha majd azt is tudjuk, hogy mi van azon kívül, akkor majd egy még nagyobb hagymahéj mögé fog bújni.

El tudnál képzelni egy olyan kísérleti elrendezést, ahol egyértelműen bebizonyosodna, hogy van isten, vagy nincs?

Ha belelapozunk a Bibliába, nem az köszön szembe, hogy isten elbújik azok elől, akik bizonyítékot keresnek rá? Hinni kell és kész. Ha valami agyafúrt teológus (ja, olyan nincs) vagy tudós kifundálna egy kísérletet, ami bebizonyítaná, hogy nincs isten, az elég lenne a hívőknek? Mondhatnák -joggal-, hogy isten úgy alakította a kísérletet, hogy az jöjjön ki, hogy ő nincs. Azért, hogy muszáj legyen benne hinni. Ennyit a tudomány és isten viszonyáról.

2020. aug. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

A világ bonyolult, kaotikus. Az időjárás, a természet, a betegségek dinamikája, mind-mind bonyolult matematika segítségével írhatók le. Az időjárás előrejelzés sokkal jobb, mint pl 40 éve. Szuperszámítógépek dolgoznak fel rengeteg adatot, és használható eredményt produkálnak.

Az őskori, ókori emberek idejében nem voltak szuperszámítógépek. Azért, hogy a kiszámíthatatlan, kaotikus világban valamennyire otthonosan mozogjanak, azért, hogy feldolgozzák ezt lelkileg, benépesítették a világot mindenféle természetfeletti erőkkel. Ezek szeszélyesek voltak, kiszámíthatatlanok. De még mindig jobb egy olyan világban élni, ahol az én bűnöm miatt veri el a jég a búzát, mintsem egy olyanban, ahol tőlem függetlenül történnek a dolgok.


Aztán jött Kopernikusz, Kepler, Galilei, akik a bolygócsillagok mozgását kezdték el figyelni és elméleteket gyártani arra, hogy miért olyan pályát írnak le, amilyet. (A világűrben nincs súrlódás, így a testek mozgása aránylag egyszerű képletekkel leírható) És Keplernek sikerült bebizonyítania (saját intuíciója ellenére!) azt, hogy a bolygók ellipszis pályán keringenek. Newton pedig erre építette a gravitációs elméletét: Ugyanaz az erő hat a lepottyanó almára, mint ami a Marsra a Nap körül.

És hirtelen egy új világ kezdett kibontakozni: A világ nem holmi szellemek/istenek játékszere, hanem egy óramű, aminek a működését meg lehet érteni, ki lehet számolni, csak még nem ismerjük minden részeltében.

A másik nagy ütést Darwin mérte: A világ teremtményei az evolúció hatására alkalmazkodnak környezetükhöz. A geológia számára is tarthatatlanná vált a pár ezer éves Föld teóriája. Így egyre inkább visszaszorult a vallás. Az etológia, a pszichológia, genetika, a mesterséges intelligencia kutatás már a szabad akaratot is kiveszi isten kezéből.

2020. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!