Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik felekezethez tartozol?

Melyik felekezethez tartozol?

Figyelt kérdés

2020. júl. 13. 09:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
58%
9# nincs megosztottság, nekem testvérem a katolikus is és a pünkösdista is. Ti vagytok azok, akik gőgösek és szerintük egyedül ők az igazi keresztények.
2020. júl. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
35%

Tehát ha valaki mást Tanit, de elfogadja Jézust megváltónak, akkor az a Testvéred?

(2János 10, 11) 10 Ha valaki elmegy hozzátok, és a tanítása nincs összhangban Krisztus tanításával, ne fogadjátok az otthonotokban, és ne is köszönjetek neki! 11 Mert aki köszön neki, az részes annak gonosz tetteiben.


Akkor ezek szerint az gőgnek számit, ha nem hitben testvérem az, aki nem egységes keresztény tanitást és életet él.

Mint ha Jézus nem ezt mondta volna.

(Máté 7:21–23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem, hogy »Uram, Uram«, hanem csak az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, hát nem a te nevedben prófétáltunk, űztünk ki démonokat és tettünk sok csodát?« 23 De én akkor ezt mondom nekik: »Semmi közöm hozzátok! Távozzatok tőlem, ti törvényszegők!«


Jézus nevére hivatkozni, még nem tesz kereszténnyé senkit.

2020. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
61%

12# pont ezért nem testvérem egyetlen jehovista sem, mert ők nem Krisztus kegyelmét fogadták el, hanem azt vallják, hogy ki kell érdemelni, plusz feltétel csatlakozni a szervezethez. Na ez már egész más tanítás, mint ami az Evangéliumban van, tehát ők nem tesók.


Érdekes, hogy az én környezetemben nincs megosztottság. Ugyanúgy összejár több felekezet, mint egy nagy családnál szokás. Az pedig nem számít mit hazudik rólunk az ördögtorony. Tudjuk kié, így nem is csodálkozom egyik hazugságán sem. Ahogy azon sem, hogy a jehovistáknak ez bejön és követik a hazugság atyját.

2020. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!