Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan térhetek át református...

Hogyan térhetek át református felekezetemből az evangélikusba?

Figyelt kérdés

2020. júl. 13. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Menj be a templomba és keresd a papot. Én katolikusból lettem református és nem volt semmi hivatalos dolog.
2020. júl. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem sincs semmi különösebb nehézség. Széles út - széles út. Nem foglalkoznak vele, hogy ki vagy. Ördög, angyal mind jöhet. Ámen.

üdv Stefán

2020. júl. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hivd fel a helyi templom evangelikus lelkeszi hivatalat vagy irj nekik e-mailt.


En ugy tudom, attol is fugg, hogy konfirmaltal-e. Ha nem, akkor valamikor felnott evangelikus konfirmacion kellene atesned.

Ha igen, akkor a lelkesz megitelese, hogy siman atvesz-e, vagy kell-e egy-ket beszelgetes stb. Ez fugg az eletkorodtol, az iskolazottsagodtol, es meg amit fontosnak tart.


De lehet, hogy keverem valamivel, ugyhogy ezt ne vedd keszpenznek!


Leirod esetleg, hogy miert mennel at? Erdekelne.

2020. júl. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2

Valóban nem foglalkoznak vele, mert Isten minden embert üdvösségre hív, Krisztus az egyetlen elveszett bárányért is ott hagyta a nyájat, hogy vissza hozza. Nem tudom milyen szektában lehet, ahonnan a hozzászólásodban hangoztatott istentelen gonosz tanítás származik.

2020. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

#4 ez nem szekta tanításából származik, hanem tapasztalatból. Rengeteg vallásos emberrel találkozam én is és a testvéreim is, akik a széles úton járnak. Ezt meg lehet ítélni az Ige fényében. A Biblia tele van azzal, hogy minden földi világkorszakban mindig nagyon kevés ember üdvözült. Noé idejében az egész fölről 8-an. A egyiptomból kivonult több mint 1 millió zsidó közül 3-an (Mózs, Józsué, Káléb). Ez nem jelenti azt, hogy a nagy tömegeket tömörítő egyházakban ne lehetne valaki, aki megtalálta a keskeny utat, de az az igazság, hogy én még nem találkoztam egyetlen ilyen emberrel sem. Egyébként meg ha a leszektázás boldoggá tesz téged, akkor veled örülök. Na, most mit mondjak. Jézust is megbélyegezték őrültnek, tévtanítónak, gonosz lélektől megszállottnak. Én sem várok jobbat. Jézust nyilván nem azért ölték meg végül, mert azt mondta, ami az embereknek tetszik. Aztán jöttek az ő követői a keresztények, akiket meg a római bálványimádók ateistának mondtak, és azt terjesztették róluk, hogy emberevők és vért isznak.

Ha esetleg van még a tarsolyodban valami további durva megjegyzés számomra, az is jöhet. Tudod, mi odatartjuk a másik arcunkat is. Mi, szektások már csak ilyenek vagyunk.

üdv Stefán

2020. júl. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Látom elég magas lovon ülsz, ez annyira jellemző rátok. Csak éppen te ítéltél meg sok-sok millió embert a #2-es hozzászólásban. Bízom benne, hogy majd egyszer te is megtalálod a keskeny utat, de most a sátán útját járod, ez jól látszik.


"A Biblia tele van azzal, hogy minden földi világkorszakban mindig nagyon kevés ember üdvözült."

A Bibliában egyedül egy emberről van írva, hogy elkárhozott, Júdásról. Én tudom, hogy ti szektások kényszeresen örülnétek annak, ha majd mindenki elkárhozna, s csak ti, a "kiválasztottak" menekülnének meg, de hitem szerint ez nem így lesz. Szerencsére a Jelenések könyve is az én hitemet támasztja alá, ahol az apostol megszámlálhatatlan tömegről ír.


Az pedig már-már vérlázító, hogy azon igaz keresztényekhez mered hasonlítani magad és szektád többi tagját, akik ezer számra haltak, sőt halnak ma is Krisztusért. Hol vagytok ti például a kopt, etióp, szír keresztényekhez? Sehol. Ti csak ítélkeztek akár itt gyakorin, vagy éppen aluljáróban álltok egy pult mögött (tudom nem konkrétan ti, de annyira mindegy melyik), ők pedig naponta adják vérüket.

2020. júl. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Köszi szépen, megfontolom a véleményedet, és megvizsgálom, hogy szektában vagyok-e. Milyen ismérveket javasolsz a vizsgálathoz? Honnan tudhatom, hogy szektában vagyok, és a Sátán útján járok? De kérlek, de ide írj, hanem privátba, mert nem akarok egy akár elmérgesedő vitát nyilvánosan folytatni a hallgatók rovására.

És figyelj már, ne olvass bele a soraimba olyan gonosz dolgot, amiről nem tudhatsz. Hogy pl. én örülök annak, hogy sok ember elkárhozik. Honnan vetted? Pl. az oka annak, hogy itt a GyK vallás rovatban vagyok, hogy segítsek az embereknek megtalálni az üdvösséget. Nem örömködök én senkinek a kárhozatán, hanem sajnálom őket.

Én úgy látom, hogy nem Júdás az egyetlen ember, akiről ír a Biblia, hogy elveszett. Írja a Biblia, hogy effektíve az összes egyiptomból kiszabadult felnőtt zsidó elveszett. Lásd Zsidók 3:16-19

"Kik voltak azok, akik szavának hallatára lázadoztak? Nemde azok, akik Mózes vezetésével kivonultak Egyiptomból. Kiktől undorodott negyven esztendőn át? Nemde a bűnösöktől, akiknek teste elhullott a pusztában. És kiknek esküdött meg, hogy nem léphetnek be békességébe? Nemde a hitetleneknek. Látjuk tehát, hogy a hitetlenség miatt nem léphettek be."

Ha ők üdvözültek, akkor ezek szerint a mennyben hitetlenek, lázadozók és bűnösök lesznek, akiket utálatosak Isten előtt. Ez ellentmond az újszövetségnek, pl. Jelenések könyve 21:8 "De a gyáváknak és hitetleneknek, az utálatosaknak, gyilkosoknak és paráznáknak, a varázslóknak és bálványimádóknak, és minden hazugnak a tűzzel és kénnel égő tóban lesz a helye: ez a második halál."

üdv Stefán

2020. júl. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Peter Drag ***** válasza:
Jó gyorsan XD
2020. júl. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!