Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jèzus mièrt utasította vissza...

Jèzus mièrt utasította vissza az ördőgnek az ajánlatát,amikor felajánlotta neki a világ összes királyságát Matè.4:8?

Figyelt kérdés

2020. júl. 24. 17:30
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
69%

A Sátánnak akkor sem szabad hinni, amikor éppen igazat mond. Ezt akarta megmutatni Jézus. Ha azzal utasította volna el, hogy Hazudsz!, akkor ezt nem mutathatta volna meg.

Mi emberek nem vagyunk a világ urai. Mi nem válaszolhatunk azzal, hogy te nem vagy a világ ura, mert én vagyok. Egy ilyen válasz nehezen lett volt összeegyeztethető az alázattal, illetve azzal, hogy Jézus magát kiüresítve emberré lett.

2020. júl. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

31.A Sátánnal szembe mièrt nem mondhatjuk meg az igazat?

Jèzus ezt mondta:"Atyam áld meg őket a Te igazságoddal,a Te igèd igazsèg"

Ha megáldott az Szavaval igèjèvel mièrt nem mondhatjuk ki,Isten is erősebb Jèzus is.

2020. júl. 24. 22:15
 33/46 anonim ***** válasza:

30


János 14-

26.

Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek.

27.

Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek: nem úgy adom én néktek, a mint a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, se ne féljen!

28.

Hallottátok, hogy én azt mondtam néktek: Elmegyek, és eljövök hozzátok. Ha szeretnétek engem, örvendeznétek, hogy azt mondtam: Elmegyek az Atyához; mert az én Atyám nagyobb nálamnál.

29.

És most mondtam meg néktek, mielőtt meglenne: hogy a mikor majd meglesz, higyjetek.

30.

Nem sokat beszélek már veletek, mert jön a világ fejedelme: és én bennem nincsen semmije;

31.

De, hogy megtudja a világ, hogy szeretem az Atyát és úgy cselekszem, a mint az én Atyám parancsolta nékem: keljetek fel, menjünk el innen.



Az egészet olvasd el.

2020. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
30 Mert Jézusban semmi nem volt sátáni. Bűntelen tiszta tökéletes.
2020. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

32


12.

Mikor velök valék a világon, én megtartám őket a te nevedben; a kiket nékem adtál, megőrizém, és senki el nem veszett közülök, csak a veszedelemnek fia, hogy az írás beteljesüljön.

13.

Most pedig te hozzád megyek; és ezeket beszélem a világon, hogy ők az én örömemet teljesen bírják ő magokban.

14.

Én a te ígédet nékik adtam; és a világ gyűlölte őket, mivelhogy nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok.

15.

Nem azt kérem, hogy vedd ki őket e világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.

16.

Nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok.

17.

Szenteld meg őket a te igazságoddal: A te ígéd igazság.

18.

A miképen te küldtél engem e világra, úgy küldtem én is őket e világra;

19.

És én ő érettök oda szentelem magamat, hogy ők is megszenteltekké legyenek az igazságban.

20.

De nemcsak ő érettök könyörgök, hanem azokért is, a kik az ő beszédökre hisznek majd én bennem;

2020. júl. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:
Akkor most a föld uralkodója az Ördög vagy valaki más?
2020. júl. 25. 11:07
 37/46 anonim ***** válasza:
47%
A tiéd az ördög. Ez biztos.
2020. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

#37

Ez egyébként tényleg így van. Hiszen ugye Krisztus a világmindenség királya, viszont a gonosz emberek felett még a sátán uralkodik a földön, jól látszik, hogy a kérdező is őt tartja urának teljesen jogosan. A keresztények számára viszont már egyértelműen Krisztus az Úr, melyet kereszten való megdicsőülésével és feltámadásával véglegesen nyilvánvalóvá tett. Érdekes és sokat mondó ábrázolása Jézusnak, amikor a feszületen a tövis koszorú helyett már valódi koron van.

2020. júl. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

37,38.Ti tudjátok kit imádtok ,mind ahogy èn is nem azèrt tanulmányozom Isten szavát,hogy az ellenkezőjèt az Ördőgöt imádjam ès a vádat ki kèrem magamnak.De èn a Biblia minden szavát èrtèkelem ès el olvasom ès az szerint èlek,amennyire a tőkèletlensègem engedi.


Ugyan így figyelembe veszem mèg a 2Korintus.4:4."Akik között ennek a világrendszernek az istene megvakitotta a nem hívők elmèjèt,hogy ne lássák annak a dicsősèges jó hírnek a fènyèt,mely Krisztusrol szól,aki teljesen olyan mint Isten"


Most ezt a Biblia verset meg tagadjuk vagy úgy èrtèkeljük mint a többit?

Ha mègis e világ istene nem uralkodik,csak Isten ès Jèzus akkor Ők engednèk,hogy ez a teror világ uralkodjon az emberek fölött:Háboruk,gyilkosságok,inkviziciok,kinzások,lopások,terorizálások,mindenfèle törvènyszegèsek stb.

Legyetek őszintèk.

2020. júl. 25. 12:41
 40/46 anonim ***** válasza:
76%

Hát mondjuk ez a bibliai vers nem így szól, de mindegy. 😂

Másrészt a Biblia azt írja, hogy aki Krisztusénak vallja magát, az Istené. Te valami jehova valakit imádsz, aki nem Krisztus. Köztes nincs, vagy Krisztusé vagy, vagy a sátáné. Mivel te nem Krisztust tartod Uradnak, ezért más opció kincs: a sátáné vagy.

2020. júl. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!