Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezete mit gondol...

A Hit Gyülekezete mit gondol a többi keresztény felekezetről?

Figyelt kérdés
Ők is a "senki sem üdvözülhet rajtunk kívül" mentalitást vallják ahogy a Jehova tanúi?

2020. aug. 19. 12:57
1 2 3 4
 11/34 MBbpg ***** válasza:
72%

#10

Igen, az Károli-fordítás :D

2020. aug. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
15%

Igen csak a kiadótók atmaszkirozza a budzsebol mielott kiadja

.


.A János records

2020. aug. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 MBbpg ***** válasza:
66%
Vess össze egyet egy olyannal, ami szerinted igazi Károli, és ha találsz eltéréseket, jelezd kérlek. De bizonyítékok nélkül légyszíves ne ócsárold a gyülekezetet - azt ugyanis rágalmazásnak hívják
2020. aug. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
56%

És mit gondolsz Sándor testvér gyülekezete a többi egyházról udvoss grol?!?

Kéne a válasz...

2020. aug. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 MBbpg ***** válasza:
71%

#14

A legelső válaszban már leírtam, bár kétlem hogy a nagy lepontozás mellett el is lett olvasva.... Ha kell, megint bemásolhatom amit Jézus mondott az üdvösséggel kapcsolatban.

Azt elolvasva rájöhet az ember, hogy egyáltalán nem csak a HitGyülisek üdvözülnek (sőt, ha valaki HitGyülis, de valójában nem keresztény, akkor értelemszerűen nem üdvözül, mert Jézus az Út, csak általa tudunk üdvözülni)

2020. aug. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
36%
8# akkor ti saját magatoknak köszönitek az üdvösséget?
2020. aug. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 MBbpg ***** válasza:
69%

#16

Épp a 15-ös válaszomban írtam, hogy:

"mert Jézus az Út, csak általa tudunk üdvözülni"


Szerintem nem szükséges magyarázatot fűznöm mellé :D

2020. aug. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
53%
De, szükséges, mert két olyan igét hoztál az üdvösségre, ami azt feltételezi, hogy az egyén saját magának köszönheti. Erre kérek választ, hogy valóban így tanítják e nálatok?
2020. aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 MBbpg ***** válasza:
77%

Okés, akkor megmagyarázom:

Jétus az Út - ez azt jelenti, hogy csak általa, rajta keresztül tudunk üdvözülni. Ő mutatta be az Atyának az engesztelő áldozatot a bűneinkért. Ezt egyáltalán nem érdemeltük ki - sőt, vétkeztünk Isten és embertásaink ellen, tehát ez hatalmas dolog! Ez, hogy érdem nélkül megkaptuk a lehetőséget az üdvösségre, ez Isten kegyelme. Olyan ez, mint amikor bűnöző vagy, és a halálos ítélet helyett amnesztiát kapsz, és rengeteg segítséget - annak ellenére, hogy jogosan ítéltek volna el.

Azonban ezt nem mindenki fogadja el - a fenti hasonlattal élve, vannak, akik ragaszkodnak a halálos ítélethez, és nem akarnak kimenni a börtönből (vagy kivégzőteremből, nem tudom hogy működik :) ). Megvan a lehetőségünk Isten kegyelméből, de el kell fogadnunk - itt jön be a hit és a megkeresztelkedés.


Röviden összefoglalva a választ a kérdésedre: Természetesen nem magunknak köszönhetjük az üdvösséget :D

2020. aug. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
76%
Reformatusnak vagyok keresztelve de pár éve HGy-be járok ott érintett meg igazán Isten. De semmi bajom nem lett a reformatusokkal, az egész családom oda jár.Nekik sincs semmi bajuk azzal hogy én meg a HGY.-be.Nincs szidalmazás stb. Ugyanúgy a Károli bibliát használom. Az üdvösség nem azon múlik szerintem ki milyen felekezethez tartozik. Én hálás vagyok a kegyelemért és minden testvérért gyülekezeti hovatartozástól függetlenül.Nem szekálni kéne egymást.
2020. aug. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!