Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik szent inspirál titeket,...

Melyik szent inspirál titeket, és miért?

Figyelt kérdés

2020. aug. 21. 23:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
Csak Asziszi Szent Ferenc az egyszerű, de tartalmas életével.
2020. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
21%
Csak a Szent Szellem. Rajta kívül nincs is más. Az emberek kreálmányai nem érdekelnek.Lásd az 1-est.
2020. aug. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Miért kell minden kérdést elrontani? De most tényleg? Csak azért, mert te nem római katolikus vagy, hanem jehovás? Nőjjetek már fel!


Ha úgy tettem volna fel a kérdést, hogy "Kik inspirálnak téged, milyen vallásos emberek?", akkor nem kötöttél volna bele.


Nem a valláskritika szekcióban van...

2020. aug. 21. 23:47
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

Szent Ágoston három eretnekséget futamított meg, és filozófusként is számon van tartva. Rengeteg írt, teológiai pedig ha jól tudom, az egész középkort meghatározta.


Nekem ő a legszimpatikusabb.

2020. aug. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Egyébként akkor tisztáznám: A Szenlélek nem egyenlő a szentekkel. A szentek azok a valamikori EMBEREK, akik üdvözültek, és életükkel kiérdemelték, hogy az egyház tisztelje őket, és példaként állítsa a hívők elé.


Ha nem is hiszel a szentekben, akkor is, nálatok tilos valakit tisztelni, meg felnézni valakire, aki kiérdemelte, mert jó ember, jüt cselekszik, és példaértékűen éli az életét?


Most felhúztál, pedig toleráns próbálok lenni. Csak az a baj, hogy amiket mostanság olvasok egyházi témában itt, nincs egy sem, ahol ne lenne negatív megjegyzés más felekezettől. Elég volt.

2020. aug. 21. 23:53
 6/31 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!


A kérdésem alá pont magyarázatba Szent Ágoston szerettem volna megemlíteni. Ő nekem is nagyon példaértékű, és megmutatja, hogy sosem késő Isten felé fordulni, és hallgatni a szavára. Akár szó szerint is: "Tolle lege!" :)

Tovább arról is bizonyságot tesz Szent Ágoston élete, hogy Isten végtelenül irgalmas, és mint egy szerető atya, megbovcsájtja a botlásainkat.

2020. aug. 21. 23:55
 7/31 anonim ***** válasza:
69%

#5


Ne húzd fel magad, nem éri meg!


Sajnos az a válaszoló a szóhasználata alapján pünkösdista. Azokról meg köztudott, hogy mit miként vélekednek a katolikus gondolkodásról.

2020. aug. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%

5 Nem vagyok Jehovás, nincsenek szentek. 1 db van a Szent Szellem.

*A szentek azok a valamikori EMBEREK, akik üdvözültek*


Nem tud üdvözülni olyan ember, akinek nincsenek meg az igei feltételei-lásd 10 szűz. Márpedig a katolikus embereknél, akiket te tisztelsz egynél nem volt meg. Mostanság vannak a katolikusok új ága ébredőben-még csak.


Az hogy ki mit mond.Állítsd mellé az Ige tükrét, és látod a valóságot.

2020. aug. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%
*Az hogy ki mit mond lényegtelen. Ugyan olyan emberek voltak-maximum mint bármelyik világi.
2020. aug. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%
3 És kérdező, a római katolikusok, csak az elmúlt pár évben kezdenek ébredezni Jézabel alól, és kezd kialakulni a karizmatikus része.
2020. aug. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!