Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik terjesztették el a kereszt...

Kik terjesztették el a kereszténységet?

Figyelt kérdés
A kereszténység a közel-keletről származik, de nálunk Árpádék leszármazottjai terjesztették el? Hogy van az igazság?
2020. aug. 30. 13:18
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Komolyan az itteni emberek 99 százaléka szkíta vallású volt és azt gondolták a kereszténység jobb lesz?
2020. aug. 30. 20:50
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező sokan nem írják le de valóban nem önként vettük át ha az igazi történelmet nézzük.

Miután letelepedtünk a törzsek kalandozásokba(fosztogatásokba kezdtek) délre és nyugatra. Főként nyugatra. Erre 1. Ottó egyesítette a német törzseket és létrehozta a Német-római birodalmat aztán egy hatalmas nehézpáncélzatú lovagsereget szervezett ellenünk. (Kiüztek volna minket a kárpát medencéből, illetve nem sok esélyünk lett volna a további hely keresésre. Főleg hogy a fekete tengertől keletre való államban ahol ott éltünk részt vettünk egy lázadásban és igy el kellett menekülnünk)

Így Béla fejedelem követeket küldött a 1. Ottóhoz akivel megegyezkedet a hitéritésről és dinasztikus házasságokal pecsételte meg hazánkat europába. Majd neki a fia Vajk, keresztelése után I. Szent István uralkodása alatt ment végbe a kereszténység. Béla és István tiltotta be a nem keresztény ágazatojat pl a szkita vallást stb. És mindenkit köteleztek a templomba járásra. Hosszadalmas folyamat volt de kellett.

2020. aug. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi Zitus ennek utána olvasok, ahol jelölted.
2020. aug. 31. 00:36
 14/17 A kérdező kommentje:
12-es nem érted. Rosszul fogalmaztam. Azaz hiányosan. Szóval én azt nem értem, hogy Árpádék Attila örökösei, tehát, én úgy tudom, vagy valahogy úgy tanultuk, hogy ez egy honfoglalás volt, magyarok bejövetele. Sza akkor ők nem teljesen olyanok voltak, vagy milyenek, vagyis mi okuk volt felvenni a kereszténységet. Akkor ha a magyarságnak volt ősvallása, azt nem a 896-os honfoglalóknak köszönhetjük, tehát a honfoglalás nem ott kezdődött. És a honfoglalással olyan Árpádék jöttek, akik már kereszténységre akarták téríteni a népet?! Vagyis oké, államalapítás volt, de miért kellett a keresztény állam, nekünk magyaroknak?
2020. aug. 31. 00:42
 15/17 anonim ***** válasza:
14es. Leírtam feketén fehéren. Nem kell beleképzelned semmit. Vagy felvesszük és engedünk a nyomásnak, vagy szétvernek minket. Volt is civakodás a törzsek között hogy vegyük á e vagy nem mivel ebben is hatalmi érdekek játszottak. De ha nem vettük volna á akkor lehet a mai ukrajna területén élnénk vagy oroszországba.
2020. aug. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
És igen 896nem akkor kezdődött. Már megelőzöleg voltak támadásaink a kárpát medencébe de akkor nem is voltunk keresztények. De letelepedni 896ban kezdtunk idehaza.
2020. aug. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 belapus ***** válasza:

Az augsburgi vereség után előállt egy olyan helyzet, hogy a Német Birodalom társkirálya ( később a Német-római Birodalom második császára ) II. Ottó frigyre lépett a Bizánci Birodalom hercegnőjével.Ez a szövetség azzal is fenyegethetett, hogy a magyarok két tűz közé kerülnek.Ez akár azt is jelenthette volna, hogy a magyarok eltűnnek az európai történelem további fejezeteiből.

A megmaradásra, a hatalma megtartására egy lehetőséget látott Géza fejedelem.Békét kötni.Miután az erdélyi területeket birtokló vezér Bizáncban keresztelkedett meg, Gézának - hogy a magyarok első embere ne második legyen - a nyugati kereszténység maradt, attól függetlenül, hogy területileg is a Nyugat volt közelebb.

2020. aug. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!