Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek keresztény létemre...

Mit tegyek keresztény létemre ha valaki káromkodik előttem? Szóljak, vagy inkább ne? Jézus erről mit mondott?

Figyelt kérdés

2020. szept. 11. 13:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Megbocsátom az Istenkáromlásodat, azt hogy az Ő szerepében tetszelegsz, az Ő nevében bíráskodsz. Nem tudod, mit cselekszel.


Ismerős? Pál apostol levele a Rómabeliekhez (12,19) egyértelműen fogalmaz az Újtestamentumban: „...Enyém a bosszú, én majd megfizetek - mondja az Úr. Sőt, ha ellenséged éhezik, adj neki enni, ha szomjazik, adj neki inni..”

2020. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Csak nem én káronkodtam, hanem egy ismerősöm. :)
2020. szept. 11. 18:24
 13/25 anonim ***** válasza:
78%

18:21-es vagyok


Te a vélaszolókat "büntetted", Istent játszva.

2020. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%

Figyelj csak, ha te úgy állsz hozzá az embertársadhoz, hogy "engem te ne oktass, majd megváltozom, ha akarok", akkor ha nem is káromlod Istent, a kijelentésed egyfajta felsőbbrendűség-érzésről tanúskodik, mert te egy bizonyos bűnt nem követtél el. De a felsőbbrendőség érzés a büszkeségből táplálkozik, ami a Biblia szerint szintén bűn, és minden bűn bűn.

A káromkodásról azt mondta Jézus, hogy minden káromlás meg fog bocsáttatni az emberek fiainak, még az is, ha a Fiút káromolják. Mk 3:28 "Bizony mondom nektek, hogy az emberek minden bűne meg fog bocsáttatni, még a káromlások is, bármennyi káromlást is szóljanak," A "MÉG a káromlások IS" arra utal, hogy a Jézust hallgató zsidók túl nagy bűnnek tartották a káromkodást, holott Isten számára az is csak egy bűn a sok közül, ami nem rosszabb más bűnöknél. Pl. a büszkeségnél sem rosszabb, amire úgy látszik, te vagy hajlamos.

Mi lenne, ha először elviselnéd (tolerancia) a káromkodást (ezt, gondolom, teszed is), még ha nehéz is, aztán megbocsátanál szívből annak, aki káromkodik, és csak utána szólnál neki valamit. Ha te szívből megbocsátod a káromkodást, joggal várhatsz arra, hogy Isten is megbocsátja neked a büszkeséget. És ha a szívedben béke és szeretet van a bűnös iránt, akkor gyakorlatilag bármit mondhatsz neki, ami építő. Ha ez igaz állítás, akkor a legjobb, ha azt mondod, hogy neked Atyád az Isten (ill. testvéred Jézus), és neked fáj, ha valaki káromolja őket. Persze "gyengének" és sebezhetőnek mutatkozni nagyon nehéz egy büszke léleknek, de az a szép házi feladat számodra, hogy minél inkább levetkőzd a büszkeséget, és egyre szabadabb légy.

üdv Stefán

2020. szept. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak az a baj gyáva vagyok, kiröhögnek és bunkók lesznek velem. Még verekedni sem tudok/sem merek! Komolyan.
2020. szept. 11. 21:24
 16/25 anonim ***** válasza:
69%
Sírva ordíts azzal aki karomkodik ,közben hányd magadra a keresztet.
2020. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%
Én kommentem töröltetted, de ki kell abranditsalak, nem ismered az ateizmus fogalmat. Attol hogy tudom hogy nincs isten meg fsag az egesz kb es az osszes vallas egyforman, es en ertem, hogy mindossze az a lenyeguk, hogy erkolcsi tanitast adjanak at, megmagyarazzak a megmagyarazhatatlant, meg nem ateista leszek. De m1 is. Ovodas bigott vallasos embereknek kar magyarazni, szemetek soha fel nem nyilik, felvilagosulatlanok.
2020. szept. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ja es teszem hozza jogtalanul torolte a moderator, mert semmi csunya es nem kerdesre valaszolo nem volt benne, csak puszta tenyek, de ok is eleg konzervativak, vagy csak szimplan nem akartak h masfele menjen el a vita, ezt megertem, de ettol.meg, hogy toroltetted, nem volt nem igaz amit leirtam sajnos.

Btw meg vagyok keresztelve, kereszteny vagyok, kiskoromban meg gyulekezetbe is jartak a szuleim (velem egyutt), mamammal minden vasarnap templomba. Budapesti vagyok, szvl nem azert volt ez mert civilizalatlan felvilagosulatlan videkiek voltak a felmenoim es ez volt a szokas, mint mo 90%nal, hanem ebben hittek tenyleg. Idovel szerencsere kicsit felvilagosultabbak lettek a szuleim, de igazabol ok meg a mai napig abban hisznek es annyira amennyire akarnak. En viszont teljesen logika es ertelem szintjen allok a vallasokhoz.

Es tudod mi az igazsag?

Az, hogy az a valosag, ami akkor is ott van, ha nem hiszel benne! :)


24/F

2020. szept. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ja es evangelikus iskolaba jártam 10-12. Osztály. Ahitat, hittanorak. Ott jottem ra, hogy vannak erkolcsileg es tortenelmileg igaz sztorik, jo, tanulsagosak, de kar belemagyarazni mindenbe istent v eppen amelyik vallas a porondon van. Egyeduli gyerek voltam a csoportban, de sztem az iskola elottem es utanam levo 5-10 eveben, aki jegyzetelt hittan oran. Masok le se tojtak, kb. Szamomra erdekesek voltak a valos tortenelmi tények es a kitalalt mesek is, csak ezt a belemagyarazast nem szerettem, de jofej volt a lelkesz szvl szivesen hallgattam. En, mint "ateista", de inkabb csak nem hivonek mondanam magam.
2020. szept. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Amikor elsős általánosban káromkodást hallottam haza vittem és elkezdtem káromkodni. Anyám odajött és megkérdezte, te látsz hülyét a családunkban. Mondtam nem. Akkor kérlek ne mondd ezt többet. Onnantól kezdve üldöztem az osztálytársamat, soha nem vertem meg egyiket sem csak megfenyegettem.Nyolcadikra senki sem káromkodott.


Mit is mond Krisztus? Szigorúbb mint az Ószövetség. Ha valaki azt mondja ráka (más bibliaforditásban itt más áll, azaz káromkodva lehordja a másikat) rögtön bíróság elé állítani. (nehogy a szemet szemért dűh folyamat kialakuljon.)


Mit mond a Biblia? Isten nevét hiába ne vedd. Szerintem Jézusét se.


Milyen új parancsot ad Jézus? Szeressétek felebarátaitokat. Ha szeretitek nem káromkodtok rá.


Szeresd Istenedet, teljes elmédből. Szerintem Jézust is.


Hogyne szólnál csendesen szomorúan, megbántólag. A dűhből, hirtelen haragból származó tett vagy beszéd, a Sátán (az ellentmondó) sikere.


Tudtok káromkodást a Sátánról? Nagyjából annyit Ördög vigye el. Oszt annyi. És Istentől? A leggorombább közösüléses káromkodás csak Magyarországon hallható. Élén járunk a koszos káromkodásban, a káromkodás durvaságában, és sokaságában.


Isten nevében hányszor gyilkolt az emberiség? Allah Akbar és társai. De a Sátán nevében úgyszólván senki.


Akkor ki uralja ezt a világot Isten vagy a Sátán (az ellentmondó)? Isten szabad akaratot adott nekünk.


Itt a Gyikon rengetegen uthengerrel közlekednek, mintha mindenki belekötne a másikba, nem a segítség érdekli igazán őket, tisztelet a kivételnek.


Az Istenszídásból alakult ki Az is... Koláját álkáromkodás. Egy lépés a leszokásról.

2020. szept. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!