Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia mit ír a halál utáni...

Biblia mit ír a halál utáni életről? A hívőhőz megy a mennyei angyal, vagy pedig a hívő is alszik a feltámadásig? A keresztények és Jehova Tanúi miért máshogyan gondolják?

Figyelt kérdés

2020. szept. 14. 09:10
1 2 3
 21/26 uyscuti ***** válasza:

Kedves Kérdező,

A 11. hozzászólásban írtad , hogy korábban volt már , hogy megnézted a jw.org-ot.

A Bibliai tanítások fül alatt , a Bibliai kérdéseknél , ha rákeresel Jézusra a 3. kérdés azzal foglalkozik , hogy ,, Miért hívják Jézust Isten Fiának?".

Csak azért ajánlanám , mert nem pontos az az állításod , hogy nem fogadjuk el Jézust Isten Fiaként.

2020. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Azert halhatatlan a lélek amiert Isten is az.

Az élet Istenben nem függ semmiféle fenntartótól( víz,levegő,kén,szén,napfény bármit sorolhatunk)ez most igy nagyon roviden...(Jézusnak is így van élete önmagában) ezt jelenti hogy halhatatlan valaki( persze nem csak ezt.)


S mivel ezt fújta bele az emberbe , magàt az élet esszenciáját önmagából...ezért halhatatlan a lélek.

Rengeteget lehetne errol irni,Istenben lévő tulajdonsàgokról.

Mélyebb teològiai osszefuggesben ez (is) magyarázza a hàromsàgot,a megváltást is,itt erre most ki nem térve.


Ezert veszelyes a arianus biblia szédelgès.

Az alapot ha elvetik ugy az egesz hamis lesz,ami sajnos embereket nem aldas hanem átok alá viszi be.

Ha a lélek halandò,Isten is halandò.

2020. szept. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

#17# :

"szaja



Én csak arra kérlek , hogy a Bibliából támaszd alá , amit állítasz. Hol szerepelnek a Bibliában a következő kifejezések:


- halhatatlan lélek


- a lélek nem halhat meg


- az ember lelke hitetlenül bolyong a Seolban."


Na látod itt kezdődik a probléma, hogy nem ismered az Isten igéit!

Amit én állítok a fél bibliát beidézhetem, aminek nem sok értelme van, mert akkor azt kell mondanom, hogy olvassa mindenki a Bibliát!


Mi vel a te állításod kevesebb helyet igényel, idézz te olyan igéket, ahol a Biblia azt állítja, amit te is! Tényleg mit is állítasz? A lélek nem örök? Bizonyítsd be, idézz igéket, ahol Isten azt állítja a Biblia által, hogy az ember lelke nem örök!!!!!! Támaszd alá az állításodat Igékkel!!! Neked könnyebb a kevesebbet vagy a semmit idézned, mint nekem a fél Bibliát!!!

2020. szept. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 uyscuti ***** válasza:

Kedves Szaja,

Nem merem azt állítani , hogy ismerem a Bibliát , mert az olyan volna , mintha azt állítanám , hogy megmásztam a Mount Everestet , miközben még az 500 méternél sem járok. Viszont álszerény sem akarok lenni , mivel évek óta napi olvasmányom és már többször is elolvastam az első betűtől az utolsóig.

Ezért is ,,mertem" kérni , hogy a három kijelentéshez kapcsolódó bibliai helyek legyenek megemlítve , mert tapasztalatból tudom , hogy ilyen bibliai gondolatok nem léteznek.

Viszont az ellenkezőjére van bibliai utalás. A Károli fordítást idézve (gondolom ez elfogadható fordítás):

Ezékiel 18:4,20 ,,Ímé , minden lélek enyém , úgy az atyának lelke , mint a fiúnak lelke enyém; a mely lélek vétkezik , annak kell meghalni!"

Cselekedetek 3:23 ,,Lészen pedig , hogy minden lélek , valamely nem hallgatánd arra a prófétára , ki fog irtatni a nép közül."

Ha a lélek tényleg örök és halhatatlan , miért nem szerepel legalább egyszer ez a gondolat a Bibliában?

Ha nem igaz az , hogy a lélek meghalhat , elpusztulhat miért ez szerepel a Bibliában?

Az előző kommentjeimben (14 ,17) leírtakhoz is visszautalva , a Biblia egésze egyértelműen azt tanítja , hogy a lélek meghalhat , mert az maga az ember , nem pedig valamilyen anyagtalan része annak.

A halál az élet ellentéte , nem valamilyen másik létformába való átköltözés.

2020. szept. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
24-es, te szerinted. de mivel Jézus feltámadt a halálból, mert Isten csinálta ezt neki, ezért megígérte, hogy nekünk is lesz örök élet.
2020. szept. 19. 23:48
 26/26 uyscuti ***** válasza:

#25

Kérdező,

Tudom , hogy Jézus feltámadt és , hogy lesz örök élet(János 3:16). Szaja és én arról írtunk egymásnak, hogy a halál alkalmával a lélek hova , milyen állapotba kerül.

2020. szept. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!